Ing. Vladimír Klaus

programátor desktopových a webových aplikací na klíč, IT konzultant

Mojí doménou jsou komplexní a často i netradiční řešení IT problémů na klíč — od desktopových a webových aplikací po databáze a hromadné zpracování dat, včetně propojení s MS Office aplikacemi.

  • programování desktopových aplikací – Delphi, Object Pascal
  • programování webových aplikací – ASP.NET, C#, JavaScript
  • programování Microsoft Office aplikací – včetně tvorby pluginů
  • tvorba databází a hromadné zpracování dat – SQL Server, MS Access, Postgre SQL, data především textového charakteru (TXT, XML, JSON, PDF, DOC, XLS…)
  • zpracování fotografií, webová a vektorová grafika – Adobe Photoshop, Corel DRAW (příprava grafiky, zajištění tisku, programování)
  • konzultace a spolupráce na vedení IT projektů

Vystudoval jsem ČVUT a na volné noze jsem přes 25 let. Za tu dobu jsem vytvořil okolo 300 aplikací, z nichž řada funguje dodnes, a pracoval pro mnoho desítek klientů od malých živnostníků až po firmy s mezinárodním dosahem: Anopress IT, Clinterap, Colliers International, Generali Pojišťovna, HRAL, Kartografie Praha, LANGMaster, LG Electronics, Masarykova univerzita v Brně, Newton Media, Teva Pharmaceuticals a další.

Celoživotně se vzdělávám, ať už prostřednictvím odborných knih a přednášek, videí, online kurzů Microsoft Learn (dříve Microsoft Virtual Academy), čtením českých i zahraničních blogů, ale především praxí. V mém oboru je to absolutní nutnost, a hlavně mě to stále hodně baví.

Nejzajímavější projekty a reference

Publikační činnost

  • Napsal jsem 3 příručky:
  • Na vlastním blogu publikuji populárně odborné články, ale třeba i recenze knížek nebo zajímavost z IT nebo osobního rozvoje (aktuálně 400+ článků)
Ing. Vladimír Klaus
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Vladimír Klaus
Terezínská 701/4
Praha 9
190 00
Mobil:604 272 554
Email:vklaus@audrey.cz
Web:www.audrey.cz
Facebook:vladimir.klaus
LinkedIn:vladimirklaus
Twitter:vladimirklaus
Účet:19 – 4102540217/0100 (Komerční banka)
IČ:61842257 (plátce DPH)
DIČ:CZ7002050044

Doporučení
z první ruky

Vladimír Klaus pro naši společnost připravoval několik aplikací šitých na míru. A to jednak aplikací interních, tak hlavně databázový software, který využívají desítky našich klientů. Více než deset let tento software tvoří jednu z našich největších konkurenčních výhod. Při tvorbě aplikací vždy naslouchal pečlivě našim požadavkům a někdy přímo i požadavkům našich klientů, které poté ochotně, včas a cenově přijatelně realizoval. Rádi využíváme i některé jeho freewary, které nám usnadňují práci. Spolupráce s panem Klausem byla a je pro nás přínosem.

Eva Strachotová

vedoucí obchodního oddělení Anopress IT, a.s.