Ing. BcA. Vojtěch Hurych

produktový, portrétní, reportážní a svatební fotograf

Status: k vašim službám Působnost: Královéhradecký kraj nebo po celé ČR

Vnímám svět v příbězích. Jsem fotograf a vypravěč.

Fotím zejména:

  • Produkty a obsah pro sociální sítě – Nejsem ten, kdo na place přijde k hotové scéně a jen zmáčkne spoušť. Jsem taky art director. Vždy se snažím pochopit, jakou informaci nebo emoci chce klient svým zákazníkům prostřednictvím fotografií doručit. Odevzdávám fotky, které vypráví i prodávají.
  • Portréty – Jsem také portrétní fotograf, který při focení vytváří příjemnou atmosféru a celým procesem klienta provádí s empatií. Vytvořím pro vás portréty, se kterými se rádi pochlubíte světu.
  • Reportáže a dokumenty – Nápaditě a neotřele pro vás zaznamenám události všeho druhu: firemní večírky, plesy, sportovní a kulturní akce, ale i natáčení televizních reklam, seriálů nebo filmů.
  • Svatby – Věčnost sice nezvěčním, ale nad fotkami, které vám odevzdám, se budete od srdce dojímat i smát do konce života.

Fotografické služby nabízím již 13 rokem, během kterých jsem vyfotil přes 333 svateb napříč Evropou, jako reportážní fotograf jsem se několikrát proběhl po filmovém place, poslední roky se hojně zaměřuji na produktovou fotografii. Kromě Krajinného inženýrství, kterému se již nevěnuji, jsem vystudoval Tvůrčí fotografii na Slezské univerzitě.

Občas se mi poštěstí zabodovat i v nějaké fotosoutěži (Czech Press Photo, BODAF, MyWed, Fearless Photographers Awards, Canon Student Development Programme). Několikrát jsem byl porotcem v mezinárodní soutěži svatebních fotografů.

Vedle fotografické činnosti se také věnuji vzdělávání a osvětě. Organizuji dobročinné fotografické akce (Festival svatebních fotografů – největší setkání fotografů fotících svatby v ČR, a prodej tištěných fotografií Příběhy fotek), prostřednictvím kterých bylo na dobročinné účely vybráno 625.214 Kč. V tuzemsku i v zahraničí jsem vedl několik vícedenních svatebních workshopů a přednášel na mezinárodních fotografických konferencích (Velká Británie, Tunisko). Již třetím rokem učím (reklamní) fotografii na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Úspěchy

  • V roce 2022 jsem se stal jedním z dvaceti pěti studentů fotografie z celého světa, kteří byli vybráni do rozvojového programu Canon Student Development Programme.
  • V roce 2019 jsem byl mezi 25 nominovanými v soutěži New Talent v rámci největšího evropského festivalu svatebních fotografů BODAF v Barceloně.
  • V roce 2017 jsem celosvětovým ambasadorem fotoaparátu Fujifilm X100F.
  • V roce 2017 jsem vyhrál soutěž Czech Press Photo v kategorii Sport (série) a získal nominaci v kategorii Umění (single).
  • V roce 2016 jsem vyhrál soutěž Czech Press Photo v kategorii Umění (single) a získal nominaci v kategorii Umění (série).
  • Pravidelně mi vycházejí odborné články v časopisech FotoVideo, Digitální foto apod.

Rozhovor pro Na volné noze TV

Rozhovor pro Megapixel

Fuji X100F Storyteller

FotoŠkoda Week: Hurych vs. Martinec – Svatební veselí očima fotografa

Podcast s fotografem Vojtou Hurychem

Rozhovor na téma: Nejlepší objektiv na světě

Ing. BcA. Vojtěch Hurych

Kontakty

Ing. BcA. Vojtěch Hurych
Dykova 1303/32
Hradec Králové
500 02
Mobil:728 159 444
Email:vojta@hurych.cz
Web:www.hurych.cz
Facebook:vojtahurych
Instagram:vojtahurych
IČ:88299538

Doporučení
z první ruky

Mnohokrát děkujeme panu Hurychovi za krásná fota do našeho PLEAS kalendáře pro rok 2016. Velice oceňujeme jeho milé jednání, vysokou profesionalitu, samostatnost při práci a vhodný výběr modelů pro náš kalendář. To vše by se neobešlo bez jeho kreativity skloubené s naší představou. Výsledný kalendář zdobí zdi u našich dodavatelů, obchodních partnerů, ale také kanceláře v našem podniku a i u nás doma.

Ing. Květa Urbancová

technolog, Pleas a.s.