Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Co je Na volné noze?

Co je Na volné noze?

31. 12. 2018, napsal Robert Vlach

Vždy, když mohu někde u nás nebo v cizině představit projekt Na volné noze, říkám hrdě, že je to především velmi aktivní komunita freelancerů, o níž se už 14 let s týmem kolegů nadšeně staráme.

Co je Na volné noze?

Samozřejmě že Na volné noze je také navštěvovaný web, pěkně tlustá kniha, první think-tank pro freelancery v Evropě, zavedené školení, blog, videoblog, podcast a hromádka sociálních profilů k tomu. Ale společným jmenovatelem všech těchto našich aktivit jsme my, čeští freelanceři.

Kdybych měl komunitu Na volné noze stručně popsat, jádro tvoří asi tisícovka registrovaných členů, které najdete i v našem katalogu. Dále zhruba 10 tisíc profesionálů, s nimiž jsme od roku 2005 přišli tak či onak osobně do styku. A konečně je zde velmi početná skupina lidí, kteří nás sledují na dálku, prostřednictvím blogu, newsletteru, sociálních médií apod. Celkem asi 150.000 lidí měsíčně.

Často říkám, že péče o komunitu je nejkrásnější a zároveň nejnáročnější práce mého života.

Nejkrásnější proto, že jsem dostal příležitost poznat osobně nespočet úžasných, svobodomyslných a tvůrčích lidí, díky kterým nemám o budoucnost naší civilizace obavy. Jsou pro mě vzorem, jak dobře může společnost fungovat, je-li součinem svobodných, spolupracujících jedinců, kteří se snaží zlepšovat sebe i svět kolem. A nejnáročnější práce je to proto, že vám absolutně nikdo předem neřekne, jak se o takovou komunitu starat a co potřebuje.

Komunitní management je jedna z nejméně probádaných oblastí řízení. Většina zakladatelů komunit, malých i velkých, které jsem v uplynulém čtvrtstoletí poznal, postupem let vyhořela. Buď si nenastavili hranice, nebo neustáli náročnější situace či konflikty, které se občas v každé velké komunitě vyskytnou. Náročné je i to, že během pár let poznáte více lidí než jiný člověk za celý život. Má to tedy svá úskalí, ale s dobrým týmem se to dá zvládnout. A ten my máme.

Prakticky vše, co Na volné noze děláme, tak či onak vychází z našich nápadů, co by našim členům, fanouškům a českým freelancerům obecně nejvíce pomohlo. Nejsme firma, ale parta lidí, kteří se věnují i svým vlastním projektům. Máme omezený čas, ale spojuje nás vášeň pro svobodné podnikání a jeho podporu. Věříme, že pracovat v malém, ale zato vytrvale, je důležitější než velký rozpočet a záběr. Každý rok se počítá. I proto vám každoročně zasíláme takovýto dopis a pár samolepek se zdánlivě jednoduchým sdělením: Jsem na volné noze i v roce 2019

Protože říct to takhle nahlas má smysl. Protože vytrvalost přináší skutečné úspěchy. Protože kariéra nezávislého profesionála je běh na dlouhou trať. Protože skutečná odbornost, natož pak moudrost se nedá uspěchat. Protože stálost plodí důvěru a ta zase dává vzniknout přátelství. Tohle jsou hodnoty, z nichž vycházíme, když přemýšlíme o tom, kudy by se měla naše činnost dál ubírat.

Na rok 2019 toho pro vás chystáme hodně: Změny na webu i v rozvojovém programu Krok vpřed. Nový formát školení a srazu. A také anglické vydání knihy Na volné noze, na kterém jsem intenzivně pracoval celý rok.

Mezinárodní spolupráce freelancerů je téma, o kterém přemýšlím stále víc, protože vidím, že na celoevropské úrovni efektivní podpora freelancingu citelně chybí. Národní komunity či asociace jsou jedna věc, ale přeshraniční zakázky či kontakty věc druhá. Věřím, že překlad mé knihy k jejich rozvoji přispěje. A kdo ví, třeba je to jen první krok úplně novým směrem.

Za celý tým Na volné noze vám přeje šťastné vykročení do roku 2019 Robert Vlach.

Staňte se součástí Na volné noze — od roku 2005 největší komunity freelancerů a nezávislých profesionálů v Česku! Placené členství zahrnuje zveřejnění vaší webové prezentace v nejpoužívanějším otevřeném katalogu českých freelancerů, přes který vás mohou zákazníci poptávat napřímo, tj. bez prostředníků a provizí. Prezentaci vám napíše na míru zkušený copywriter, můžete si k ní zaregistrovat i vlastní doménu a veškeré budoucí aktualizace jsou v ceně, stejně jako pozvánky na naše skvělé akce pro váš rozvoj a růst. 👉 Přihláška

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS