Cenotvorba: Bod zvratu

14. října 2021

Kolik musím mít klientů, aby mi podnikání začalo přinášet zisk? Jakou mám dát cenu za účastníka kurzu, aby se mi to vyplatilo? Lucie Krausová přesně na tyto dotazy odpovídá v tomto článku a názorně ukazuje, jak si spočítat svůj bod zvratu — abyste zjistili, při jakých cenách a při jakém množství zaplatí podnikání všechny náklady a začne vám vydělávat.

„Bod zvratu (bod zlomu, break even point) zní jako odborné, možná až nesrozumitelné slovo. Když se na něj ale podíváte selským rozumem, může vám hodně pomoci s nastavováním vašich cen a podnikání vůbec.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Jak naceňujete

Tady je naše Otázka týdne:

Jak nejčastěji naceňuješ a účtuješ svou práci?

Otázku jsme vybrali z našeho průzkumu Jak se ti daří na volné noze?

Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Aplikace Cvak

Praktický tip pro drobné prodejce z našeho nedávného setkání Na volné noze Na cestě v Brně. Aplikace Cvak umožňuje přijímat bezhotovostní platby i bez terminálu — platba probíhá jednoduše přiložením mobilu k NFC kartě, která je s aplikací spárovaná, nebo načtením QR kódu.

Cenotvorba začínajícího živnostníka

„Dokážete zdražit, aby vám klienti neutekli? Máte správně vypočítanou kapacitu a ceny tak, abyste se nepřepracovali?“ ptá se v úvodu článku naše členka, byznys konzultantka Dominika Špačková. Mluví primárně k začínajícím podnikatelům a popisuje jednotlivé kroky od získání prvních platících klientů až po postupné zdražování a dlouhodobou práci s cenou.

Jak Dominika zdůrazňuje, cenotvorba není jednorázová záležitost, ale dlouhý iterativní proces. Odpovídá tomu i článek, který je opravdu nabitý a v PDF verzi ke stažení má přes 30 stran.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Čas na cvičení

Starší, ale stále aktuální článek, kde Nick Maggiulli píše o tom, jak přemýšlet o čase ve vztahu k ekonomickým aktivitám, jako je investování nebo podnikání, a penězům optikou udržení dlouhodobého zdraví.

Maggiulli vysvětluje, že i relativně malá časová investice do pravidelného cvičení (např. čtyři hodiny týdně) může přinést značné výhody a přidat roky zdravého života – tedy např. i více času na investování.

„Neexistuje samozřejmě žádný ‚správný' způsob cvičení, stejně jako neexistuje ‚správný' způsob budování bohatství. Lidé se stali silnými (a bohatými) různými způsoby, takže hádat se o konkrétních věcech mi přijde většinou zbytečné. Doufám však, že když vás seznámím s určitými detaily, budete dále experimentovat a najdete to, co vám vyhovuje.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

#23 Víťa Válka

Víťa Válka je nezávislák, nezávislý profesionál tělem i duší. Čtvrtstoletí je na volné noze jako designér, ale má i další želízka v ohni ve startupech, jako je Camperguru. Projekt mapující nejlepší místa ke kempování vznikl na základě životního stylu, který Víťu proslavil, a tím je karavanové nomádství. Víťa i rád sdílí své bohaté zkušenosti se správou osobních financí. Nejinak tomu bylo v tomto rozhovoru.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí