Kniha — Šéfové jsou kok*ti

15. června 2020

Jan Vlachynský (Forbes 30 pod 30, zakladatel Baru, který neexistuje, a řady dalších jedinečných podniků) představuje novou knihu a podcast Šéfové jsou kok_ti — a co věta, to perla:

  • „Hledáte všechnu moudrost manažerského světa na jednom místě? Tak se podívejte do haj lu, protože přesně tam ji tahle knížka splachuje!“
  • „Pojďme si to konečně přiznat: šéfové jsou zdaleka největší překážkou skvělé práce. Vím o čem mluvím, přes deset let totiž šéfuju kdečemu…“
  • „Celý svůj dospělý život něco (a někoho) řídím. V současné době je to organizace, která se jmenuje Lidi z Baru a patří pod ni 165 lidí. To ze mě, dá se říct, dělá docela ‚velkého šéfa‘. A tím pádem taky velkého kok_ta.“
  • Turbomošt, Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, 4pokoje, Whiskey Bar, který neexistuje, Slast, Anybody, Zázračná limonáda, Úplně Všude, Mluvící hlavy, Na Brno dobrý, Nepiju břečky.

No a zbytek už si přečtěte/poslechněte sami.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Co čtu: Knihy roku 2023

Víkendová novinka z jiného soudku! Robert Vlach rozebral v podcastu Co čtu své knihy roku 2023 a je tam pár titulů, které by vás mohly jako freelancery zajímat:

Robertův půlhodinový komentář k těmto a dalším knihám najdete na Spotify:

The Freelance Way Revealed

V souvislosti s naším prosincovým setkáním pro freelancery v bulharské Sofii vzniklo i pár anglických rozhovorů s Robertem Vlachem o knize The Freelance Way a tématech kolem podnikání na volné noze. Jeden delší teď vyšel v podcastu věnovaném právě volnonožcům:

Walter Isaacson: Elon Musk

Pokud stojíte o předvánoční last-minute tip na knihu pro sebe nebo jiného podnikatele, nový životopis Elona Muska od Waltera Isaacsona rozhodně nabízí mimořádný čtenářský zážitek. Ten navíc umocňuje skvěle načtená audiokniha.

Přednosti knihy vyjmenovává audiorecenze v podcastu Co čtu:

Knihařka na volné noze

Jana Gutteková chtěla původně studovat sochařinu. Rodiče ale říkali, že ji sochy neuživí a tak se dala na grafiku a posléze obalový a knižní design. Dnes už řadu let podniká jako knihařka, v řemesle, které si zamilovala.

Ve vlastní knihovazačské dílně teď např. opravuje staré knihy, které si lidé chtějí uchovat jako vzpomínky. Svou práci a cestu k ní přiblížila v obsáhlém rozhovoru pro online Magazín Doklidu.

„Byla jsem čerstvě po škole, vůbec jsem netušila, jak se komunikuje se zákazníkem a dodavateli, co je to faktura. Prvních pět let bylo strašných. Kdybych to řemeslo tolik nemilovala, tak bych se na to vyprdla.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Vyšší Melvilí

Naše oblíbené nakladatelství Jan Melvil Publishing spustilo Vyšší Melvilí — projekt, v jehož rámci budou vycházet online kurzy zaměřené na důležité poznatky z knih, které v Melvilu vydávají. Samozřejmě v podání expertů na dané téma. Součástí jsou videa, webináře, ale taky ukázky z knih a interaktivní úkoly.

„Přiznáváme, naše kurzy nejsou jednoduché. Stojí jistý čas a úsilí, ale o to víc vám poznatky a návyky zůstanou v hlavě a vy je nezapomenete praktikovat i v reálném životě,“ píše na webu spoluzakladatel Tomáš Baránek.

Venku už jsou první tři kurzy:

  • Dostaňte z online kurzů maximum s Eliškou Šestákovou
  • Malé návyky pro velké změny s Jiřím Benediktem
  • Naučte se prezentovat jednou provždy s Ondřejem Staňkem

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí