Jak rychle nahrát obrazovku díky aplikaci Loom? Daniel Gamrot připravil praktický návod, jak tento užitečný nástroj pro záznam videa využít v praxi. Sami ho v týmu Na volné noze pravidelně používáme např. pro natáčení jednoduchých návodů, což je mnohdy lepší, než sepisovat zdlouhavý email.
Stejně jako před rokem ukazuje Jiří Benedikt svůj kompletní produktivní workflow — v letošním videu se zaměřil hlavně na návyky, které od loňska nově zařadil nebo zásadně vylepšil. Předvádí například, jak pracuje s aplikacemi ChatGPT Plus, Workflowy, Gmail, Trello a dalšími.
Video má skoro 4,5 hodiny, je ale přehledně rozdělené do kapitol, takže si můžete pustit třeba jen tu část, která vás zaujme. Jirka k tomu navíc připravil i podrobnou osnovu.
Jak se zbavit e-mailového chaosu a pracovat s poštou efektivně? Náš člen Martin Michálek ve výborném článku názorně popisuje osvědčenou metodu Inbox Zero pro systematické zpracovávání e-mailů. Její cíl? Snížit stres spojený s elektronickou poštou, zvýšit produktivitu a udržet si pocit kontroly nad e-mailovou komunikací.
„Elektronická pošta má své výhody. Příjemce by neměl očekávat okamžitou reakci, takže máte čas na rozmyšlenou. Konverzace v něm poskytují prohledávatelný a trvalý záznam. E-mail není tak předurčený k vyrušování jako IM a díky tomu více podporuje režim hluboké práce.“
Tady je naše Otázka týdne:
Máš nějaký osvědčený systém na zapisování poznámek a nápadů?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
Pokud se zajímáte o budoucnost a rizika AI, rozhodně by vás neměl minout extrémně diskutovaný a sdílený článek, který napsal Marc Andreessen. Nese název Why AI Will Save the World (neboli Proč umělá inteligence spasí svět) a dost přesvědčivě v něm argumentuje proti obavám, které dnes rezonují ve veřejném prostoru. Jmenovitě jde o těchto 5 rizik:
Marc Andreessen je softwarový inženýr a podnikatel, jeden z internetových pionýrů. Byl mj. spolutvůrcem prvních úspěšných prohlížečů Mosaic a Netscape. Dnes působí zejména jako technologický investor v Andreessen Horowitz a má značný vliv na politický diskurz. Jeho názory na problematiku regulace AI si můžete poslechnout třeba v nedávných epizodách amerických podcastů JRE či Breaking Points.
V českém prostředí podobně vstřícné postoje vůči adopci AI zastávají například Tomáš Mikolov, Miloš Čermák (viz náš nový rozhovor) či David Grudl (rozhovor s ním vydáme příští týden). Opačný pohled na věc pak výborně vysvětluje Jan Romportl.
Tady je naše Otázka týdne:
Deleguješ práci i na jiné freelancery?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.