Manifest freelancerů

30. září 2020

Manifest freelancerů, který právě vydává European Freelancers Week, skvěle vystihuje politické kroky, které by podpořily nás všechny na volné noze. Svým podpisem můžete podpořit dobrou věc.

Zde jsou hlavní body manifestu, stručně přebásněné ve volném překladu:

  1. UZNÁNÍ — Dopřejte nám oficiální status na všech úrovních legislativy a vlády. Naslouchejte organizacím, které nás zastupují, a přizvěte nás k jednacímu stolu.
  2. DEFINICE — Jsme vysoce kvalifikovaní pracovníci na volné noze bez zaměstnanců. Jsme kontraktoři, jsme inovátoři trhu práce. Pochopte, že nejsme „malé a střední podniky“ či jiná vaše kategorie.
  3. REGULACE — Kdykoli tvoříte zákony pro trh práce a průmysl, přemýšlejte nad tím, jak přesně ovlivní freelancery, ty nejmenší z drobných podnikatelů.
  4. PŘÍSTUP — Ujistěte se, že freelanceři mají přístup ke všem státním službám, že mohou soutěžit o veřejné zakázky, účastnit se vzdělávacích programů a vyhovět podmínkám dotací. Navrhněte systém sociální podpory tak, aby více odrážel potřeby freelancerů.
  5. SČÍTÁNÍ — Započítejte freelancery do všech oficiálních statistik a zkoumejte lépe freelance ekonomiku. Neházejte nás do jednoho pytle s drobným podnikáním.
  6. COWORKING — Udělejte z Evropy nejlepší místo pro osobní byznys budováním špičkové infrastruktury pro freelancery, freelance-friendly vládními výběrky a podporou využívání sdílených kanceláří.

Anglický originál a podpisy zde.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Profesní cesta architektky Evy Jiřičné

V rámci pořadu Osudy vyšla na webu Českého rozhlasu před časem velmi pěkná 5dílná podcastová série se světově uznávanou architektkou Evou Jiřičnou. V jednotlivých epizodách postupně popisuje svůj životní příběh — vzpomíná na dětství, na dobu, kdy se profesně postavila na vlastní nohy, i první zakázky, které formovaly její profesní cestu.

„Co na architektuře miluji dodneška snad nejvíc, je spolupráce s těmi, co tu architekturu staví.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

19. výročí Na volné noze

Dnes slaví Na volné noze přesně 19 let 🎂

Chcete nám něco pěkného vzkázat? Pište do komentářů na Facebook, LinkedIn, Instagram nebo Twitter.

Chcete podpořit své podnikání i naši činnost? Přidejte se a staňte se součástí největší komunity nezávislých profesionálů v Česku — od roku 2005

Chcete lépe rozumět trhu práce na volné noze? Zapojte se do našeho průzkumu.

Díky ❣

Freelancers: Next Generation

Robert Vlach byl hostem uznávaného britského podcastu Freelancers: Next Gen, který moderuje Matt Dowling z Freelancer Clubu. Výsledkem je výborné interview se širokým tematickým záběrem, od podnikatelské osvěty a legislativy (Mattovo téma) po přetváření zvýšené poptávky v lepší podmínky zakázek, prevenci stagnace v cenotvorbě na volné noze a další. Poslouchat můžete na Spotify:

Miloš Čermák na Wired

Publicista a překladatel Darek Šmíd připravil pro český Wired hodně povedený profilový článek Miloše Čermáka — takové okno do života jednoho nezávislého profesionála. Stručnou formou přibližuje denní rituály, pohled na AI nebo nástroje, které Miloš při každodenní práci využívá.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

4. výročí Freelancing.eu

Naše sesterská komunita Freelancing.eu dnes slaví 4. narozeniny. Pokud rádi sledujete anglické novinky o podnikání nejen v Evropě, tady si můžete přečíst výroční shrnutí.

Přihlásit si můžete taky náš anglický newsletter — stojí za odběr!

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí