Pavel Minář: Domácí studio

8. dubna 2021

Vedle Dana Gamrota své studio na online školení a schůzky nedávno představil taky Pavel Minář. A že ho má teda odladěné do posledního detailu.

Přejeme příjemný poslech na YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Google Bard AI v Česku

Dnes je ten velký den, kdy k nám byl zaveden… ano, AI nástroj Google Bard, který je přímou konkurencí ChatGPT od OpenAI, je konečně dostupný už i v Česku a českém jazyce! Pro vyzkoušení se stačí přihlásit pod vaším Google účtem (Gmail či Google Workspace).

Tip: Pro úvod do uplatnění umělé inteligence v pracovní praxi koukněte na náš rozhovor s Janem Romportlem, AI newslettery Miloše Čermáka a Elišky Vyhnánkové či Uměligenci Davida Grudla.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Auto-GPT

V informování o AI nástrojích se záměrně omezujeme jen na ty klíčové, jako je ChatGPT, GPT-4, Midjourney — nebo právě novinka známá jako Auto-GPT.

Auto-GPT je autonomní „AI agent“, kterému zadáte v přirozeném jazyce nějaký úkol a on se jej pokusí splnit. K tomu využívá API volání ChatGPT (tj. GPT-4 nebo GPT-3.5) pro rozbor zadání, jeho rozdělení na podúkoly či dokonce ladění vlastního kódu. Umí také procházet či prohledávat internet, případně využívat dalších služeb, ke kterým dostane přístup.

Projekt vznikl jako open-source experiment na Githubu, ale vyvolal takové pozdvižení, že už je označován za příští velkou věc v AI. Služby jako tato mohou brzy plnit úlohu samočinného rešeršéra či asistenta, kterému zadáte jednodušší úkol a on vám doručí v krátkém čase použitelný výstup.

Samozřejmě to má ještě spoustu much, ale jisté kouzlo či ohromení AutoGPT experimentům upřít nelze. Vývojáři si mohou svého agenta rozchodit sami. Veřejnost pak může Auto-GPT v omezeném rozsahu vyzkoušet na webech jako AgentGPT či God Mode, případně kouknout na nějaké video:

Poznámka: O Auto-GPT byla také řeč v našem novém 4,5hodinovém rozhovoru s předním AI expertem Janem Romportlem 👇

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Huberman o prokrastinaci

Jeden by řekl, že o prokrastinaci už ví vše, ale věda jde stále kupředu.

Profesor neurobiologie na Stanfordu Andrew Huberman shrnul nejnovější vědecké poznatky z posledních 5 let a v nové epizodě svého populárně-vědeckého podcastu Huberman Lab nazvané Leverage Dopamine to Overcome Procrastination & Optimize Effort vysvětluje, jak funguje dopamin, proč to úzce souvisí právě s prokrastinací a jak s ní bojovat.

Na rozdíl od tématu jak si zlepšit zrak tentokrát nepřipojujeme stručné shrnutí, protože tuto epizodu je opravdu lepší slyšet celou. K dispozici je na Spotify i YouTube a sám Huberman říká, že zvlášť o téma prokrastinace si posluchači hodně psali:

Mimochodem, Huberman byl nedávno hostem podcastu JRE a v nevídaně otevřeném rozhovoru rozebírá spoustu témat, která se týkají produktivity i zdraví:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Work-life balance s dětmi

Duo Michael Petrus a Tomáš Sobel v hodinovém povídání z konference Splash hovoří o tom, jak si nastavit work-life balance — pro kreativce na volné noze (s dětmi).

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Hanka Zemanová o psaní knih

„První tři knihy byly mnohem víc vydřené a stály mě mnohem víc energie.“ Jak se u spisovatelky Hanky Zemanové vyvíjel přístup k práci na úspěšných knihách — od Biokuchařky po Rytmus roku? O tom mluví v krátkém klipu z výborné přednášky pro náš think-tank:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí