Tvůrce videí a 3D grafik

25. září 2020

Róbert Sisák je špičkový tvůrce videí a 3D grafik, který má za sebou mj. přes 1000 televizních spotů: „V čase boomu DSLR foťáků, tedy prvních foto-vlaštovek, které byly schopné i natáčení, jsem se rozhodl, že si pořídím Canon 5D Mark II a rozšířím své působení. Nebyl to ale jediný důvod. Trochu mě i štvalo, že pořád sedím jenom u počítače a to mě vlastně částečně ‚postavilo na nohy‘.“

Natáčení se Róbert věnuje přes 15 let, jak ale sám říká, pořád má nejraději 3D video grafiku, kterou využívá všude, kde to klient snese. Dnes tvoří společně s kolegy pod značkou Motionboss a ve svém portfoliu má např. i 1. místo v soutěži České televize Ceny Fóra Dárců za spoty pro neziskovou organizaci Rosa. „Řekl bych, že hlavně za poslední dva roky se obor velice změnil. Přibyla obrovská konkurence, jak v produkční sféře, tak v grafice a animaci. Možná jedině ten 3D obor je zatím pořád výsadou menšího počtu lidí, protože orientace ve 3D softwaru vyžaduje více času a zkušeností. YouTube ale i tento rozdíl pomalu smazává,“ říká Róbert a dodává, že si v každém projektu vždy najde něco, co ho posune dál.

Na otázku, jaké jsou z jeho pohledu nezbytné předpoklady pro tuto práci, pak odpovídá, že je to jednoznačně smysl pro dodržení termínu a zodpovědnost v celém procesu tvorby videa: „Je třeba si uvědomit, že na vaší práci je závislý velký řetězec dalších investicí, jako je nakoupený reklamní čas v TV, který stojí obrovské peníze, plánování kampaní atd. Nedodržení termínu tedy může vést ke ztrátám, které si v korunách ani nechci představovat.“ Ukázky Róbertových videí najdete v jeho prezentaci.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Profesní cesta architektky Evy Jiřičné

V rámci pořadu Osudy vyšla na webu Českého rozhlasu před časem velmi pěkná 5dílná podcastová série se světově uznávanou architektkou Evou Jiřičnou. V jednotlivých epizodách postupně popisuje svůj životní příběh — vzpomíná na dětství, na dobu, kdy se profesně postavila na vlastní nohy, i první zakázky, které formovaly její profesní cestu.

„Co na architektuře miluji dodneška snad nejvíc, je spolupráce s těmi, co tu architekturu staví.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

19. výročí Na volné noze

Dnes slaví Na volné noze přesně 19 let 🎂

Chcete nám něco pěkného vzkázat? Pište do komentářů na Facebook, LinkedIn, Instagram nebo Twitter.

Chcete podpořit své podnikání i naši činnost? Přidejte se a staňte se součástí největší komunity nezávislých profesionálů v Česku — od roku 2005

Chcete lépe rozumět trhu práce na volné noze? Zapojte se do našeho průzkumu.

Díky ❣

Freelancers: Next Generation

Robert Vlach byl hostem uznávaného britského podcastu Freelancers: Next Gen, který moderuje Matt Dowling z Freelancer Clubu. Výsledkem je výborné interview se širokým tematickým záběrem, od podnikatelské osvěty a legislativy (Mattovo téma) po přetváření zvýšené poptávky v lepší podmínky zakázek, prevenci stagnace v cenotvorbě na volné noze a další. Poslouchat můžete na Spotify:

Miloš Čermák na Wired

Publicista a překladatel Darek Šmíd připravil pro český Wired hodně povedený profilový článek Miloše Čermáka — takové okno do života jednoho nezávislého profesionála. Stručnou formou přibližuje denní rituály, pohled na AI nebo nástroje, které Miloš při každodenní práci využívá.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

4. výročí Freelancing.eu

Naše sesterská komunita Freelancing.eu dnes slaví 4. narozeniny. Pokud rádi sledujete anglické novinky o podnikání nejen v Evropě, tady si můžete přečíst výroční shrnutí.

Přihlásit si můžete taky náš anglický newsletter — stojí za odběr!

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí