Uplynulý rok v gastropodnikani

23. června 2021

Majitel ostravského bistra La Petite Conversation David Girten hodnotí uplynulý rok v gastropodnikání.

Lapeco je stále tady. Jak to? Je to hlavně díky našim skvělým zákazníkům, kteří i během všech omezení objednávali jídlo a pití s sebou v krabičkách a kelímcích.

Po tomto náročném pandemickém roce se ale rozjíždíme skoro od nuly. Momentálně rozhazujeme sítě a hledáme nový personál, který zaplní prázdná místa po některých našich předcovidových zaměstnancích, kteří se rozhodli z gastronomie odejít. Také jsme nyní museli upravit otevírací dobu, ale věříme, že se vše za pár měsíců vrátí zpět do starých kolejí. V našem týmu zůstali ti nejlepší z nejlepších a alespoň teď můžeme udělat takový malý personální refresh. Před rokem jsem byl možná až příliš optimistický a ambiciózní. Teď jsem se trošku zklidnil, abychom vše ustáli a mohli být v Lapecu minimálně dalších deset úžasných let.

Jak uplynulý rok hodnotím? Je mi teď ještě jasnější, že lidé, kteří v gastru pracují, musí být trpěliví a psychicky odolní. Jak jsem už zmínil, díky naší klientele a zaměstnancům jsme tu horskou dráhu ustáli, přestože to nebylo vždy jednoduché. Rád bych ještě dodal, že jsme opravdu rádi, že jsme právě v Ostravě. Je to tady nejlepší. Vážíme si zdejších možností a myslím, že v některých jiných velkých městech jsou možnosti rozvozů nebo jídel s sebou výrazně složitější.

P.S. Aktuálně hledáme kuchaře, obsluhu i někoho na mytí nádobí. Chcete-li u nás pracovat, napište mi na david.girten@hotmail.com a já vás rád pozvu na seznámení u dobré kávy.

Publikováno 16.6. v článku 62 spoluautorů Na volné noze: Rok poté — Jak se změnilo podnikání 62 českých freelancerů a kam míří.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Podnikatelský příběh roku

Naše členka Zuzana Bílková z beskydské manufaktury na vlněné lůžkoviny Besky získala nominaci v prestižní anketě Podnikatelský příběh roku 2024!

Dejte jí svůj hlas

Anketa je součástí 25. ročníku cen EY Podnikatel roku a vedle Zuzky můžete hlasovat pro další 2 podnikatelské příběhy. Ten její si můžete přečíst na iDNES.cz.

Besky je tradiční beskydská manufaktura na vlněné přikrývky a další lůžkoviny nejvyšší kvality, které vyrábí ručně z ovčí vlny nakoupené od místních farmářů. Podrobnosti najdete na eshopu Besky.cz a v Zuzčině profilu Na volné noze.

Tradiční tesař z Brd

František Ungr se vyučil truhlářem, ale práce u stroje ve fabrice ho nenaplňovala. Zlom přišel, když nečekaně dostal nabídku opravit starou hospodu — nabídku, která mu změnila život. Od té doby uplynulo 15 let, během kterých jako tradiční tesař obnovuje památkové objekty a historické domy. Kromě toho pořádá workshopy a mezinárodní setkání tesařů. O svém přístupu k práci i o řemesle samotném promluvil v obsáhlém rozhovoru pro magazín Doklidu.

„Pracuji pořád venku, nic moc k tomu nepotřebuji a mám štěstí, že práce, která mě moc baví a taky mě už slušně uživí, mám dost. Hlavní je umět říct si cenu a mít možnost vybírat si zakázky. Dříve jsem také dělal hezké věci, ale dnes dělám už jen ty nejhezčí.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Temu vs. volnonožci

Jak může čínské online tržiště Temu ovlivňovat podnikání některých freelancerů a malých firem, které volnonožci provozují? Důležité téma teď v článku otevírá naše členka Alice Kavková, spoluzakladatelka rodinného deskovkářství 4 Kavky.

„Temu nám zatlouká hřebíčky do rakve. Nájezdník z východu, který prodává fejky her, jejichž originály tu distribuujeme, agresivní slevovou politikou tak prodražil reklamu, že to zasáhlo i největší hráče v zemi,“ píše v úvodu Alice.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Meet Room Martina Světlíka

Náš člen, konzultant a lektor produktů Apple Martin Světlík si v centru pražských Holešovic vybavil vlastní zasedací a školící místnost — a rozhodl se o ni podělit s dalšími kolegy.

Jeho Meet Room nabízí dostatek prostoru pro 10 účastníků, rychlou WiFi, klid a funkční techniku včetně velké televize.

Fotky i ceník najdete na webu a s kódem NAVOLNENOZE můžete využít 10% slevu na první pronájem. Členové našeho portálu s aktivní prezentací pak mají slevu 20 %.

S kůží na trh

Jan Planička dříve pracoval v reklamce. Když se mu ale narodil syn, cítil, že potřebuje změnu. Přestože k tvoření blízko neměl, chtěl dělat něco jiného než pracovat hlavou. Na volné noze se nakonec shodou okolností začal věnovat kůži. Dnes, po několika letech, provozuje úspěšnou dílnu a pod značkou Kožedělník Jan Planička společně s kolegy tvoří opasky, peněženky a další kožené výrobky.

„Když se mi v roce 2018 narodil synek, dal jsem výpověď a řekl jsem si, že chci zkusit jít na volnou nohu. Měl jsem rezervu. Mohl by o to být zájem a do toho jsem ještě fotil reportáže a svatby, takže jsem si říkal, kdy jindy než teď,“ vzpomíná Honza v článku na serveru Podnikatel.cz.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí