Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > RNDr. Adam Kučera, Ph.D.

RNDr. Adam Kučera, Ph.D.

full stack softwarový vývojář a programátor aplikací

RNDr. Adam Kučera, Ph.D.
RNDr. Adam Kučera, Ph.D. - logo

Jsem softwarový vývojář a vytvářím přehledné aplikace, které se pohodlně používají. Požadavky uživatelů a maximální užitek je pro mě stejně důležitý jako kvalita návrhu a samotného kódu. Vyznám se v celé řadě technologií, takže vašemu projektu doporučím to nejlepší řešení. Zaměřuji se hlavně na backend a business logiku, aplikační rozhraní a datové modelování. Některé projekty vyvíjím pro cloud Amazon Web Services (AWS), což je vhodné hlavně pro začínající služby, kde bývají problémem vyšší počáteční náklady a horší škálování v závislosti na vytíženosti služby.

V současné době mám kapacitu na menší jednorázové projekty:

 • mikroslužby a API
 • webové aplikace
 • rozšíření pro prohlížeče Chrome a Firefox
 • rozšíření existujících softwarových systémů – ať už na míru nebo komerčních řešení s podporou rozšíření (nová funkcionalita, datový model, UI, API)
 • vývoj aplikací pro cloud (AWS) jako kompletní balíček – aplikaci naprogramuji tak, aby běžela levně, spolehlivě a efektivně v cloudu; díky skriptům pro nasazení aplikaci snadno zprovozním a nastavím tak, aby se automaticky aktualizovala na základě aktualizací zdrojového kódu (tzv. continuous deployment)
 • konzultace v oblasti návrhu software a nasazení, např. v cloudových PaaS, zejména AWS

Také přijímám dlouhodobé kontrakty na udržování a rozvoj existujícího systému, které většinou vyžadují menší množství času.

Programovat jsem začal ve třetí třídě podle návodů v časopise ABC a zatím mě to nepustilo. Profesionálně se v IT a SW vývoji pohybuji od roku 2008 — podívejte se na mé reference. Díky spolupráci s firmou Microton jsem se dostal i k práci na projektech pro zahraniční klienty (USA, Austrálie). Jsem vývojářem World Spider Trait Database – mezinárodně používané databáze vědeckých dat o pavoukovcích. Také provozuji projekt Mapa poštovních schránek.

Doktorát z Informatiky na Masarykově univerzitě v Brně mi dal solidní teoretické základy, které jsem ovšem schopný využívat i v praxi. Na Masaryčce rovněž působím jako vývojář a systémový administrátor zaměřený na oblast Facility managementu a inteligentní budovy. V roce 2017 jsem od české pobočky Mezinárodní asociace facility managementu získal ocenění Odborná práce roku za svoji dizertační práci.

Cena služeb: 1.000 Kč za hodinu (nejsem plátce DPH), poskytuji slevy pro dlouhodobé projekty.

Ukázky práce:

Word Arachnid Trait DatabaseVývoj aplikace Mapa poštovních schránekPanorama v Mapě poštovních schránekSun Orchard Freight AppEVeLabel - aplikace pro správu a evidenci zařízení a dokumentace
Zobrazit všech 10 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

na dálku celý svět (komunikace v angličtině), osobně Brno

Kategorie katalogu:

Proč si vybrat právě mě?

 1. Znám všechny aspekty vývoje. Od analýzy přes návrh včetně datového modelu přes implementaci až po dlouhodobý provoz systémů.
 2. Vždy věnuji čas pochopení a přizpůsobení se filozofii produktů. Protože nepochopení základních konceptů je často zdrojem nespolehlivých, nevýkonných a neflexibilních řešení. Vždy hledám nástroj, který je nejvhodnější na řešení daného problému.
 3. Respektuji váš výběr technologií. Pokud je to alespoň trochu možné.
 4. Konstruktivně přijímám kritiku.
 5. Neustále se učím a posouvám dál.

Používané technologie

 • Jazyky – Javascript, Java, C#, C, Python
 • Frontend – Vuetify.js, Bootstrap, Vue.js, AngularJS, jQuery, Javascript, .NET Framework
 • Backend – Node.js, Express, Spring, Java, .NET Framework
 • Skriptování – Node.js, PowerShell, Python, Bash
 • Databáze – Microsoft SQLServer, AWS DynamoDB, SOLR, MySQL
 • OS, servery, platformy – Windows, AWS, Linux, OpenStack, Tomcat, Docker
 • Vývojová prostředí – Eclipse, Visual Studio Code, NetBeans
 • Správa kódu a závislostí – Webpack, Maven, Git, Subversion

Vydané publikace a články

Kontaktní informace

RNDr. Adam Kučera, Ph.D.
Voříškova 45
Brno
623 00
Mobil:775 397 795
Email:adam@nastojte.cz
Web:nastojte.cz
LinkedIn:LinkedIn adam-kucera-sw-dev
Medium:Medium akucera
Messenger:Facebook Messenger oookoook
WhatsApp:WhatsApp 420775397795
Datovka:Datová schránka bbsra52
:06422268 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Perfektní práce profesionála! Jasně pochopil zadání, dodržení času a ceny, zájem o projekt. prostě radost s takovým člověkem pracovat. Doporučuji všemi dvaceti :)
Ing. Daniel Nytra
online marketér

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS