Doporučení z první ruky

Mgr. Barbora Baronová, Ph.D. — literární dokumentaristka, nakladatelka, lektorka nakladatelské praxe, kreativní producentka knih


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 31 doporučení

Ještě jednou chci tímto poděkovat Báře Baronové za skvělý seminář „Sám sobě nakladatelem“. Semináře jsem se zúčastnil v době, kdy jsem začal s prací na knize Sídliště Ďáblice. Seminář byl velice přínosný pro mou práci. Pochopil jsem, co je všechno potřeba udělat v přípravné fázi, než začne práce na knize. Na semináři jsme prošli všechny fáze tvorby knihy než se kniha dostane ke čtenáři. Seminář mi ukázal, jakou dá práci udělat knihu a kolik to celkem stojí. Děkuji velice za seminář a profesionální přístup přednášející.

Josef Platil
projektový manažer, vydavatel knihy Sídliště Ďáblice
www.sidliste-dablice.cz josef.platil@gmail.com 776 474 405

Báru znám z workshopu „Sám sobě nakladatelem“ a také z osobních konzultací ohledně knih, které jsem plánovala nebo plánuji napsat. Absolvovala jsem za život hodně kurzů i konzultací, ale jedině ty pod Bářiným vedením považuji za nenahraditelné. Roli v tom hraje především její ochota doopravdy poradit a podělit se o jistě pracně získané know-how. Žádná moje otázka nezůstala bez odpovědi, navíc založené na faktech a osobních zkušenostech. Vše přitom bylo vysvětlené naprosto lidsky a na kurzu vždycky vznikla zajímavá diskuze. Líbí se mi neformální přátelská atmosféra, kterou Bára umí navodit. Líbí se mi, že z ní nikdy nemám pocit, že spěchá nebo nemá čas. Že workshop není jen podrobněji okomentovaná powerpointová prezentace, ale opravdová práce, ze které čerpám roky po jejím absolvování. Jestli máte nebo chcete mít co dočinění s knihami, využijte Bářinu nabídku. Je to podle mě nejužitečnější věc, kterou pro sebe můžete udělat a ušetří vám do budoucna spoustu peněz a nervů. A taky pomůže rozhodnout se, jestli cesta, kterou se chcete vydat, je správná, nebo bude lepší uchopit věc z jiného konce.

Jana LeBlanc
novinářka, autorka, psavec
www.comiudelaloradost.cz jana@janaleblanc.cz 608 877 255

Bára Baronová je profesionálka, která toho o knižním trhu a tvorbě knih zná hodně. Za prvé – její nakladatelství wo-men vydává prvotřídní knížky, které stojí za to mít v knihovně, za druhé – její kurz pro budoucí samonakladatele mi otevřel oči (vřele doporučuji) a za třetí – Bára je trpělivá, vstřícná a milá osoba, která poradí i povzbudí nejen prvoautory.

Kateřina Farná
novinářka
Bruselskasojka.cz

Moc rád bych Vám poděkoval za workshop. Když vynechám, jak unikátní samotná přednáška tohoto typu je, překvapilo mě, kolik netušených úskalí Váš obor skýtá. A ač mi z množství informací šla hlava kolem, zprostředkovala jste nám tolik zkušeností, které mi dovolí neudělat chyby, které jsem měl v úmyslu snad všechny. Hlavně za to díky, jestli se u něčeho dá hovořit o mílových krocích, já jich s Vámi pár udělal.

Kryštof Korč
krystof.korc@gmail.com

Díky za skvělý workshop, člověk se dozví spoustu cenných informací a zkušeností. Skvělé hlavně pro začínající nakladatele a příbuzné obory.

Stanislav Bříza
malý nakladatel - BFLMPSVZ
www.bflmpsvz.com bflmpsvzhchkrdtn@gmail.com

Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za skvělý workshop Sám sobě nakladatelem / Sama sobě nakladatelkou, který svým obsahem předčil má očekávání. Nejen, že jsem získala ucelené informace o celém postupu vydání knihy, ale také spoustu praktických rad (co dělat a naopak také co raději nedělat), o které se může podělit pouze člověk, který si tímto procesem prošel. Atmosféra celého workshopu byla velice přátelská a odešla jsem s dobrým pocitem, že i kdybych měla ještě nějaké další otázky, tak vím, na koho se můžu obrátit. Děkuji!

Lenka Grabicová
dokumentární fotografka
www.lenkagrabicova.com

Zúčastnila jsem se dvoudenního workshopu Sama sobě nakladatelkou, který Bára vedla, a vrátila jsem se naprosto nadšená Bářinou otevřeností, upřímností, vlídným a milým přístupem a zkušenostmi, které nám předávala opravdu do detailů. Dozvěděli jsme se všechno o tom, jak funguje nakladatelství (od A až do Z), jak vydat knihu v nakladatelství nebo samonákladem, dostali jsme opravdu velké množství skvělých tipů, na které člověk přijde až díky nasbíraným zkušenostem a zádrhelům během této dlouhé cesty, kterých nás právě Bára ušetřila. Děkuji za inspirativní víkend a doporučuji ho všem, které zajímá knižní svět, ale také těm, kteří se chtějí setkat s úžasnou osobností, jakou Bára je.

Lucie Vostřelová
literární redaktorka v nakladatelství Knihy s úsměvem
www.knihysusmevem.cz lucie@knihysusmevem.cz

S Bárou spolupracuju mnoho let a potkáváme se v různých situacích. Bára nad prací – ať už je to kniha, nebo text – hluboce přemýšlí. Jako copywriterka přináší spoustu dobrých nápadů, které vycházejí ze zadání a neopakují se. Její knihy mají pevné místo v mé knihovně, neboť jsou výjimečnou ukázkou souhry obsahu a formy. Účastnila jsem se i jejího nakladatelského kurzu, byl nabitý fakty a zkušenostmi a velmi přínosný. Na setkání s Bárou se vždy těším. A věřím, že budete i vy.

Jana Kneschke
copywriterka, kreativní ředitelka
www.vortum.cz

Báru mám tu čest znát osobně i pracovně a je obdivuhodná! Studnice zkušeností, které dokáže propojovat v aktuálních souvislostech. Člověk, co vás nabije elánem pustit se do díla. Všechno, co jsem se v referencích zde o ní dočetla, je pravda. A jako textařka je naprosto skvělá!

Romana Voříšková
www.vevyloze.cz

Ačkoli jsem studovala ilustraci na VŠUP, pracovala pro výrobce knižního papíru a celkově se o obor aktivně zajímám, s vydáním své vlastní autorské knížky mi nejde pohnout už dlouhých 16 let. Už jsem její koncept a ukázky prezentovala na Pecha Kucha Night v Hradci Králové i v Praze, na výstavě v Mělníku či Rožnově pod Radhoštěm, na pražském mezinárodním festivalu ilustrace LUSTR atd., přesto jsem se teprve nedávno osmělila s knihou oslovovat nakladatelství, zatím neúspěšně. Upřímný zájem lidí a podpora projevená po jakémkoli představení veřejnosti mi vždy dodalo naději, že to má smysl, ale nějak jsem pořád neměla sílu s tím velkým soustem pohnout. Workshop Báry Baronové mi tak doslova spadl z nebe a pomohl mi nabrat druhý dech. Bára se velmi otevřeně podělila o své pracně vydobyté zkušenosti a sestavila velmi přehledný vhled do všech fází a úskalí, které vydání knihy obnáší, takže strašáka s ostrými zuby a chapadly vynesla z temných hlubin na denní světlo ke břehu, kde už dosáhnu na zem. Ukázala nám nástroje a osvědčené principy, jak postupovat. Bára je velice empatická a dokáže vytvořit tak přátelskou, pohodovou a podpůrnou atmosféru, že jsme všechny odcházely plné inspirace, motivace a elánu uskutečnit své sny.

Adéla Jirků
MgA. ilustrátorka a malířka
www.adelamariejirku.com adeluja@gmail.com 776 895 075