Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Barbora Baronová, Ph.D. > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Barbora Baronová, Ph.D. — literární dokumentaristka, nakladatelka, copywriterka a lektorka nakladatelské praxe

Zobrazuji č. 110 z celkem 24 doporučení prezentace Mgr. Barbora Baronová, Ph.D.:
Bára je pro mne jednou z nejvýraznějších osobností české literární scény. Její práci sleduji s nadšením už několik let a sama jsem před vydáním své první papírové knihy zamířila pro cenné rady právě k Báře. Každá Bářina kniha vám velmi rychle ukáže, kolik umu, trpělivosti, preciznosti a kreativity dokáže Bára do své práce vložit.

Michelle Losekoot

marketérka
www.losekoot.cz ~ michelle@losekoot.cz
MgA. Lucie Konečná
Bára je vzácný člověk, který předává své know-how, zatímco jiní si jej hystericky chrání. Vysvětluju si to tím, že opravdu chce pomoct vzniku knih nezávislých na obřích vydavatelích. Naprosto skvělým způsobem předává své znalosti a zkušenosti (a že jich je). Nejzásadnější workshop v mém životě! S velkou úctou doporučuji.

MgA. Lucie Konečná

scenáristka, spisovatelka, lektorka psaní a scenáristiky
S Barborou Baronovou jsme realizovaly knihu Dialog na téma angažmá v kultuře před rokem 1989 a po něm. Barbora byla schopná převést první myšlenku do skutečně elegantní formy (včetně krásné grafické úpravy) s mimořádně zajímavým obsahem (Barbora vedla rozhovory, a to velmi umně). Nekompromisní trvání na kvalitě knihy ve všech směrech bylo to nejlepší, co mohla pro Dialog udělat. Její práce zaručila, že se „papírový“, v první fází relativně vágní projekt změnil v hodnotnou formu, která sklízí úspěchy v ČR i v zahraničí. Kniha byla mj. představena v centru umění BOZAR v Bruselu, ale také v uměleckých galeriích na Slovensku a v Polsku.

Jitka Pánek Jurková

ředitelka Českého centra Brusel
jurkova@czech.cz ~ +32479490493
S Bárou jsme v Konektoru dělali na řadě tendrů, klientů a značek, mezi jinými Hamé, MetLife, ČMSS, ale třeba i na rebrandingu sekaček Seco a mýdla Jelen. Bára je spolehlivá, rychlá a má nápady.

David Runa

Account Director, Konektor
Barboru Baronovou znám dvacet let – jako všestrannou profesionálku s dobrými nápady, schopnou ustoupit zadavateli v čemkoli vyjma kvality díla. Má-li byť sebemenší pochybnosti, nepustí z ruky ani slogan, ani knihu, dokud vše není podle jejích přísných kritérií perfektní. Dejte jí deadline a vše jde stranou – nepřestane pracovat, dokud práci nedodá, vždy precizní a v zadaném časovém limitu. Její silnou stránkou je mezioborovost, tvůrčí odvaha a ochota jít do neprobádaných míst, pouštět se do věcí, které nikdo předtím nedělal.

Kateřina Kadlecová

redaktorka týdeníku Reflex, editorka knižních projektů
Spolupráce s Barborou Baronovou (např. prezentace její společné knihy s Ditou Pepe „Intimita“ (Festival ArtWife, Diera do sveta, Liptovský Mikuláš 2017) nebo „Dialog“ (České centrum, 2018–2019), který reflektoval období 30 roků po něžné revoluci, mě přesvědčila o její profesionalitě a nekompromisní poctivosti především na poli literární dokumentaristiky, ale i na úrovni mezilidských vztahů. Cesta přímosti, důslednosti a zanícenosti, kterou Barbora razí, je v současnosti ojedinělá, protože ona se necítí konformní s polovičatostí a povrchností, která začíná být přítomná ve všech oblastech společenského života.

Robert Švarc

Maliar, performer, autor
Barboru Baronovou jsem přizvala k dramaturgické spolupráci na mezinárodním performativním projektu SHIFT, který byl součástí performativní výstavy Too Soon Too Late – 100 Years of European Modernity v belgickém Center for Fine Arts BOZAR. Spolupráce s Barborou je vždy extrémně inspirativní, kreativní, motivující. Jako dramaturgyně tanečně vizuální performance vnesla do celého projeku teorericko-historický kontext, myšlenkovou apelativnost i umělecký přesah. Barbora má geniální schopnost vytvářet mezioborový i mezilidský dialog.

Miřenka Čechová

performerka, režisérka, choreografka
www.mirenkacechova.com
S Bárou se pracovně potkávám již 8 let. Kromě spoluúčasti na nakladatelských akcích jsme spolupracovaly například při tvorbě crowdfundingové kampaně, je také autorkou jedné z našich knih (Syrovátka sytí selátka). Bára drží slovo, dodržuje termíny a má tah na branku. Přemýšlí v širších souvislostech při všem, co dělá. Skvěle ovládá proces vzniku knihy včetně financování a dokáže předat svoje zkušenosti dál.

Veronika Benešová Hudečková

nakladatelka, produkční
www.verzone.cz ~ verzone@verzone.cz ~ 733 717 394
S Bárou jsem dělala několikrát rozhovory o její práci a dlouhodobě sleduji všechny její aktivity v oblasti literatury a dokumentární tvorby. Bára dělá vše na maximum a to se mi moc líbí. Pokaždé přichází s originálním nápadem a dotáhne ho do zdárného konce. Obdivuji její schopnost propojovat nejrůznější žánry, od literatury přes umění až po hudbu a film. Bára vždy dokáže přemýšlet v souvislostech a přináší nový pohled na vybrané téma. Velmi se mi líbí její empatie a to, že umí lidem naslouchat. Taková schopnost je pro úspěšnou spolupráci naprosto klíčová. Rozhodně nejsem sama, kdo oceňuje vysokou kvalitu její práce, protože za ni získala řadu cen od odborníků u nás i v zahraničí, například Magnesia Litera za Nakladatelský počin (2016), 1. místo za Nejkrásnější českou knihu v roce 2017 nebo shortlist na prestižním fotofestivalu Les Prix du Livre, Arles v roce 2016.

Judita Matyášová

novinářka, publicistka a lektorka
www.jaksedostatdomedii.cz ~ j.matyasova@gmail.com
Ještě jednou chci tímto poděkovat Báře Baronové za skvělý seminář „Sám sobě nakladatelem“. Semináře jsem se zúčastnil v době, kdy jsem začal s prací na knize Sídliště Ďáblice. Seminář byl velice přínosný pro mou práci. Pochopil jsem, co je všechno potřeba udělat v přípravné fázi, než začne práce na knize. Na semináři jsme prošli všechny fáze tvorby knihy než se kniha dostane ke čtenáři. Seminář mi ukázal, jakou dá práci udělat knihu a kolik to celkem stojí. Děkuji velice za seminář a profesionální přístup přednášející.

Josef Platil

projektový manažer, vydavatel knihy Sídliště Ďáblice
www.sidliste-dablice.cz ~ josef.platil@gmail.com ~ 776 474 405
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 Další »
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS