Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Barbora Baronová, Ph.D. > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Barbora Baronová, Ph.D. — literární dokumentaristka, nakladatelka, copywriterka a lektorka nakladatelské praxe

Zobrazuji č. 110 z celkem 21 doporučení prezentace Mgr. Barbora Baronová, Ph.D.:
Bára je pro mne jednou z nejvýraznějších osobností české literární scény. Její práci sleduji s nadšením už několik let a sama jsem před vydáním své první papírové knihy zamířila pro cenné rady právě k Báře. Každá Bářina kniha vám velmi rychle ukáže, kolik umu, trpělivosti, preciznosti a kreativity dokáže Bára do své práce vložit.

Michelle Losekoot

marketérka
www.losekoot.cz ~ michelle@losekoot.cz
S Barborou Baronovou jsme realizovaly knihu Dialog na téma angažmá v kultuře před rokem 1989 a po něm. Barbora byla schopná převést první myšlenku do skutečně elegantní formy (včetně krásné grafické úpravy) s mimořádně zajímavým obsahem (Barbora vedla rozhovory, a to velmi umně). Nekompromisní trvání na kvalitě knihy ve všech směrech bylo to nejlepší, co mohla pro Dialog udělat. Její práce zaručila, že se „papírový“, v první fází relativně vágní projekt změnil v hodnotnou formu, která sklízí úspěchy v ČR i v zahraničí. Kniha byla mj. představena v centru umění BOZAR v Bruselu, ale také v uměleckých galeriích na Slovensku a v Polsku.

Jitka Pánek Jurková

ředitelka Českého centra Brusel
jurkova@czech.cz ~ +32479490493
S Bárou jsme v Konektoru dělali na řadě tendrů, klientů a značek, mezi jinými Hamé, MetLife, ČMSS, ale třeba i na rebrandingu sekaček Seco a mýdla Jelen. Bára je spolehlivá, rychlá a má nápady.

David Runa

Account Director, Konektor
Barboru Baronovou znám dvacet let – jako všestrannou profesionálku s dobrými nápady, schopnou ustoupit zadavateli v čemkoli vyjma kvality díla. Má-li byť sebemenší pochybnosti, nepustí z ruky ani slogan, ani knihu, dokud vše není podle jejích přísných kritérií perfektní. Dejte jí deadline a vše jde stranou – nepřestane pracovat, dokud práci nedodá, vždy precizní a v zadaném časovém limitu. Její silnou stránkou je mezioborovost, tvůrčí odvaha a ochota jít do neprobádaných míst, pouštět se do věcí, které nikdo předtím nedělal.

Kateřina Kadlecová

redaktorka týdeníku Reflex, editorka knižních projektů
Spolupráce s Barborou Baronovou (např. prezentace její společné knihy s Ditou Pepe „Intimita“ (Festival ArtWife, Diera do sveta, Liptovský Mikuláš 2017) nebo „Dialog“ (České centrum, 2018–2019), který reflektoval období 30 roků po něžné revoluci, mě přesvědčila o její profesionalitě a nekompromisní poctivosti především na poli literární dokumentaristiky, ale i na úrovni mezilidských vztahů. Cesta přímosti, důslednosti a zanícenosti, kterou Barbora razí, je v současnosti ojedinělá, protože ona se necítí konformní s polovičatostí a povrchností, která začíná být přítomná ve všech oblastech společenského života.

Robert Švarc

Maliar, performer, autor
Barboru Baronovou jsem přizvala k dramaturgické spolupráci na mezinárodním performativním projektu SHIFT, který byl součástí performativní výstavy Too Soon Too Late – 100 Years of European Modernity v belgickém Center for Fine Arts BOZAR. Spolupráce s Barborou je vždy extrémně inspirativní, kreativní, motivující. Jako dramaturgyně tanečně vizuální performance vnesla do celého projeku teorericko-historický kontext, myšlenkovou apelativnost i umělecký přesah. Barbora má geniální schopnost vytvářet mezioborový i mezilidský dialog.

Miřenka Čechová

performerka, režisérka, choreografka
www.mirenkacechova.com
S Bárou se pracovně potkávám již 8 let. Kromě spoluúčasti na nakladatelských akcích jsme spolupracovaly například při tvorbě crowdfundingové kampaně, je také autorkou jedné z našich knih (Syrovátka sytí selátka). Bára drží slovo, dodržuje termíny a má tah na branku. Přemýšlí v širších souvislostech při všem, co dělá. Skvěle ovládá proces vzniku knihy včetně financování a dokáže předat svoje zkušenosti dál.

Veronika Benešová Hudečková

nakladatelka, produkční
www.verzone.cz ~ verzone@verzone.cz ~ 733 717 394
S Bárou jsem dělala několikrát rozhovory o její práci a dlouhodobě sleduji všechny její aktivity v oblasti literatury a dokumentární tvorby. Bára dělá vše na maximum a to se mi moc líbí. Pokaždé přichází s originálním nápadem a dotáhne ho do zdárného konce. Obdivuji její schopnost propojovat nejrůznější žánry, od literatury přes umění až po hudbu a film. Bára vždy dokáže přemýšlet v souvislostech a přináší nový pohled na vybrané téma. Velmi se mi líbí její empatie a to, že umí lidem naslouchat. Taková schopnost je pro úspěšnou spolupráci naprosto klíčová. Rozhodně nejsem sama, kdo oceňuje vysokou kvalitu její práce, protože za ni získala řadu cen od odborníků u nás i v zahraničí, například Magnesia Litera za Nakladatelský počin (2016), 1. místo za Nejkrásnější českou knihu v roce 2017 nebo shortlist na prestižním fotofestivalu Les Prix du Livre, Arles v roce 2016.

Judita Matyášová

novinářka, publicistka a lektorka
www.jaksedostatdomedii.cz ~ j.matyasova@gmail.com
Ještě jednou chci tímto poděkovat Báře Baronové za skvělý seminář „Sám sobě nakladatelem“. Semináře jsem se zúčastnil v době, kdy jsem začal s prací na knize Sídliště Ďáblice. Seminář byl velice přínosný pro mou práci. Pochopil jsem, co je všechno potřeba udělat v přípravné fázi, než začne práce na knize. Na semináři jsme prošli všechny fáze tvorby knihy než se kniha dostane ke čtenáři. Seminář mi ukázal, jakou dá práci udělat knihu a kolik to celkem stojí. Děkuji velice za seminář a profesionální přístup přednášející.

Josef Platil

projektový manažer, vydavatel knihy Sídliště Ďáblice
www.sidliste-dablice.cz ~ josef.platil@gmail.com ~ 776 474 405
Báru znám z workshopu „Sám sobě nakladatelem“ a také z osobních konzultací ohledně knih, které jsem plánovala nebo plánuji napsat. Absolvovala jsem za život hodně kurzů i konzultací, ale jedině ty pod Bářiným vedením považuji za nenahraditelné. Roli v tom hraje především její ochota doopravdy poradit a podělit se o jistě pracně získané know-how. Žádná moje otázka nezůstala bez odpovědi, navíc založené na faktech a osobních zkušenostech. Vše přitom bylo vysvětlené naprosto lidsky a na kurzu vždycky vznikla zajímavá diskuze. Líbí se mi neformální přátelská atmosféra, kterou Bára umí navodit. Líbí se mi, že z ní nikdy nemám pocit, že spěchá nebo nemá čas. Že workshop není jen podrobněji okomentovaná powerpointová prezentace, ale opravdová práce, ze které čerpám roky po jejím absolvování. Jestli máte nebo chcete mít co dočinění s knihami, využijte Bářinu nabídku. Je to podle mě nejužitečnější věc, kterou pro sebe můžete udělat a ušetří vám do budoucna spoustu peněz a nervů. A taky pomůže rozhodnout se, jestli cesta, kterou se chcete vydat, je správná, nebo bude lepší uchopit věc z jiného konce.

Jana LeBlanc

novinářka, autorka, psavec
www.comiudelaloradost.cz ~ jana@janaleblanc.cz ~ 608 877 255
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 Další »
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS