Ing. Dalibor Chrápek

lektor anglického jazyka

Status: k vašim službám Působnost: Ostrava a okolí

Profesionální a soukromá výuka angličtiny v Ostravě a okolí pro každého, kdo se chce v jazyce zlepšit – ať už pro dobrý pocit, kvůli práci nebo v rámci přípravy na mezinárodní zkoušky a certifikáty. Vedle obecné angličtiny se specializuji také na tu obchodní, právní a technickou.

Na úvod vždy začínám bezplatnou seznamovací hodinou, při které se poznáme, zhodnotíme úroveň angličtiny a zjistíme, jestli naše společná chemie funguje. V rámci samotné výuky pak kladu mj. důraz na často opomíjené soft skills, tedy umění prezentace, vyjednávání, kritické myšlení, práci s časem a nejistotou atd.

Kromě důležitých certifikací (CELTA a ESOL) mám za sebou velké množství kurzů, seminářů a workshopů. Anglický jazyk je pro mě zkrátka nikdy nekončící sebevzdělávání a zejména radost. Jsem zkoušející u ústních zkoušek pro Cambridge, spolupracuji s jazykovými školami a učil jsem angličtinu např. ve firmách Green Gas DPB, JETI model, E LINKX, OZO Ostrava.

Za svůj největší úspěch považuji velké množství dlouhodobých klientů, jejichž angličtina se změnila k nepoznání. Za to je nesmírně obdivuji a děkuji, protože mi tím neustále dokazují, že tohle všechno má perfektní smysl.

Certifikace

Cambridge CAE na úrovni C2 CAE přehled výsledků Certifikát Cambridge CELTA, 1. strana Certifikát Cambridge CELTA, 2. strana

Profesní úspěchy a milníky:

  • 2014, CELTA Cambridge certifikát pro učitele (jednoznačně nejdůležitější a nejlepší kurz, který jsem kdy podstoupil)
  • 2013, Cambridge ESOL s nejvyšší známkou C2 (dle CEFR)
  • 2012-současnost, vedu studenty individuální, ale také skupiny (pomaturitní, veřejné, firemní)
Ing. Dalibor Chrápek

Kontakty

Ing. Dalibor Chrápek
Výškovická 2650/51
Ostrava
700 30
Mobil:777 332 806
Email:dalibor.chrapek@seznam.cz
Web:www.daliborchrapek.cz
Facebook:dalibor.chrapek
Twitter:daliborchrapek
Účet:1230820017/3030
IČ:02153432 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Přiznám se, že jsem prvotně uvažovala o ženě, nic méně jsem ráda, že oko padlo právě na pana Dalibora. Domluva byla rychlá, stručná a výstižná. Dojíždění pro něj k nám domů (Ostrava) nebyl problém – po doladění rozvrhu, 1. podmínka splněna. Hned po první hodině byla dcera z pana učitele nadšená, nemluvila vlastně o ničem jiném a těšila se na další hodiny s ním, což tak pokračuje i nadále. Myslím si, že to je důkaz pro splnění další naší podmínky a to přátelský přístup k žákovi – 2. podmínka splněna. Kvalitu výuky mohu posoudit „pouze“ z toho, že dcera přestala navštěvovat bilingvní školu, angličtina se jí stala koníčkem, dobrovolně čte ve svých 11 letech anglické knihy a v nové škole je u vytržení z toho, jaké dobré základy angličtiny, oproti svým spolužákům, má a je jim často vzorem. Také pochvaly paní učitelky ji hřejí u srdíčka, což před Daliborem nikdy tak nebylo a spíš byla v této otázce zakřiknutým dítětem, které se bálo anglicky mluvit. Doufám a vím jistě, že teď budu mluvit i za svou dceru, že nám studijní vztah s panem Daliborem vydrží co možná nejdéle. Moc mu tímto děkujeme, Eva s rodinou.

Ing. Eva Volková

ekonomka