Ing. Dalibor Chrápek

lektor anglického jazyka

Status: k vašim službám Působnost: Ostrava a okolí

Profesionální a soukromá výuka angličtiny v Ostravě a okolí pro každého, kdo se chce v jazyce zlepšit – ať už pro dobrý pocit, kvůli práci nebo v rámci přípravy na mezinárodní zkoušky a certifikáty. Vedle obecné angličtiny se specializuji také na tu obchodní, právní a technickou.

Na úvod vždy začínám bezplatnou seznamovací hodinou, při které se poznáme, zhodnotíme úroveň angličtiny a zjistíme, jestli naše společná chemie funguje. V rámci samotné výuky pak kladu mj. důraz na často opomíjené soft skills, tedy umění prezentace, vyjednávání, kritické myšlení, práci s časem a nejistotou atd.

Kromě důležitých certifikací (CELTA a ESOL) mám za sebou velké množství kurzů, seminářů a workshopů. Anglický jazyk je pro mě zkrátka nikdy nekončící sebevzdělávání a zejména radost. Jsem zkoušející u ústních zkoušek pro Cambridge, spolupracuji s jazykovými školami a učil jsem angličtinu např. ve firmách Green Gas DPB, JETI model, E LINKX, OZO Ostrava.

Za svůj největší úspěch považuji velké množství dlouhodobých klientů, jejichž angličtina se změnila k nepoznání. Za to je nesmírně obdivuji a děkuji, protože mi tím neustále dokazují, že tohle všechno má perfektní smysl.

Certifikace

Cambridge CAE na úrovni C2 CAE přehled výsledků Certifikát Cambridge CELTA, 1. strana Certifikát Cambridge CELTA, 2. strana

Profesní úspěchy a milníky:

  • 2014, CELTA Cambridge certifikát pro učitele (jednoznačně nejdůležitější a nejlepší kurz, který jsem kdy podstoupil)
  • 2013, Cambridge ESOL s nejvyšší známkou C2 (dle CEFR)
  • 2012-současnost, vedu studenty individuální, ale také skupiny (pomaturitní, veřejné, firemní)
Ing. Dalibor Chrápek

Kontakty

Ing. Dalibor Chrápek
Výškovická 2650/51
Ostrava
700 30
Mobil:777 332 806
Email:dalibor.chrapek@seznam.cz
Web:www.daliborchrapek.cz
Facebook:dalibor.chrapek
X (Twitter):daliborchrapek
Účet:1230820017/3030
IČ:02153432 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S Daliborem jsem se angličtinu učila asi dva roky a byla jsem naprosto nadšená. Dokonce tak nadšená, že jsem ho požádala, aby učil i mé syny ve věku 12 a 14 let. Než se kluci začali s Daliborem učit, měli klasickou školní angličtinu. Uměli říct, jak se mají, jak se jmenují a kde bydlí. Báli se mluvit a měli špatnou gramatiku. Hodiny s Daliborem probíhají skvěle. Na začátku hodiny s nimi Dalibor vždy konverzuje na témata, která je zajímají (filmy, hry, seriály aj.), pak probírají gramatiku a na závěr si vše zopakují. Komunikace výhradně v angličtině je samozřejmostí, stejně jako domácí příprava na hodinu. Dalibor je na hodiny vždy perfektně připravený, dokáže vše velmi srozumitelně vysvětlit a navíc se dokáže na studenta „naladit“ a připravit mu hodinu individuálně podle jeho zaměstnání či koníčků. Oba synové jsou gameři a oba se vždy těší, jak si s Daliborem popovídají o nových hrách, vychytávkách v nich apod. To vše v angličtině. Co se týče jejich zlepšování, kluci se postupně přestávali bát mluvit a nyní už angličtinu používají s lehkostí. Zhruba po roce studia je u nás běžné, že si pouštíme filmy i seriály v angličtině, kluci koukají na videa na YouTube v angličtině a sledují zahraniční influencery. Za nejpřínosnější považuji rozhodně komunikaci výhradně v angličtině, opravdu velký prostor pro studenta (v hodinách mluví převážně student) a Daliborovu perfektní přípravu na každou hodinu. Jeho úroveň angličtiny navíc dosahuje úrovně rodilého mluvčího. Důležité je také zmínit, že Dalibor za chyby nekárá, ale vysvětluje, proč vznikly a jak se jim příště vyhnout. Za sebe tedy Dalibora rozhodně doporučuji.

Martina Šebestová

marketingová specialistka