Doporučení z první ruky

Ing. Dalibor Chrápek — lektor anglického jazyka


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 21 doporučení

S Daliborem spolupracuji již několik let. V předchozím období jsem vyzkoušel několik lektorů a u všech jsem měl pocit, že jejich angličtina je zhruba na stejné úrovni jako má. S Daliborem tento pocit nemám, neboť je jednoznačně na úrovni vzdělaného rodilého mluvčího s tím, že jazyk zná do hloubky i teoreticky a je schopen zodpovědět prakticky jakýkoli dotaz a jednoduše a jednoznačně vysvětlit jakoukoli problematiku. Ví, jak jazyk učit a ví, co je důležité. Dalibor je vášnivý čtenář, zajímá se o svět a probíraná témata jsou velmi zajímavá. Pokud to myslíte s angličtinou vážně, Dalibor je jednoznačně váš „go-to guy“.

Dan Olivík
advokát
olivik@akzo.cz

Připravte se na to, že u Dalibora, jako lektora angličtiny, češtinu potřebovat nebudete a musím říct, že se mi tento způsob výuky zamlouvá. Za tři roky, kdy využívám jeho služeb, se má angličtina zlepšila o několik set procent. Je připraven na každou lekci, vždy profesionální a pokud někdy nerozumíte, vždy vysvětlí bez použití českého jazyka. Vítám také kombinaci gramatiky, slovní zásoby a konverzace v každé lekci. Teď už se při komunikaci s mými obchodními partnery nemusím stydět za svou angličtinu. Lekce s Daliborem mohu s klidem doporučit!

David Chylík
podnikatel
wertswerts@gmail.com

Přiznám se, že jsem prvotně uvažovala o ženě, nic méně jsem ráda, že oko padlo právě na pana Dalibora. Domluva byla rychlá, stručná a výstižná. Dojíždění pro něj k nám domů (Ostrava) nebyl problém – po doladění rozvrhu, 1. podmínka splněna. Hned po první hodině byla dcera z pana učitele nadšená, nemluvila vlastně o ničem jiném a těšila se na další hodiny s ním, což tak pokračuje i nadále. Myslím si, že to je důkaz pro splnění další naší podmínky a to přátelský přístup k žákovi – 2. podmínka splněna. Kvalitu výuky mohu posoudit „pouze“ z toho, že dcera přestala navštěvovat bilingvní školu, angličtina se jí stala koníčkem, dobrovolně čte ve svých 11 letech anglické knihy a v nové škole je u vytržení z toho, jaké dobré základy angličtiny, oproti svým spolužákům, má a je jim často vzorem. Také pochvaly paní učitelky ji hřejí u srdíčka, což před Daliborem nikdy tak nebylo a spíš byla v této otázce zakřiknutým dítětem, které se bálo anglicky mluvit. Doufám a vím jistě, že teď budu mluvit i za svou dceru, že nám studijní vztah s panem Daliborem vydrží co možná nejdéle. Moc mu tímto děkujeme, Eva s rodinou.

Ing. Eva Volková
ekonomka
volkova@laer.cz

Dalibor by kromě angličtiny měl rovněž nabízet lekce, jak učit. Pokud se skutečně chcete naučit jazyk, případně jej pouze efektivně zdokonalit, neváhejte. Díky odmítavému přístupu hovořit od prvního kontaktu česky a perfektní úrovni Daliborovy angličtiny, jste přesvědčeni, že docházíte na hodiny k rodilému mluvčímu, který však dovede bez problému a srozumitelně vysvětlit cokoliv čemu nerozumíte. Přátelská atmosféra, profesionalita a precizní individuální příprava každé hodiny vás přiměje se na každou lekci těšit. Výuka je proporcionálně orientovaná na slovní zásobu, gramatiku, poslech i porozumění textu. Máte-li zájem zdokonalit se pouze v některé z oblastí, můžete si být jisti, že vám bude vyhověno a hodiny budou uzpůsobeny dle vašich potřeb. Kromě toho oceníte také zajímavá témata, která vás budou při vašem studiu doprovázet, neboť Daliborova znalost a přehled zdaleka nekončí u angličtiny. Díky absolvovaným hodinám se mi ve velmi krátkém čase podařilo pozvednout mou angličtinu z úrovně B2 na C1. Lekce s Daliborem proto doporučuji každému, kdo se chce jazyk skutečně naučit ovládat a neztrácet svůj čas a peníze s neefektivními metodami a skupinovou lekcí.

Michaela Stenzelová
právník
michstenzel@gmail.com

Dalibora jsem jako lektora oslovil s cílem zlepšovat svou pohotovost v anglické konverzaci. Brzy se ukázalo se, že to byla dobrá volba. Během prvního roku našich společných lekcí jsem poznal člověka, který je nejen výborným lektorem a zapáleným anglistou, ale také skvělým debatním partnerem, který dokáže vtáhnout do podnětných diskuzí založených na širokém všeobecném přehledu. Díky pečlivě promyšleným výukovým materiálům a přátelské atmosféře, jejíž součástí je trpělivé opravování gramatických nepřesností a pomoc v nalézání ideálních výrazů, lekce ubíhají závratnou rychlostí.

Tomáš Majliš
učitel a popularizátor historie
tomas.majlis@gmail.com

Vřele doporučuji tohoto učitele, ke kterému chodím už 5 let. Začínal jsem od základů a postupně se vypracoval ke komunikativní angličtině, nezbytnou pro práci. Učitel má nekompromisní přístup k angličtině, který je velice efektivní a motivující ke studiu, avšak stále kamarádský a zábavný. V průběhu studia jsem se naučil číst anglické knihy bez větších problémů, ale hlavně jsem neustálou komunikací s učitelem prolomil bariéru studu z mluvení, která provází ze začátku každého. Mottem učitele je Komunikace, kterou dokáže podat velice efektivně a zábavně. Dokázal mě připravit na pracovní interview, díky kterému jsem získal práci vývojáře pro HW. V průběhu studia se mi naplno věnoval a podporoval mě přísunem materiálu pro zdokonalení angličtiny. Metody tohoto učitele by si měl osvojit každý učitel jazyků na státní škole.

Ondřej Michalík
vývojář pro HW
discors@seznam.cz

Jedná se o třetího lektora angličtiny, ke kterému jsem kdy chodila, a nutno podotknout, že je také nejlepším. Lekce byly vždy perfektně připravené, jejich náplň dávala smysl a nebyla hodina, ze které bych si něco neodnesla. Přátelský přístup je pouhou výhodou stejně jako fakt, že nebylo možno mluvit v hodinách vůbec česky – toto mě ze začátku posunulo úplně nejvíce (teď už jsme spolu čtvrtým rokem). Rozhodně lekce s Daliborem doporučuji, je to nejlepší učitel angličtiny, kterého jsem měla možnost poznat.

Daniela Krejčí
studentka

Po absolvování kurzů angličtiny, které mi byly více přítěží než přínosem, zejména vysokým počtem studentů a pro mě velmi nudným a nezáživným způsobem výuky, jsem se rozhodla pro individuální lekce angličtiny s lektorem. Dalibor je především osobnost a od toho se odvíjí jeho skvělá práce lektora. Je důsledný, upřímný, vždy perfektně připraven na každou lekci. Dokáže se přizpůsobit potřebám studenta, přirozeně a nenuceně směrovat a motivovat, je flexibilní a v neposlední řadě velmi trpělivý. Daliborovy lekce jsou obohaceny zajímavými tématy a odlehčeny jeho smyslem pro humor. Z lekce si odnášíte nejen nové vědomosti z angličtiny, ale i touhu po vědění a poznávání. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup. Pokud máte vážný zájem o angličtinu a chcete skutečně něco změnit, mohu doporučit Dalibora.

Dagmar Stenzelová
zdravotní sestra
rabaka@email.cz

Dalibor je talentovaný mladý lektor, na kterém jde vidět, že jej jeho práce baví a zároveň naplňuje. Primárně jsem jej zvolila podle lokality výuky a ceny. Byla jsem příjemně překvapena jeho přístupem a obsahem jeho lekcí. Na každou lekci je vždy připraven. Lekce jsou zaměřeny na slovní zásobu, poslech, čtení a konverzaci. Děkuji mu za příjemnou atmosféru, trpělivost při mých stále se opakujících chybách a vstřícný přístup.

Zuzana Sošková
Logistics Specialist
soskovazuzana@seznam.cz

Před tím, než jsem se začala učit anglicky s Daliborem, jsem navštěvovala hromadné kurzy v jazykových školách. Ať už ty klasické, nebo přípravné kurzy na jazykové certifikáty. Výsledek byl ale vždy stejný. Nulový individuální přístup, neustálé opakování gramatiky (a také neustálé dělání stále stejných chyb), žádná motivace a hlavně žádné zlepšení. Vždy jsem měla pocit, jakoby daný lektor bral výuku jako brigádu a nutné zlo. Před rokem a půl se ale vše změnilo. Dalibor je učitel, pro kterého je angličtina nejen prací, ale také zábavou a vášní. On vlastně angličtinou žije. Ačkoli mám kolem sebe spoustu vysoce postavených manažerů, kteří denně vedou jednání v angličtině, jejich úroveň se ani zdaleka nepřibližuje té Daliborově a řada jím absolvovaných jazykových certifikátů to jen potvrzuje. Za lekce s ním jsem opravdu ráda. Na lekce je vždy perfektně připravený, obsah lekcí je zajímavý a díky jeho smyslu pro humor se často hodně nasmějeme. Komunikace výhradně v angličtině je u něj samozřejmostí. Moje jazyková úroveň se díky němu změnila z pokročilého začátečníka na někoho, kdo zvládá v angličtině sledovat filmy, poslouchat podcasty a bez větších problémů i číst knihy, což je mimochodem jeden z velkých benefitů studia s Daliborem. Je vášnivý čtenář a ke čtení motivuje i své klienty. Mohu jej tedy s klidným srdcem doporučit každému, kdo se chce v angličtině konečně reálně zlepšit.

Ing. Martina Šebestová
marketingová specialistka
www.linkedin.com/in/martinasebestova mar.sebestova@gmail.com