Doporučení z první ruky

Ing. Dalibor Chrápek — lektor anglického jazyka


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 21 doporučení

S Daliborem spolupracuji již několik let. V předchozím období jsem vyzkoušel několik lektorů a u všech jsem měl pocit, že jejich angličtina je zhruba na stejné úrovni jako má. S Daliborem tento pocit nemám, neboť je jednoznačně na úrovni vzdělaného rodilého mluvčího s tím, že jazyk zná do hloubky i teoreticky a je schopen zodpovědět prakticky jakýkoli dotaz a jednoduše a jednoznačně vysvětlit jakoukoli problematiku. Ví, jak jazyk učit a ví, co je důležité. Dalibor je vášnivý čtenář, zajímá se o svět a probíraná témata jsou velmi zajímavá. Pokud to myslíte s angličtinou vážně, Dalibor je jednoznačně váš „go-to guy“.

Dan Olivík
advokát
olivik@akzo.cz

Připravte se na to, že u Dalibora, jako lektora angličtiny, češtinu potřebovat nebudete a musím říct, že se mi tento způsob výuky zamlouvá. Za tři roky, kdy využívám jeho služeb, se má angličtina zlepšila o několik set procent. Je připraven na každou lekci, vždy profesionální a pokud někdy nerozumíte, vždy vysvětlí bez použití českého jazyka. Vítám také kombinaci gramatiky, slovní zásoby a konverzace v každé lekci. Teď už se při komunikaci s mými obchodními partnery nemusím stydět za svou angličtinu. Lekce s Daliborem mohu s klidem doporučit!

David Chylík
podnikatel
wertswerts@gmail.com

Přiznám se, že jsem prvotně uvažovala o ženě, nic méně jsem ráda, že oko padlo právě na pana Dalibora. Domluva byla rychlá, stručná a výstižná. Dojíždění pro něj k nám domů (Ostrava) nebyl problém – po doladění rozvrhu, 1. podmínka splněna. Hned po první hodině byla dcera z pana učitele nadšená, nemluvila vlastně o ničem jiném a těšila se na další hodiny s ním, což tak pokračuje i nadále. Myslím si, že to je důkaz pro splnění další naší podmínky a to přátelský přístup k žákovi – 2. podmínka splněna. Kvalitu výuky mohu posoudit „pouze“ z toho, že dcera přestala navštěvovat bilingvní školu, angličtina se jí stala koníčkem, dobrovolně čte ve svých 11 letech anglické knihy a v nové škole je u vytržení z toho, jaké dobré základy angličtiny, oproti svým spolužákům, má a je jim často vzorem. Také pochvaly paní učitelky ji hřejí u srdíčka, což před Daliborem nikdy tak nebylo a spíš byla v této otázce zakřiknutým dítětem, které se bálo anglicky mluvit. Doufám a vím jistě, že teď budu mluvit i za svou dceru, že nám studijní vztah s panem Daliborem vydrží co možná nejdéle. Moc mu tímto děkujeme, Eva s rodinou.

Ing. Eva Volková
ekonomka
volkova@laer.cz

Dalibor by kromě angličtiny měl rovněž nabízet lekce, jak učit. Pokud se skutečně chcete naučit jazyk, případně jej pouze efektivně zdokonalit, neváhejte. Díky odmítavému přístupu hovořit od prvního kontaktu česky a perfektní úrovni Daliborovy angličtiny, jste přesvědčeni, že docházíte na hodiny k rodilému mluvčímu, který však dovede bez problému a srozumitelně vysvětlit cokoliv čemu nerozumíte. Přátelská atmosféra, profesionalita a precizní individuální příprava každé hodiny vás přiměje se na každou lekci těšit. Výuka je proporcionálně orientovaná na slovní zásobu, gramatiku, poslech i porozumění textu. Máte-li zájem zdokonalit se pouze v některé z oblastí, můžete si být jisti, že vám bude vyhověno a hodiny budou uzpůsobeny dle vašich potřeb. Kromě toho oceníte také zajímavá témata, která vás budou při vašem studiu doprovázet, neboť Daliborova znalost a přehled zdaleka nekončí u angličtiny. Díky absolvovaným hodinám se mi ve velmi krátkém čase podařilo pozvednout mou angličtinu z úrovně B2 na C1. Lekce s Daliborem proto doporučuji každému, kdo se chce jazyk skutečně naučit ovládat a neztrácet svůj čas a peníze s neefektivními metodami a skupinovou lekcí.

Michaela Stenzelová
právník
michstenzel@gmail.com

Dalibora jsem jako lektora oslovil s cílem zlepšovat svou pohotovost v anglické konverzaci. Brzy se ukázalo se, že to byla dobrá volba. Během prvního roku našich společných lekcí jsem poznal člověka, který je nejen výborným lektorem a zapáleným anglistou, ale také skvělým debatním partnerem, který dokáže vtáhnout do podnětných diskuzí založených na širokém všeobecném přehledu. Díky pečlivě promyšleným výukovým materiálům a přátelské atmosféře, jejíž součástí je trpělivé opravování gramatických nepřesností a pomoc v nalézání ideálních výrazů, lekce ubíhají závratnou rychlostí.

Tomáš Majliš
učitel a popularizátor historie
tomas.majlis@gmail.com

Vřele doporučuji tohoto učitele, ke kterému chodím už 5 let. Začínal jsem od základů a postupně se vypracoval ke komunikativní angličtině, nezbytnou pro práci. Učitel má nekompromisní přístup k angličtině, který je velice efektivní a motivující ke studiu, avšak stále kamarádský a zábavný. V průběhu studia jsem se naučil číst anglické knihy bez větších problémů, ale hlavně jsem neustálou komunikací s učitelem prolomil bariéru studu z mluvení, která provází ze začátku každého. Mottem učitele je Komunikace, kterou dokáže podat velice efektivně a zábavně. Dokázal mě připravit na pracovní interview, díky kterému jsem získal práci vývojáře pro HW. V průběhu studia se mi naplno věnoval a podporoval mě přísunem materiálu pro zdokonalení angličtiny. Metody tohoto učitele by si měl osvojit každý učitel jazyků na státní škole.

Ondřej Michalík
vývojář pro HW
discors@seznam.cz

Jedná se o třetího lektora angličtiny, ke kterému jsem kdy chodila, a nutno podotknout, že je také nejlepším. Lekce byly vždy perfektně připravené, jejich náplň dávala smysl a nebyla hodina, ze které bych si něco neodnesla. Přátelský přístup je pouhou výhodou stejně jako fakt, že nebylo možno mluvit v hodinách vůbec česky – toto mě ze začátku posunulo úplně nejvíce (teď už jsme spolu čtvrtým rokem). Rozhodně lekce s Daliborem doporučuji, je to nejlepší učitel angličtiny, kterého jsem měla možnost poznat.

Daniela Krejčí
studentka

Po absolvování kurzů angličtiny, které mi byly více přítěží než přínosem, zejména vysokým počtem studentů a pro mě velmi nudným a nezáživným způsobem výuky, jsem se rozhodla pro individuální lekce angličtiny s lektorem. Dalibor je především osobnost a od toho se odvíjí jeho skvělá práce lektora. Je důsledný, upřímný, vždy perfektně připraven na každou lekci. Dokáže se přizpůsobit potřebám studenta, přirozeně a nenuceně směrovat a motivovat, je flexibilní a v neposlední řadě velmi trpělivý. Daliborovy lekce jsou obohaceny zajímavými tématy a odlehčeny jeho smyslem pro humor. Z lekce si odnášíte nejen nové vědomosti z angličtiny, ale i touhu po vědění a poznávání. Velmi oceňuji jeho profesionální přístup. Pokud máte vážný zájem o angličtinu a chcete skutečně něco změnit, mohu doporučit Dalibora.

Dagmar Stenzelová
zdravotní sestra
rabaka@email.cz

Dalibor je talentovaný mladý lektor, na kterém jde vidět, že jej jeho práce baví a zároveň naplňuje. Primárně jsem jej zvolila podle lokality výuky a ceny. Byla jsem příjemně překvapena jeho přístupem a obsahem jeho lekcí. Na každou lekci je vždy připraven. Lekce jsou zaměřeny na slovní zásobu, poslech, čtení a konverzaci. Děkuji mu za příjemnou atmosféru, trpělivost při mých stále se opakujících chybách a vstřícný přístup.

Zuzana Sošková
Logistics Specialist
soskovazuzana@seznam.cz

Dalibora znám přes dvacet let. Je to vášnivý čtenář a podobně jako já sledoval filmy a četl knížky v angličtině. Že má o tento jazyk hluboký zájem je jasné jakmile jím začne hovořit. Je jeden z velice malého množství Čechů, kteří nejen plynule komunikují, mají záviděníhodnou slovní zásobu a skvěle ovládají gramatiku, ale zároveň mají výslovnost, vůči které ani můj vybíravý sluch nemá žádných výhrad. Přidejte jeho široké zájmy a máte člověka, s nímž je radost mluvit v jakémkoli jazyce. Já jeho služby nepotřebuji, ale když si spolu píšeme nebo mluvíme, je to anglicky.

Tomáš Šedovič
programátor
tomas@sedovic.cz