Doporučení z první ruky

David Grudl — lektor a hlavní vývojář PHP frameworku Nette


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 17 doporučení

Mgr. Jakub Vrána

Školení bylo vedeno výborně, s řadou živých vstupů z klávesnice a podnětného povídání v mezičase. Na přednáškách si většinou stihnu číst maily a webové články, tady na to nedošlo, protože informačně chudých míst bylo minimum. Odpoledne navíc David přednášel téměř bez přestávky. I kdybyste celé Nette používat nechtěli, tak je školení hodně inspirativní. Jednotlivé části Nette lze používat nezávisle na celku a informace uvedené na školení jsou přínosné i samy o sobě.

Mgr. Jakub Vrána
lektor programování, publicista a všestranný odborník na programovací jazyk PHP
Robert Vlach

David Grudl je chodícím důkazem toho, že pokud jde o práci, trumfují pokročilé dovednosti úsilí. Sice skoro neodpovídá na emaily a občas je docela kumšt se mu dovolat, ale když dojde na odbornost, je k nezaplacení. David je nejen tvůrce průkopnického PHP frameworku Nette a prvotřídní expert na vývoj a bezpečnost webových aplikací. Má rovněž velmi rozvinuté analytické myšlení, které mu umožňuje pronikat k jádru problémů prakticky v jakémkoli příbuzném oboru. Za velmi přínosný považuji jeho pohled na použití sociálních sítí a řadu dalších témat, o kterých příležitostně píše či přednáší. Měl jsem spoustu příležitostí s ním debatovat i spolupracovat a považuji jej za špičkového odborníka s obrovským přesahem. Davida vřele doporučuji jako konzultanta, přednášejícího i školitele vývoje webových aplikací.

Robert Vlach
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

Školení PHP od Davida Grudla mě naučilo nejen jak v Nette Frameworku programovat webové aplikace, ale poodhalilo a vyjasnilo i mnoho vlastností PHP 5, o kterých jsem dosud nevěděl, ač jsem v PHP již nějaký ten rok programoval. Skvělý objektový návrh Nette vás při psaní aplikace automaticky vede k používání programátorských best practices. Framework vám rozhodně nehází klacky pod nohy svojí složitostí, ani vás nesvazuje omezeními. Právě naopak, cestu vývoje před vámi úhledně zametá a šikovnými knihovnami vám pomáhá se po ní pohybovat rychleji a bezpečněji.

Ing. Václav Stoupa
pořadatel webové konference WebExpo
www.webexpo.net vaclav@webexpo.net 777 862 590

Pokud jste programátor v PHP, a přestože máte framework vlastní, zajděte si na školení Nette. Školení je na profesionální úrovni a velice dobře připravené. David má navíc spoustu dobrých nápadů i jejich realizací, a jeho školení Nette a koukání se do kódu je opravdu skvělou inspirací. A doporučil bych rovnou školení dvoudenní.

Radek Hulán
IT profesionál a bloger
www.myego.cz

Doposud jsem absolvoval okolo desítky školení od různých providerů a školení Nette Framework bych ohodnotil známkou nejvyšší. Samozřejmostí je dobrá struktura a srozumitelnost látky, navíc však David prezentoval vtipně a zábavně, a i přes pokročilou hodinu jsme tak vydrželi dávat pozor až do konce. O jeho osobním zaujetí svědčí i fakt, že jsme končili až po 21. hodině.

Vítězslav Žák
DHL CZ
www.dhl.cz

S Nette jsem začal asi před půl rokem a i přesto, že jsem za tu dobu stačil Nette poznat téměř celé, tak pro mě školení bylo velmi přínosné a můžu jej doporučit i zkušenějším programátorům. David je nejenom tou nejpovolanější osobou, pokud se chcete naučit Nette, ale zároveň i zkušeným programátorem. Dozvěděl jsem se spousty informací z praxe a reálného života, což je pro mne mnohem důležitější, než jak se používá nějaká metoda – k tomu mi stačí dokumentace. Byl jsem na mnoha různých školeních a většinou jsem stíhal řešit poštu, pracovní věci a ve čtyři hodiny byl doma. Při tomto školení na to zapomeňte, protože je výborně připravené a nejsou v něm žádná hluchá místa, kdy by posluchači měli čas se nudit.

Tomáš Kuthan
Bosch
www.bosch.cz

Seminář použití Nette Frameworku byl pro naši firmu přínosný hned v několika směrech. David zná PHP opravdu důkladně a umí o něm zasvěceně přednášet, takže i zkušení vývojáři si v jeho výkladu našli řadu nových informací. Velký význam mělo představení schopností a možností Nette na konkrétních příkladech, díky kterým bylo zřejmé, kolik práce a času nám jeho použití může ušetřit.

Michal Konečný
iMagic, s.r.o.
www.imagic.cz

První den jsem vyprodukoval tři stránky poznámek, co ještě můžu zlepšit jak v kódu, tak v přístupu k vývoji. S tímhle vším jsem počítal, ale že budu místy sedět s otevřenou pusou, to jsem nečekal. Od kolegů, kteří s Nette nikdy nedělali, se ozývalo: „Hmm…týýýjo…to je dobrý…“ Jestli bych doporučil vážným zájemcům o Nette toto školení? Bez váhání určitě ano. Šel jsem za plnou cenu a za ty peníze to rozhodně stálo. Je to investice do sebe. Očekávám její zhodnocení dřív, než roztaje sníh ;)

Adam Surák
MSV Studénka s.r.o.
www.msvstudenka.cz

Celé školení bylo demonstrováno na příkladech z praxe. Každá tématická oblast byla po trošce úvodní teorie vytvořena lektorem přímo před námi a bylo tak možné ihned spatřit velkou sílu Nette. Veškeré zdrojové kódy nám byly ihned k dispozici, mohli jsme si je tak zálohovat, zkoušet nebo dále upravovat. Osobně se mi nejvíce líbilo důmyslné zpracování otázky bezpečnosti, na kterou klade Nette Framework velký důraz. Já se nemusím o nic starat, aplikace jsou prostě bezpečné samy o sobě. Nette toho má samozřejmě v rukávu mnohem více, ať už se jedná o příjemnou práci se šablonami a jejich dědičností, přes (až nechutně) jednoduché zpracování formulářů, práci se sessions, cachováním, až po vytváření hezkých URL, kdy vytvoření nové struktury je otázka chvilky a několika řádek v bootstrapu. Při psaní v Nette nemusím vymýšlet již vymyšlené, použitím šikovných tříd to jde samo.

Jiří Kolařík
Koldasoft
www.koldasoft.cz

Myslel jsem si, že jdu na školení Nette Framework, ale vyklubalo se z toho něco víc, nad má očekávání. Netýkalo se totiž čistě jen Nette, ale občas se jen tak mimochodem odbočilo i do jiných oblastí a k jiným problematikám, které s frameworkem souvisejí minimálně, ale přitom je třeba je znát, a díky čemuž jsem si odnesl více než pro co jsem si přišel. Nette jsem začal používat hned další den po skončení školení.

Šimon Podlipský