Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > David Grudl > Doporučení

Doporučení z první ruky

David Grudl — lektor a hlavní vývojář PHP frameworku Nette

Zobrazuji č. 110 z celkem 16 doporučení prezentace David Grudl:
Mgr. Jakub Vrána
Školení bylo vedeno výborně, s řadou živých vstupů z klávesnice a podnětného povídání v mezičase. Na přednáškách si většinou stihnu číst maily a webové články, tady na to nedošlo, protože informačně chudých míst bylo minimum. Odpoledne navíc David přednášel téměř bez přestávky. I kdybyste celé Nette používat nechtěli, tak je školení hodně inspirativní. Jednotlivé části Nette lze používat nezávisle na celku a informace uvedené na školení jsou přínosné i samy o sobě.

Mgr. Jakub Vrána

lektor programování, publicista a všestranný odborník na programovací jazyk PHP
Robert Vlach
David Grudl je chodícím důkazem toho, že pokud jde o práci, trumfují pokročilé dovednosti úsilí. Sice skoro neodpovídá na emaily a občas je docela kumšt se mu dovolat, ale když dojde na odbornost, je k nezaplacení. David je nejen tvůrce průkopnického PHP frameworku Nette a prvotřídní expert na vývoj a bezpečnost webových aplikací. Má rovněž velmi rozvinuté analytické myšlení, které mu umožňuje pronikat k jádru problémů prakticky v jakémkoli příbuzném oboru. Za velmi přínosný považuji jeho pohled na použití sociálních sítí a řadu dalších témat, o kterých příležitostně píše či přednáší. Měl jsem spoustu příležitostí s ním debatovat i spolupracovat a považuji jej za špičkového odborníka s obrovským přesahem. Davida vřele doporučuji jako konzultanta, přednášejícího i školitele vývoje webových aplikací.

Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
Školení PHP od Davida Grudla mě naučilo nejen jak v Nette Frameworku programovat webové aplikace, ale poodhalilo a vyjasnilo i mnoho vlastností PHP 5, o kterých jsem dosud nevěděl, ač jsem v PHP již nějaký ten rok programoval. Skvělý objektový návrh Nette vás při psaní aplikace automaticky vede k používání programátorských best practices. Framework vám rozhodně nehází klacky pod nohy svojí složitostí, ani vás nesvazuje omezeními. Právě naopak, cestu vývoje před vámi úhledně zametá a šikovnými knihovnami vám pomáhá se po ní pohybovat rychleji a bezpečněji.

Ing. Václav Stoupa

pořadatel webové konference WebExpo
www.webexpo.net ~ vaclav@webexpo.net ~ 777 862 590
Pokud jste programátor v PHP, a přestože máte framework vlastní, zajděte si na školení Nette. Školení je na profesionální úrovni a velice dobře připravené. David má navíc spoustu dobrých nápadů i jejich realizací, a jeho školení Nette a koukání se do kódu je opravdu skvělou inspirací. A doporučil bych rovnou školení dvoudenní.

Radek Hulán

IT profesionál a bloger
www.myego.cz
Doposud jsem absolvoval okolo desítky školení od různých providerů a školení Nette Framework bych ohodnotil známkou nejvyšší. Samozřejmostí je dobrá struktura a srozumitelnost látky, navíc však David prezentoval vtipně a zábavně, a i přes pokročilou hodinu jsme tak vydrželi dávat pozor až do konce. O jeho osobním zaujetí svědčí i fakt, že jsme končili až po 21. hodině.

Vítězslav Žák

DHL CZ
www.dhl.cz
S Nette jsem začal asi před půl rokem a i přesto, že jsem za tu dobu stačil Nette poznat téměř celé, tak pro mě školení bylo velmi přínosné a můžu jej doporučit i zkušenějším programátorům. David je nejenom tou nejpovolanější osobou, pokud se chcete naučit Nette, ale zároveň i zkušeným programátorem. Dozvěděl jsem se spousty informací z praxe a reálného života, což je pro mne mnohem důležitější, než jak se používá nějaká metoda – k tomu mi stačí dokumentace. Byl jsem na mnoha různých školeních a většinou jsem stíhal řešit poštu, pracovní věci a ve čtyři hodiny byl doma. Při tomto školení na to zapomeňte, protože je výborně připravené a nejsou v něm žádná hluchá místa, kdy by posluchači měli čas se nudit.

Tomáš Kuthan

Bosch
www.bosch.cz
Seminář použití Nette Frameworku byl pro naši firmu přínosný hned v několika směrech. David zná PHP opravdu důkladně a umí o něm zasvěceně přednášet, takže i zkušení vývojáři si v jeho výkladu našli řadu nových informací. Velký význam mělo představení schopností a možností Nette na konkrétních příkladech, díky kterým bylo zřejmé, kolik práce a času nám jeho použití může ušetřit.

Michal Konečný

iMagic, s.r.o.
www.imagic.cz
První den jsem vyprodukoval tři stránky poznámek, co ještě můžu zlepšit jak v kódu, tak v přístupu k vývoji. S tímhle vším jsem počítal, ale že budu místy sedět s otevřenou pusou, to jsem nečekal. Od kolegů, kteří s Nette nikdy nedělali, se ozývalo: „Hmm…týýýjo…to je dobrý…“ Jestli bych doporučil vážným zájemcům o Nette toto školení? Bez váhání určitě ano. Šel jsem za plnou cenu a za ty peníze to rozhodně stálo. Je to investice do sebe. Očekávám její zhodnocení dřív, než roztaje sníh ;)

Adam Surák

MSV Studénka s.r.o.
www.msvstudenka.cz
Celé školení bylo demonstrováno na příkladech z praxe. Každá tématická oblast byla po trošce úvodní teorie vytvořena lektorem přímo před námi a bylo tak možné ihned spatřit velkou sílu Nette. Veškeré zdrojové kódy nám byly ihned k dispozici, mohli jsme si je tak zálohovat, zkoušet nebo dále upravovat. Osobně se mi nejvíce líbilo důmyslné zpracování otázky bezpečnosti, na kterou klade Nette Framework velký důraz. Já se nemusím o nic starat, aplikace jsou prostě bezpečné samy o sobě. Nette toho má samozřejmě v rukávu mnohem více, ať už se jedná o příjemnou práci se šablonami a jejich dědičností, přes (až nechutně) jednoduché zpracování formulářů, práci se sessions, cachováním, až po vytváření hezkých URL, kdy vytvoření nové struktury je otázka chvilky a několika řádek v bootstrapu. Při psaní v Nette nemusím vymýšlet již vymyšlené, použitím šikovných tříd to jde samo.

Jiří Kolařík

Koldasoft
www.koldasoft.cz
Myslel jsem si, že jdu na školení Nette Framework, ale vyklubalo se z toho něco víc, nad má očekávání. Netýkalo se totiž čistě jen Nette, ale občas se jen tak mimochodem odbočilo i do jiných oblastí a k jiným problematikám, které s frameworkem souvisejí minimálně, ale přitom je třeba je znát, a díky čemuž jsem si odnesl více než pro co jsem si přišel. Nette jsem začal používat hned další den po skončení školení.

Šimon Podlipský

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS