Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > MUDr. Dominika Benešová > Doporučení

Doporučení z první ruky

MUDr. Dominika Benešová — koučka v oblasti zdraví

Zobrazuji všechna 3 doporučení prezentace MUDr. Dominika Benešová:
S Dominikou jsem již mnohokrát konzultovala nejen zdravotní témata svá s svých dětí. Cením si jejího lidského přístupu, bohatých životních zkušeností a vzácné kombinace lékařské praxe s koučingem. Díky její podpoře se na problém dokážu podívat v nových souvislostech. Odnáším si pocit, že mám svůj život ve svých rukách a vím, jaký další krok udělat.

Marta Plecitá

Dominika je pro mě jeden z nemnoha lidí podobných Sherlocku Holmesovi – k příběhům nemocných přistupuje jako k detektivním zápletkám, zvládá plynně několik světových jazyků a ve volných chvílích se aktivně věnuje hudbě. K tomu vychovává 3 děti a když se rozhodnete pro nějaký počin ohledně zavařování nebo zdravé výživy, volejte Dominice – nejspíš už to zkoušela a možná bude mít i nějaké vylepšení. Je jedním z mně blízkých kolegů, kteří chápou a běžně pracují s tím, že vedle těla je nezbytné věnovat pozornost také duši. Když pracovala jako lékařka v lázních, dokázala si získat pozornost mnoha klientů svými přednáškami, ve kterých se zabývala hlavně problematikou léčby pacientů s onkologickým onemocněním. Pro mě samotnou jsou však ze všeho nejzajímavější a nejužitečnější její zkušenosti a neotřelé názory na spolupráci muže a ženy a fungování v partnerském či manželském vztahu. Ráda si s ní povídám o svých problémech, protože vím, že je otevřená, trpělivě mě vyslechne a svoje názory a zkušenosti mi sděluje laskavě a s pochopením.

MUDr. Marie Mrvová

primářka komplexního rehabilitačního centra, Nemocnice R. + S. v Benešově u Prahy
Dominiku znám již mnoho let ze seminářů a setkávání v rámci vzdělávacího systému Principy života®. Na seminářích každý opakovaně zažívá jak roli kouče, tak koučovaného, sdílí zkušenosti, poskytuje zpětnou vazbu ostatním atd. Díky této zkušenosti vím, že je Dominika maximálně otevřená, ochotná naslouchat s velkou empatií, poskytnout neotřelé pohledy, ale i posílit důvěru ve vlastní schopnosti najít řešení (nejen) v obtížných životních situacích. Na Dominiku jsem se obrátila v roce 2019, když mi v mých 42 letech lékaři diagnostikovali tzv. předrakovinové změny v prsu. To mě pochopitelně dost vyděsilo, mj. i proto, že jsem se do té doby považovala za zdravou a celkově prospívající osobu. V době potvrzené diagnozy jsem už nějakou dobu měla tušení, že „je něco špatně“ (podezřelý nález na mamografu jsem měla už o rok dříve), a také jsem už poměrně intenzivně a s pomocí více lidí hledala souvislosti, s čím tato moje diagnoza souvisí a co potřebuji změnit. Dnes bych řekla, že jsem přesto pořád byla na cestě „z kopce“. Dominiku jsem oslovila v této kritické situaci především proto, že má jako kouč navíc výjimečnou kombinaci s medicínským vzděláním a také zkušenosti (nejen) s onkologickými pacienty. Dominika mi nejvíc pomohla svou vstřícností a naprosto nehodnotícím přístupem, ochotou vyslechnout a podpořit mě. Dále mi poskytla nezaujatý medicínský vhled a v mnoha ohledech mi pomohla se uklidnit a získat „pevnější půdu“ pod nohama. Po této řeklo by se „krizové intervenci“ jsme si hodně povídaly o různých souvislostech a i díky Dominice se mi podařilo lépe pochopit a zásadněji zpochybnit některé postoje a přesvědčení, jež z dnešního pohledu vnímám jako zničující. Ty v důsledku mohly být i jednou z příčin mého onemocnění.

Hanka Červenková

HR manažerka
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS