Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > František Birnbaum > Doporučení

Doporučení z první ruky

František Birnbaum — fotograf, lektor portrétní fotografie a postprodukce

Zobrazuji všech 9 doporučení prezentace František Birnbaum:
František je nejen skvělý člověk, ale i umělec. A ne jen fotograf. Má cit pro fotku a do fotky dá vždy něco víc. Jak umí zachytit nevulgárně ženské tělo je na mužského fotografa neuvěřitelné. Nikdy nesklouzne do kýče. K tomu dodržování termínů a komunikace na jedničku. Takových je málo! Děkuji za dosavadní spolupráci pro náš magazín a další vedlejší projekty.

Monika Aron

Producer
www.mo-mag.cz ~ monikaaronn@gmail.com ~ 736 525 202
Asi nejlepší fotograf, co znám. Vždy rychlé a příjemné focení s top výsledkem. Hlavně proto, že František je úžasný člověk se smyslem pro detail a je to znát na jeho práci. Focení probíhá v přátelské a pohodové atmosféře. A líčení od Káti bylo tak dokonalé, že jsem se později nechtěla ani odlíčit. Fotograf, ke kterému se ráda vracím a budu vždy s potěšením. Mohu jen doporučit. :-)

Veronika P.

Jsem moc vděčná, že mohu jako vizážistka s Františkem spolupracovat. Je to velký profesionál, vždy s úsměvem na tváři. Svou práci ohromně miluje a je to znát. Moc také oceňuji, jak má vždy vše naplánované a zorganizované. Líbí se mi také upřímnost a přímost v jednání. U focení je vždy skvělá atmosféra a ví, jak má výsledná fotka vypadat. Modelce umí poradit jaká póza bude nejvhodnější a skvěle pracuje s přirozeným světlem. Moc doporučuji.

Jana Štrbíková

vizážistka
www.instagram.com/vizazistka_jana_strbik… ~ strbikova.jana@gmail.com ~ 737 676 274
S Františkem spolupracuji jako vizážistka & vlasová stylistka. Je to skvělý fotograf s unikátním stylem fotografií a pozitivním přístupem. Měla jsem tu čest vyzkoušet si i roli modelky před Františkovým objektivem. I přes to, že nemám žádné zkušenosti s modelingem, vykouzlil mi krásné portréty a pevně doufám, že to nebylo naposledy.

Kateřina Veverková

vizážistka & vlasová stylistka
www.vizazistka-katerinaveverkova.cz ~ katerina-veverkova@email.cz ~ 728 007 384
S Františkem jsme fotili opakovaně a mohu ho jen doporučit. Má veliký cit pro detail a barevnou kompozici. Zároveň, pokud se neumíte na fotografiích usmívat, tak si můžete být jistí, že vás František rozesměje. Rozhodně nebudete mít problém se v jeho přítomnosti chovat zcela přirozeně. Každé focení probíhalo s úžasně přátelskou atmosférou a kreativitou rozhodně nešetřil, takže každá fotografie je naprosto úžasná a jedinečná. Když jsme šli spolu fotit naposledy, tak jsem ho požádal o reprezentační business fotky a František už pak přejal iniciativu a vymyslel celý koncept, jak to bude vypadat. V podstatě jsem pak přišel na dohodnuté místo, kde už měl vše naplánované. Výsledky focení byly úžasné a fotografie od něj používám pro svou profesionální prezentaci každý den.

Štěpán Rešl

František je fajn, profesionál, přemýšlivý a velice trpělivý. Má skvělé nápady, nebojí se experimentovat, to vše s pečlivou přípravou tak, aby byl výsledek podle vašeho očekávání. Spolupracovali jsme spolu např. při kurzu Fotografování v přirozeném světle a jeho podání i fotografie jsou bezchybné. Doporučuji :)

Tomáš Macek

pronajímatel ateliérů digifoto, provozovatel webu kurzyzive.cz
www.digifoto.cz ~ macek@digifoto.cz ~ 777 556 681
Františka jsem poptávala kvůli již pozitivní zkušenosti, kdy fotil v Manice firemní portréty, které vypadaly vážně moc pěkně a byly velmi rychle dodány. To byl i jeden z důvodů, proč jsme z asi 4 oslovených fotografů vybrali nakonec jeho. A dobře jsme udělali. Františkův přístup byl profesionální. Místa si před focením obešel a taky trochu nasál firemní kulturu. Navíc umí dobře komunikovat s lidmi, a proto portréty nepůsobí uměle, ale lidé jsou na nich naprosto přirození. A to věřím, že zařídit to, aby systémový administrátor vypadal na fotce přirozeně a uvolněně, není vůbec jednoduché. Kdybych znovu organizovala firemní focení, tak Františka určitě zase poptám kvůli jeho osobnímu přístupu, profesionalitě, pozitivní atmosféře při focení, která je pak z fotek cítit, trpělivosti a velmi rychlé dodací době.

Zuzka Šrýtrová

S Františkem nás pojí dlouholetá spolupráce na focení pro naše agenturní zákazníky po celé České republice. Vybrali jsme si ho pro jeho všestrannost a nápaditost - ať fotíme ve městě, v divoké přírodě, nebo v pohodlném ateliéru, z lokace pokaždé vytěží maximum. Při mnohdy striktním zadání dokáže vymyslet originální pojetí. Dává si záležet na výběru prostředí a skvělý výsledek dotváří při pečlivé postprodukci. Vždy volí vhodný koncept s ohledem na použití - jinak přistupuje k outdoorové kampani, jinak k časopisu nebo sociálním sítím. Je empatický, komunikativní a citlivě pracuje s atmosférou na place. Ať fotí modelky, děti nebo top management mezinárodní korporace, kromě skvělého výsledku si všichni odnáší příjemný zážitek ze samotného focení. V neposlední řadě si na Františkovi cením spolehlivosti. Máme za sebou desítky focení a vždy byl na místě v předstihu, perfektně připravil zázemí a zajistil vybavení přesně podle dohody. Tento styl práce navíc dokázal přenést na stylistky, vizážistky a další členy týmu, se kterými dlouhodobě spolupracuje. Nemůžu opomenout ani Františkovy lidské kvality. Je skvělým parťákem nejen při práci, ale i po ní. Za naši agenturu ho rozhodně doporučuji.

Jiří Zach

www.zlate-oko.cz ~ jiri.zach@zlate-oko.cz ~ 776 047 700
Františkovy fotky mě zaujaly pro přirozenost a atmosféru, kterou dokáže podtrhnout využitím přirozeného světla. Proto jsme si ho vybrali na focení pro náš redesignovaný web. Mile mě překvapil přístup Františka, když se před focením dlouze zajímal o to, co mají fotky sdělovat. To nám pomohlo ujasnit si kompozice i místa pro focení. S výsledkem jsme moc spokojení! Jsme na nich skutečně my a nehrozí, že by nás někdo podle fotek nepoznal :) Fotky navíc skvěle vystihují naše služby. Děkujeme, Františku, za profesionální přístup a vřele doporučujeme ostatním zájemcům o kvalitní a zároveň přirozené fotky.

Ing. Lucie Teplanová, ACC

manažerka vzdělávacích programů
resultsemotions.cz ~ lucieteplanova@resultsemotions.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS