Ing. Jan Šimr

účetní pro e-shopy a online podnikatele

Pomáhám provozovatelům e-shopů a podnikatelům v online prostoru chránit majetek, efektivně řídit jejich cashflow a dělat správná byznysová rozhodnutí. Vedu jim účetnictví, nastavuji účetní procesy a poskytuji účetní i podnikatelské poradenství.

Klienti na mé práci oceňují odbornost, spolehlivost, diskrétnost, dodržování termínů a velký přesah. Roky úspěšně podnikám a mám bohaté zkušenosti v online i offline byznyse. Proto nenabízím jen účetní služby, ale komplexní podnikatelské poradenství.

Rád vám pomohu v těchto oblastech:

 • Vedení účetnictví – Postarám se o denní i mzdovou agendu, daňová přiznání, administrativu, komunikaci s finančním úřadem, zpracování podkladů pro úvěry či obchodní partnery i roční závěrku a uzávěrku účetnictví.
 • Nastavení procesů – Vytvořím vám vnitřní účetní směrnice, které budou odrážet potřeby vašeho podniku a zajistím vše potřebné, abyste mohli vést účetnictví online.
 • Účetní a podnikatelské poradenství – Poradím vám, jak legálně ušetřit na daních a kterak si co nejvýhodněji vyplácet peníze, ale pomohu také s výběrem e-shopového řešení, řízením skladu či všemi oblastmi marketingu.

Dobře vím, jak by mělo účetnictví pro podnikatele správně vypadat. I to, kudy cesta rozhodně nevede. Během své podnikatelské kariéry jsem vyzkoušel mnoho účetních firem a samostatných účetních. A nikdy nebyl spokojený. Tak jsem oprášil znalost účetnictví z VŠ a začal si ho dělat sám.

Díky propojení e-shopu s programem Pohoda jsem našel cestu, jak prakticky zautomatizovat sběr objednávek, vystavování faktur a přepočítání skladových zásob. A nyní to nabízím i ostatním provozovatelům e-shopů.

Uvědomuji si také, že odesláním daňového přiznání práce účetního rozhodně nekončí. Věřím, že by měl fungovat coby pravá ruka podnikatele, jako první ho upozorňovat na možné problémy či příležitosti a buď mu dokázat kdykoliv poradit, nebo ho nasměrovat k odborníkovi na danou oblast.

Proto spolupracuji s daňovým poradcem, notářem, právníkem, experty na marketing či programátory – a v případě zájmu vás rád propojím. Kromě kontaktů mám také bohaté zkušenosti a znalosti z pozice účetního i majitele e-shopu, které rád zúročím při spolupráci s vámi.

Běžně mé služby naceňuji na základě hodinové sazby 500 Kč, ale u dlouhodobé spolupráce je možné nastavit i paušální měsíční odměnu, která vychází výhodněji.

Jak funguje digitální účetnictví?

Jak funguje digitální účetnictví?

Nástroje, které běžně používám:

 • Wflow a Rossum – software pro digitalizaci účetnictví a vytěžování faktur
 • Stormware – účetní, ekonomický a mzdový software Pohoda, Pamica a Tax
 • iPodnik – účetnictví v cloudu, hosting pro účetní software od firmy Stormware
 • Bhit – nástavbové úpravy pro účetní software Pohoda
 • GPS dozor – software pro online sledování automobilů a vedení knihy jízd
 • iDoklad – online vystavování faktur pro živnostníky
 • Upgates – pronájem e-shopů
 • Sticky password – český nástroj pro správu hesel
 • Balíkobot – nástroj pro jednoduchou expedici zásilek a tisk štítků pro dopravce
 • Collabim – nástroj pro SEO
Ing. Jan Šimr
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Jan Šimr
Masarykovo náměstí 40
Nový Jičín (Moravskoslezský kraj)
741 01
Mobil:777 865 666
Email:ucetni@jansimr.cz
Web:www.jansimr.cz
IČ:01920588

Doporučení
z první ruky

Honza byl první člověk, který mi dokázal vysvětlit náležitosti daňového přiznání tak, že jsem z toho nebyla ve stresu. Připravil mi podklady, vše vysvětlil a já si konečně oddychla. Honzu můžu jen doporučit, ať už pro malé podnikatele nebo větší projekty. Je spolehlivý, vše vysvětlí klidně i po třetí, můžete se na cokoliv zeptat a víte, že je účetnictví v dobrých rukou.

Julie Bílková

OSVČ