Doporučení z první ruky

Mgr. Jiří Kaláček — grafický designér, DTP grafik a lektor Adobe aplikací


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 33 doporučení

S panem Kaláčkem dlouhodobě spolupracuji při tvorbě grafických materiálů pro mou kancelář – navrhoval pro mě například novoroční PF, propagační materiály a několik e-booků. Z výsledků jeho práce jsem byla vždy nadšená – pan Kaláček má skvělé nápady a je při své práci precizní. Navíc mi vždy vyšel maximálně vstříc i s termíny dodání. Mohu jej proto vřele doporučit!

JUDr. Ilona Černochová, LL.M., advokátka
realitní advokátka
www.ilonacernochova.cz ilona@ilonacernochova.cz 604 171 941

Práci Jiřího Kaláčka mohu velmi doporučit, protože jsem s ním spolupracovala jako autorka při tvorbě dvou metodických publikací pro pedagogy. Oceňuji u něho především spolehlivost, grafické a výtvarné nápady a velmi příjemnou komunikaci. Dalším velkým bonusem je také ochota vyjít zákazníkovi vstříc, ale pouze tak, aby neutrpěla kvalita materiálu. V praxi to znamená, že „blbosti“ vám rozmluví a navrhne další možnosti realizace. Přeji mu hodně dalších spokojených zákazníků.

Alena Uhříčková
pedagog Lipky – školského zařizení pro environmentální vzdělávání, Brno
www.lipka.cz alena.uhrickova@lipka.cz 543 211 264

S panem Kaláčkem spolupracujeme zhruba rok při tvorbě magazínu Tennis Arena. Úpravu a retuše fotografií provádí k naší maximální spokojenosti, nadto se zájmem a vlastní iniciativou. Kvalita jeho práce je perfektní, ale čeho si cením ještě víc, to je absolutní spolehlivost a ochota být kdykoli k dispozici. Za to mu patří velké díky!

Jiljí Kubec
šéfredaktor Tennis Areny
www.tennis-arena.cz kubec@puttpd.cz 606 661 070

S Jiřím Kaláčkem mám opravdu tu nejlepší zkušenost. Odborné kvality musí být každému zřejmé už z jeho úctyhodně objemné dosavadní tvorby v oboru počítačové sazby, grafického designu, ilustrací nebo návrhů logotypů. Jeho kvalitní služby využívám a mohu se zaručit, že je dodavatelem, který kvalitu provedené práce neošidí. U dodavatelů si cením v neposlední řadě i způsob komunikace, ochotu k projednání a prodiskutování zadání. Tato ochota je u pana Kaláčka samozřejmostí, stejně jako 100% profesionální kvalita výsledku.

Jaromír Kříž
zakladatel a provozovatel online encyklopedie CoJeCo®
www.cojeco.cz jaromir.kriz@optimus.cz 604 232 035

S Jiřím Kaláčkem spolupracuji bez nejmenších problémů již sedmým rokem. Nejprve kompletně připravil nový grafický návrh časopisu Ptačí svět, a od roku 2007 provádí sazbu každého čísla. Poslední čtyři roky společně pracujeme také na zpravodaji Kroužkovatel, vytvořili jsme i několik brožur prezentujících výsledky odborného mezinárodního monitorovacího projektu. Dovede si poradit s mnoha fotografiemi, ilustracemi, rozsáhlými tabulkami i grafy a vždy přijde s dobrým nápadem, jak stránky oživit, udělat přitažlivější pro čtenáře. Vedle profesních kvalit ale oceňuji především jeho vstřícný lidský přístup, ochotu pracovat na dálku mezi Prahou a Brnem prostřednictvím Skypu do pozdních nočních hodin, aby výsledek byl co nejlepší. Vím, že se mohu spolehnout, že zadanou práci neodbude, a že vždycky najde řešení. Pro práci grafika má nejen vzdělání, ale hlavně cit a spoustu originálních nápadů. Přidá-li se k tomu spolehlivost a bezvadná komunikace, co víc si redaktor může přát?

Alena Klvaňová
šéfredaktorka časopisu Ptačí svět
www.birdlife.cz alenapa@email.cz 605 919 633

S Jirkou Kaláčkem spolupracuje ORNIS od roku 2006. Za ta léta jsme neměli ani jednou jakýkoliv důvod hledat pro naše zakázky někoho jiného. Našemu jistě mnohdy nenápaditému zadání dokáže přidat díky své invenci hravost, barevnost a neotřelý humor. Poradí, co udělat lépe, domyslí za nás různé detaily, které zvýší hodnotu toho, co požadujeme. Snad mohu napsat, že jeho ochota a snaha o dokonalý výsledek mnohdy přesahuje rámec faktury, kterou nám zasílá. A nejen ta přichází vždy včas... Vážíme si ho jako profesionála ve své práci, o to více našeho vzájemného vztahu, který díky vlastnostem a schopnostem stvoření jménem Jiří Kaláček přerostl z pracovního do přívětivě kamarádského. Přejeme Vám ho!

Jana Kosturová
ORNIS – ornitologická stanice Muzea Komenského v Přerově, p.o.
www.ornis.cz ornis@prerovmuzeum.cz 581 219 910

S panem Jiřím Kaláčkem jsem spolupracovala jako redaktorka při sazbě třetího dílu knihy „Paličkování“, vydané v nakladatelství Computer Press v roce 2009. Do sazby a vnitřní úpravy vnesl svoji invenci a navázal tak úspěšně na předešlé díly, přičemž nové sazbě dodal estetické obohacení. Vzpomínám s radostí na milá setkávání nad knihou, kdy pan Kaláček vstřícně reagoval na naše podněty a připomínky. Nyní jsem spoluautorkou plánované knihy „Průvodce bytového designéra“ a volba sazeče padla neomylně opět na Jiřího Kaláčka. Dokáže pozorně naslouchat našim požadavkům a aktivně a rychle reaguje na dotazy. Velmi si na něm cením, že si i přes velkou otevřenost a schopnost naslouchat klientovi dokáže pohlídat svůj grafický styl a nenechá se přesvědčit k řešení, které by ve výsledku nefungovalo. Těším se upřímně na další spolupráci. Každé setkání s panem Kaláčkem je pro mě velkým profesním i osobním obohacením.

Leona Fousková
bytová designérka, Blansko
www.atelierfouskova.cz leona@atelierfouskova.cz 731 259 423

S panem Kaláčkem jsme spolupracovaly již na několika knihách (např. Španělština pro samouky a věčné začátečníky, Velká španělská gramatika) k naší nejvyšší spokojenosti. Je nesmírně pečlivý, nápaditý, spolehlivý a především ho jeho práce baví a přemýšlí nad ní, což je v dnešní době naprosto ojedinělý úkaz. Rády bychom mu i touto cestou znovu vyjádřily naše poděkování a těšíme se na společnou práci na dalších knihách.

Olga Macíková a Ludmila Mlýnková
autorky řady učebnic španělštiny
macikova@vse.cz 233 559 153

S Jiřím Kaláčkem spolupracuji již několik let a neměnila bych! Díky němu získaly materiály České společnosti ornitologické švih, nápady i vtip. Zejména bych vyzdvihla spolupráci na vzdělávacím projektu Jaro ožívá www.springalive.net, kde je grafickým otcem mnoha pracovních listů, omalovánek, her, plakátů a dalších propagačních materiálů. Na Jiřím Kaláčkovi oceňuji kromě profesní erudice zejména neotřelé nápady a hravost a také trpělivost, když je zakázka složitější. A upřímnost, když je naše zadání potřeba pozměnit k lepšímu výsledku. Navíc se s ním moc dobře komunikuje a to i o půlnoci po Skypu. Je prostě skvělé mít na grafiku někoho spolehlivého, s kým si rozumíte, kdo přesně chápe potřeby Vaší organizace a s kým si vše můžete vyříkat dle potřeby. A to přesně je Jiří Kaláček.

Lucie Hošková
Česká společnost ornitologická
www.birdlife.cz hoskova@birdlife.cz 602 972 368

Stále ještě mnohem víc převažuje počet lidí, neznající umění zvané Beuronská umělecká škola. Toto umění je zvláštní i tím, že podivnými cestami k sobě svede lidi, kteří pochopí jeho tajemství v malbě, sochařství, uměleckém řemesle a hlavně v dekoru. Potřebovala jsem bezodkladně grafika, který by porozuměl nejen stylu a smyslu tohoto umění, ale který by byl trpělivý ke grafickému uspořádání potřebné skládačky. Termín „hořel“. Grafika Jiřího Kaláčka jsem našla na internetu hned jako prvního. Pochopil velmi rychle, o jak neobvyklé umění se jedná. Trpělivě prováděl změny, které se až po jeho grafickém uspořádání ukázaly nutné. Zajímal se natolik o text, že našel dokonce i po několika korekturách chybu. A když už vše bylo v tiskárně, okamžitě ještě stihl opravit chybný letopočet. Pan Kaláček je klidný, nezvýšil hlas, když musel podle mého diktátu několikrát něco předělávat. Je vstřícný, „otevře“ obrazovku a spolupracuje se zákazníkem, nevnucuje se svými nápady, ale upozorní, pokud se mu zdá, že by jeho návrh prospěl věci. Je rychlý. Nestalo se, že by se náhle neozval. Naopak, mohla jsem se spolehnout na čas našeho předchozího ujednání. Neznám pana Kaláčka, viděla jsem ho jen na jeho jedné fotografii. Ale svým jednáním a přístupem mě přesvědčil, že je to velmi slušný člověk. Ráda s ním budu i nadále spolupracovat. Mnou požadované změny možná o něco navýšily finanční částku, ale celková suma byla velmi slušná.

Mgr. Monica Šebová
www.beuron.cz sebova@orlice.cz 777 221 950