Doporučení z první ruky

Mgr. Jiří Kaláček — grafický designér, DTP grafik a lektor Adobe aplikací


Zobrazuji č. 21-30 z celkem 31 doporučení

Spolupráci s Jiřím Kaláčkem na sazbě knihy Mendelovy rostliny bych hodnotila po všech stránkách jako perfektní. Nejen, že byl velmi vstřícný a ochotný a velmi rychle řešil všechny problémy, ale navíc prokázal vynikající odborné znalosti a citlivý přístup ke zpracovávanému materiálu. Moje kniha by určitě nebyla tím, čím je, kdyby do jejího grafického zpracování Jirka nevnesl své nápady a originální přístup.

RNDr. Iva Kubištová
ivakubistova@seznam.cz 608 628 425

S pane Kaláčkem jsem se znal letmo už z dřívějška z našich společných volnočasových aktivit. Čemu se přesně věnuje jsem zjistil až když jsem hledal odborníka pro zpracování sazby a grafiky mé knihy. Spolupráce byla naprosto bezproblémová, cením si hlavně solidního jednání, krátké reakční doby a hlavně citu pro věc. Pan Kaláček navrhl komplet grafiku knihy, která ladila s jejím obsahem a mně tak odpadla velká starost. Jeho pomoc jsem také ocenil při komunikaci s tiskárnou, kdy předání podkladů proběhlo absolutně bez problémů. Mám na knihu velmi pozitivní reference a to i od čtenářů, kteří jí pouze zběžně prolistují – právě díky přehlednosti a hezkému zpracování. U pana Kaláčka si cením jeho zkušeností, kdy kromě knihy mi vyhotovil i propagační materiály – letáky, inzeráty do časopisů… vše v krátkých lhůtách a ve vynikající kvalitě.

MUDr. Ladislav Polách
psychiatr, nakladatel, jednatel SYMEDIS PRO, s.r.o.
www.symedis.cz polach@symedis.cz 608 610 716

S panem Kaláčkem spolupracujeme od roku 2016 na různých tištěných materiálech (prospekty, letáky, publikace), propagačních předmětech (podtácky, rollupy, …) nebo návrzích grafických prvků pro web (http://navratvlku.cz) a krátkých videí (PF 2020). Rádi se na něj obracíme, protože je velice zkušený, umí s citem poradit a výsledná práce se nám vždy líbí. Jako správný profesionál je spolehlivý a navíc velice rychlý a ochotný vyjít vstříc. Děkujeme a srdečně doporučujeme!

Lucie Záhorová
AOPK ČR
www.nature.cz lucie.zahorova@nature.cz 283 069 149

S Jirkou Kaláčkem jsem já osobně pracovala poprvé, ale je to náš dvorní firemní grafik. Spolupráce fajnová, bezproblémová. Jirka dělá rychle a kvalitně. Navíc má dobré a funkční nápady, kterými dovedl oživit i příručku, která se moc hezkými věcmi nezabývá. Tvořili jsme spolu terénní příručku jak rozpoznat ptačí kriminalitu (nelegální zabíjení ptáků a jiných volně žijících zvířat). Navíc má rychlé dodací lhůty a osobní zájem o věc. Nelze nedoporučit! :-)

Klára Hlubocká
Česká společnost ornitologická, ochrana dravců
hlubocka@birdlife.cz 606 412 422

S Jirkou Kaláčkem spolupracuji dlouhodobě při tvorbě nejrůznějších materiálů – brožurek, letáků, plakátů, výukových materiálů, sborníků, užitkových předmětů (trička, hrnečky, samolepky). Naposledy jsme spolupracovali na brožuře Ptáci pražských parků www.birdlife.cz/prazskymi-parky/. Jirka přistupuje k projektům velmi zodpovědně a snaží se nám vždy vyjít vstříc a dodržet naše často šílené termíny. Má nápady a umí poradit a usměrnit i odborně s věcmi, o kterých nic netušíme (druhy papíru, tisku, ořezy). A když je třeba, zadání odkomunikovat i s tiskárnou. Dá se na něj spolehnout a jeho práce je vždy kvalitní a nápaditá.

Katarína Slabeyová
www.birdlife.cz

Nemožné ihned – zázraky do tří dnů... Jiří Kaláček je profesionál, jakých není mnoho. Důkladný, znalý, odborně zdatný, přesný a rychlý – ne zrovna v tomto pořadí. Spolupracoval se mnou na všech mých třech knihách, jejímiž kmotry byli Ladislav Špaček a MUDr. Radim Uzel, a těším se, že bude spolupracovat i na těch dalších...

Radim Martynek
nezajímavý, zcela všední, starý pán, který pro přehršel energie a spousty volného času potřebuje pořád nové impulsy a výzvy (-: self-generátor štěstí
http://radim.martynek.cz/?page_id=21 radim@martynek.cz 777 858 954

S Jiřím Kaláčkem jsem měl to štěstí spolupracovat na tvorbě popularizačního časopisu Botanika. Dal mi tak nahlédnout do světa profesionálního grafika. Vždy na něj bylo spolehnutí, že svou práci odvede včas, s nadprůměrným výsledkem a navíc s citem pro detail. To dalo časopisu nový impuls. Přeju mu, aby s novým šéfredaktorem měl přinejmenším tolik trpělivosti jako se mnou.

RNDr. Petr Petřík, Ph.D.
šéfredaktor časopisu Botanika v letech 2018-2022, Botanický ústav AV ČR, Průhonice
www.ibot.cas.cz petrik@ibot.cas.cz

S Jirkou Kaláčkem jsem se setkala pracovně při organizování a realizaci kurzů grafiky ve školicím středisku ICT Pro. Jirka zde působí řadu let coby externí lektor. Pod jeho vedením byla zrealizována řada školení především produktů Adobe Photoshop, InDesign a Illustrator. Absolventi jeho kurzů oceňují především srozumitelný a názorný výklad, bohaté praktické zkušenosti a velký rozsah znalostí. Věřím, že své vědomosti a cenné rady předá ještě mnoha dalším účastníkům budoucích školení.

Mgr. Radka Kokojanová
produktová manažerka a lektorka
www.skoleni-ict.cz/podkategorie/Adobe-Ad… radka.kokojanova@ictpro.cz 736 605 481

Na konci roku 2022 vyšla v ediční řadě atlasů Agentury ochrany přírody a krajiny ČR publikace „Atlas rozšíření hmyzožravců České republiky“ autorů Miloše Anděry a Vladimíra Hanzala. Rád bych na tomto místě jako jeden z autorů vyzdvihl přístup grafika pana Mgr. Jiřího Kaláčka. Byl naprosto profesionální a nadstandardní. Jak již to tak bývá, autoři své požadavky při tvorbě monografie „průběžně“ měnili, včetně například kompletní výměny mapových podkladů u všech druhů v pokročilém stadiu vzniku díla. A nikdy jsme se nesetkali s negativní odezvou – komunikace byla na mimořádně pozitivní úrovni. Výsledkem je výborný grafický design, který ocenili i recenzenti publikace. Osobně se těším na další spolupráci s Mgr. Kaláčkem a za oba autory mu velice děkuji. Závěrem pak autoři děkují Mgr. Jiřímu Kaláčkovi za nadstandardní a naprosto profesionální spolupráci při tvorbě grafické podoby tohoto atlasu.

RNDr. Vladimír Hanzal
zoolog
www.nature.cz vladimir.hanzal@nature.cz 724 171 121

Spolupráce s Jiřím byla skvělá. Díky jeho flexibilitě, pečlivému přístupu k práci a shovívavosti vůči mým neustálým návrhům, úpravám a změnám byl proces sazby mé knihy Budoucnost nepráce příjemnou a inspirativní zkušeností.

Mgr. Filip Dřímalka
autor Budoucnosti práce a HOT: Jak uspět v digitálním světě
drimalka.com