Kristýna Spáčilová

lektorka řeckého jazyka a překladatelka z/do řečtiny

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jako lektorka řečtiny pomáhám klientům proniknout do tajů tohoto nádherného jazyka. Skupiny i jednotlivce z řad začátečníků i mírně pokročilých učím nejen abecedu, ale především praktickou konverzaci.

Věnuji se rovněž oboustranným překladům mezi řečtinou a češtinou, ale v současné době řečtinu primárně učím. Zejména prostřednictvím skupinových lekcí.

Nabízím:

  • Individuální lekce řečtiny
  • Skupinové lekce řečtiny
    • Řečtina pro úplné začátečníky
    • Řečtina pro (falešné) začátečníky
  • Překlady z/do řečtiny

Proč se učit řečtinu právě se mnou?

Protože s výjimkou Řeků jen málokdo ví o řeckém jazyku, řeckých reáliích nebo řecké kuchyni tolik co já. Řecko mám totiž v krvi. Řečtině se věnuji od základní školy a právě dokončuji bakalářský obor Novořecký jazyk a literatura na Masarykově univerzitě. Během studia jsem strávila rok v Řecku a půl roku na Kypru.

Mám řadu řeckých kamarádů, se kterými jsem pěšky prošla muslimskou část u Turecka i vnitrozemské Řecko. Navštívila jsem přes 40 řeckých ostrovů, bezpočet známých i neznámých pláží, ale taky sjížděla na lyžích hory Parnasu. A vyrábět umím nejen Halloumi, ale i řadu tradičních řeckých věcí a jídel. Miluji také rozmanitost řeckého folklóru, do kterého vás ráda zasvětím.

V roce 2022 jsem vypomáhala s výukou v Řecké obci Brno a absolvovala jsem didaktické workshopy jako Komunikační a studijní styly nebo Řečtina pro děti. Nyní kromě českých studentů učím řecky i migranty žijící na Kypru. Více informací najdete na mém webu.

Kristýna Spáčilová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Kristýna Spáčilová
Počernická 66
Praha 10
108 00