Kristýna Spáčilová

lektorka řeckého jazyka, překladatelka a tlumočnice z/do řečtiny

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celý svět

Chystáte se cestovat, pracovat nebo koupit nemovitost v Řecku?

Jako online lektorka řečtiny pomáhám klientům/studentům proniknout do tajů tohoto nádherného jazyka. Skupiny i jednotlivce z řad začátečníků i mírně pokročilých učím s láskou nejen abecedu, ale především praktickou konverzaci. Jsem pro vás ta pravá i v případě, že potřebujete tlumočit z/do řečtiny nebo cokoliv zařídit s místními firmami, úřady či institucemi.

Řečtina pro skupiny i jednotlivce

Individuální lekce řečtiny

Tlumočení řečtiny a zařizovačky v řečtině

Potřebujete se v Řecku domluvit nebo zařídit něco důležitého, ale nevystačíte si s vlastní slovní zásobou? Ráda pro vás budu tlumočit z/do řečtiny, komunikovat v řečtině s firmami, úřady apod. Typicky pomáhám klientům s nákupem nemovitostí v Řecku včetně veškeré administrativy. Také funguji jako řecká spojka mezi řeckými a českými firmami, usnadňuji jejich komunikaci a spolupráci. Pro vážné zájemce o poznání Řecka a řecké kultury umím uspořádat poznávací výlety s autentickým zážitkem a propojením s místními obyvateli. Trvale žiji ve Východním Řecku, kde mám zde spoustu přátel a kontaktů.

Proč se učit řečtinu právě se mnou?

Protože s výjimkou Řeků jen málokdo ví o řeckém jazyku, řeckých reáliích nebo řecké kuchyni tolik co já. Řecko mám totiž v krvi. Trvale zde žiji, bydlela jsem i na Kypru, díky čemuž ovládám kyperský dialekt.

Mám řadu řeckých kamarádů, se kterými jsem pěšky prošla muslimskou část u Turecka i vnitrozemské Řecko. Navštívila jsem přes 40 řeckých ostrovů, bezpočet známých i neznámých pláží, ale taky sjížděla na lyžích hory Parnasu. A vyrábět umím nejen Halloumi, ale i řadu tradičních řeckých věcí a jídel. Miluji také rozmanitost řeckého folklóru, do kterého vás ráda zasvětím.

V roce 2022 jsem vypomáhala s výukou v Řecké obci Brno a také s výukou a reprezentací řecké školy v Liverpoolu. Dále jsem absolvovala didaktické workshopy jako Komunikační a studijní styly nebo Řečtina pro děti. Nyní kromě českých studentů učím řecky i migranty žijící na Kypru. Více informací najdete na mém webu.

Řecké stopy v Brně

Kristýna Spáčilová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Kristýna Spáčilová
Počernická 66
Praha 10
108 00