Mgr. Lukáš Pelcman

advokát se specializací na ochranu značky a IT právo

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně Praha

Jsem advokát, kterého baví moderní technologie a jejich propojení se světem paragrafů. Proto se již více než 5 let specializuji na ochranu značky, právo duševního vlastnictví, autorské právo a IT právo (software, licence a elektronické podpisy). O těchto oblastech píšu i na svém blogu.

Věnuji se hlavně ochranným známkám, jejich registraci a vymáhání práv z nich, autorskému právu, doménovým sporům a licencím, ale pomohu vám také s firemním nastavením, obchodními podmínkami, motivačními schématy pro zaměstnance (ESOP) a ochranou osobních údajů.

Působím jako samostatný advokát. Práci nedeleguji. Máte proto jistotu, že se budu vaší věcí zabývat osobně. Komunikovat s vámi budu také vždy jen já. Díky tomu mohu fungovat efektivně a flexibilně.

Jsem členem České advokátní komory (č. ev. 20366) a ALAI Česká republika. Služby poskytuji v českém a anglickém jazyce.

Nabídka služeb:

 • Registrace ochranných známek a průmyslových vzorů
 • Rešerše rizik spojených s registrací a užíváním značky
 • Správa portfolia duševního vlastnictví a monitoring práv
 • Zastupování v řízeních ve věcech týkajících se duševního vlastnictví před soudy a úřady – např. řízení o námitkách a připomínkách před ÚPV a EUIPO
 • Ochrana značky a vymáhání práv duševního vlastnictví
 • Audity práv duševního vlastnictví – jsem certifikovaný poskytovatel služby „IP Scan“
 • Příprava a revize licenčních smluv a rámcových smluv o vývoji software
 • Zastupování v doménových sporech

Vzdělání:

 • Univerzita Karlova v Praze – Mgr.
 • Universiteit Maastricht – Erasmus+

Profesní historie:

Působil jsem v řadě českých a slovenských advokátních kanceláří, mezinárodním legal tech startupu i ve veřejném sektoru (Ministerstvo kultury ČR, samostatné oddělení autorského práva – SOAP; ČTÚ).

Největší úspěchy:

 1. V rámci své praxe v přední české advokátní a patentové kanceláři jsem se podílel na zavádění systému mimosoudního řešení doménových sporů (ADR) o domény EU při Světové organizaci duševního vlastnictví (WIPO).
 2. Ve spolupráci s patentovou kanceláří ROVALA IP LAW jsem se podílel na přípravě české kapitoly týkající se práv duševního vlastnictví v rámci ročenky vydávané prestižní agenturou Legal500.

Ceny:

 • Služby poskytuji na základě hodinové sazby 2.500 Kč.
 • Registrace ochranných známek za fixní sazbu od 8.500 Kč (včetně rešerše rizik, bez úředního poplatku).
 • Ve vztahu k billingu mám transparentní přístup – vždy dopředu uvedu odhad, aby měl klient jasnou představu, kolik bude služba stát.
Mgr. Lukáš Pelcman
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. Lukáš Pelcman [ mapka ]
Ostrovní 126/30
Praha 1
110 00
Mobil:608 700 136
Email:lukas@mail.pelcman.com
Web:www.pelcman.com
LinkedIn:lukaspelcman
IČ:17241090 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Se službami Lukáše Pelcmana jsme byli v eHUBu spokojeni. Pomohl nám, jak s celkovým procesem registrace ochranné známky, tak i s řešením námitek v jeho průběhu. Díky tomu jsme ušetřili nemálo vlastního času a i finančních prostředků k dosažení cíle. Promptní a srozumitelné zodpovídání našich dotazů nám pomohlo se udržet v obraze i v těch složitějších situacích. Lukáš také rychle porozuměl našemu byznysu, což mj. přispělo k lepšímu výběru rozsahu činností, na něž jsme známku registrovali. Neváhali bychom jej oslovit znovu.

Adam Hájek

affiliate manager