Doporučení z první ruky

Ing. Bc. Marcela Rešlová — koučka, facilitátorka a lektorka soft skills kurzů


Zobrazuji všech 6 doporučení

Sama jsem si zvědomila, kde je zakopaný pes a jak svůj zásek vyřešit. Marcela pro to vytvořila prostor, umožnila mi jít hlouběji tím, že mě neovlivňovala svým názorem. Naslouchala, ale nenechala mě klouzat po povrchu. Ví, že si každý odpověď a řešení nosíme v sobě a tu důvěru ve vnitřní moudrost ve vás přirozeně buduje. Fascinuje mě Marcelin zápis z konzultace, který mám k dispozici. Když si to pročítám zpětně, přijde mi to geniální. Zrovna tak jako její přístup.

Lucie Štancová
mentorka zdravého životního stylu

Do koučinku s Marcelou jsem vstupovala ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že je toho na mě pracovně hodně, 2 nové projekty a k tomu i změny v osobním životě. Pojmenovala jsem si svůj pocit, že práce stále natahuje ruce „jako otesánek, co chce nakrmit“ a já neumím říci dost. Marcela mi byla oporou a průvodkyní při sestavování týdenního plánu a nastavení si systému time boxingu. Projektů a povinností neubylo, ale díky struktuře, kterou jsem si v koučinku sestavila, mám více volného času. Děkuji.

Karolína Fenclová
manažerka jógového studia, učitelka

Když se řekne koučink, tak se mi až donedávna vybavily sedánky s koučem, který byl ve firmě, kde jsem pracoval, zaplacený za to, aby nám pomáhal řešit problémy = hodiny strávené posloucháním obecných rad o tom, jak se mám chovat ke komu v jaké situaci. Po těchto zkušenostech jsem na koučink na dlouho zanevřel. Ke koučinku jsem se vrátil oklikou, kdy jsem si s Marcelou na jedné party povídal o udržení motivace, což se mi nedařilo. Marcela navrhla koučink a začali jsme spolupracovat. Upřímně jsem byl příjemně překvapený, protože na místo konkrétních rad a instrukcí jsem získal prostor pro řešení svého problému svépomocí a instrukce, jak k řešení efektivně dojít. Marcela jako koučka byla spíš moderátor mých myšlenek a dávala pozor na to, abych je transformoval do jasných navazujících kroků, které měly jasnou strukturu a svým způsobem i měřitelnost. Celkově jsem si z půlroční spolupráce odnesl jednak řešení svého problému, jednak jsem si osvojil pro práci sám se sebou frame work, který můžu dále aplikovat. Obecně nejsem člověk, který by si v životě neuměl poradit, ale jsou věci, u kterých je dobré si uvědomit, že se mi dlouhodobě nedaří, a že s nimi potřebuji pomoct. Koučink pro mě reprezentuje prostor pro řešení tohoto problému a kouč reprezentuje člověka, který je tu pro mě, aby mě nasměroval. Aby mi pomohl vidět věci, které dlouhodobě nevidím a taky člověk, který mi pomůže poznat úspěch a oslaví ho se mnou. Marcela jako koučka je skvělá v tom, že dokáže naslouchat, ale také dokáže nasměrovat energii tam, kam je potřeba. Zároveň je schopná nasdílet svoje zkušenosti formou, která není nepříjemná.

Jiří Pudil
Head of Media Planning, Canmedia

Spolupráce s Marcelou mi přinesla o mnoho víc síly a víry ve svůj potenciál. Uvolnila jsem tlak, který jsem vyvíjela sama na sebe. Průběžně plním úlohy pro svůj posun a baví mě to. Doporučuji koučink s Marcelou, umí se ponořit, naslouchat a pozná, kdy jdete po povrchu a kdy do hloubky.

Aneta B.

Pomohla jsi mi k mé spokojenosti vyřešit důležitou životní zkoušku. Tehdy jsi mi ukázala všechna pro a proti, jak jednat, když je cit v rozporu s rozumem. Jak si správně pokládat otázky, aby to vedlo ke kýženému výsledku. V jednom z nejtěžších období jsem cítila přijetí a pochopení, díky tvé empatii a naslouchání. To bylo to, co mi dodalo sílu a odvahu jít dál a věřit v lepší zítřky. To, že jsi se mnou sdílela svůj příběh mi dodalo naději. Myslím si, že tvou velkou výhodou je, že to nebereš jako práci, ale životní cestu. Dala jsi mi pocit, že v tom nejsem sama a že je to v pořádku.

Aneta S.

Setkání mi pomohlo uvidět cíl a jasně si definovat jednotlivé kroky. Tvůj citlivý, zároveň velmi trefný přístup, mi pomohl přenést se přes stagnující začátek a konečně začít tvořit. Jsem velmi mile překvapená, jak najednou všechna energie proudí a otevírají se nové možnosti.

Gabriela L.