Doporučení z první ruky

PharmDr. Margit Slimáková — specialistka na zdravotní prevenci a výživu


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 41 doporučení

Margit je úžasná lektorka, která příjemným vystupováním, osobním příkladem, odborností a argumenty podpořenými vědeckými studiemi dokáže ovlivnit člověka otevřené mysli a nadchnout ho pro změnu životního stylu. Sám jsem toho důkazem. Od semináře, který probíhal na půdě ZŠ Školní Vrchlabí pro zájemce o zdravou výživu z Královéhradeckého kraje i širšího okolí, jsem spolu s rodinou začal inklinovat ke stravě zdravější, plnohodnotnější a ekologičtější. Naše snahy ale devalvuje širší rodina i školní prostředí, které neustále dětem podsouvá berličky z cukrů, mléka a dalších „životně nezbytných“ součástí potravy. Po dalším semináři s Margit jsem se rozhodl s několika spřízněnými dušemi na škole, kde učím, nastavit procesy, které povedou ke zlepšení stravovacích návyků našich žáků. Těším se na další spolupráci s Margit a doufám, že na konci našeho spolupůsobení bude školní prostředí, které bude nabízet zdravou a vyváženou stravu ve školní jídelně a zakomponuje myšlenky zdravého životního stylu s poznatky moderních výživových poradců do běžného výukového procesu základní školy.

Mgr. Dušan Vodnárek
učitel a koordinátor environmentální výchovy, ZŠ Školní Vrchlabí
www.zsskolnivr.cz dusan.vodnarek@email.cz 499 421 563

Semináře zdravé výživy ve Vzdělávacím programu pro osoby pečující o malé děti, které vede Margit Slimáková, jsou vždy výborně hodnoceny všemi posluchačkami i posluchači. Poznatky, které předává, využívají rodiče i vychovatelé malých dětí jak pro děti, tak pro sebe. Její přístup ke zdravému životnímu stylu, který opírá o klasické přístupy a obohacuje alternativními prvky, je velmi inspirativní. Své kompetence a důvěryhodnost potvrzuje osobním vystupováním plným optimismu a entusiasmu. Je radost s ní spolupracovat.

Mgr. Karolina Nedělová
předsedkyně občanského sdružení Prostor pro rodinu
www.prostorprorodinu.cz

S Dr. Margit Slimákovou jsem se setkala v roce 2008 na přednášce v rámci Týdne přirozeného porodu. Tou dobou jsme řešili atopický ekzém našeho ročního syna. Téma, o kterém mluvila, mne natolik zaujalo, že jsem si u ní hned domluvila konzultaci. Díky setkání s Margit jsem se dozvěděla, že jedním ze spouštěčů atopických ekzémů u dětí je kravské mléko a že se přenáší i kojením. Hned jsme nastoupili na dietu, která poměrně záhy přinesla své ovoce. Kravské mléko jsem vyloučila ze svého jídelníčku i já. Ve stravě syna bylo třeba trpělivosti, vynechali jsme veškeré produkty obsahující kravské mléko, tedy i veškeré dětské pochutiny, sušenky, čokoládu a podobně, které jejich výrobci tak rádi vychvalují. Naučila jsem se číst složení potravin. Dieta synovi pomohla a ekzém zmizel. Přibližně po dvou letech jsme zjistili, že mu mléko už tolik nevadí a že v malých dávkách může jogurty i jiné potraviny s mlékem konzumovat, aniž by jeho pleť reagovala. Ekzému jsme se tak zbavili jen díky úpravě stravy, aniž bychom museli věc řešit s dermatology nebo nasazovat kortikoidy. Spontánní a erudované konzultace Margit od té doby vyhledávám docela pravidelně i v jiných situacích. Považuji ji za odbornici na výživu, která umí velmi jednoduše poradit i laikovi. Její osvěta v oblasti stravování je podle mého názoru pro naši společnost velmi důležitá!

Andrea Hoffman Nečasová
Artotéka
www.artoteka.eu andrea@artoteka.eu

Margit, pracuji jako výživový poradce a velmi se mi líbí Vaše názory na výživu. Váš zdravý talíř je úžasný, jednoduchý a pro klienty lehce pochopitelný. Moc si vážím Vaši práce a všeho, co děláte nejen pro své klienty, ale i pro nás poradce. Mám přečtených spousty knížek od různých odborníků, ale Váš přístup k výživě je mi nejbližší.

Bc. Michaela Karafiátová
specialistka na výživu
www.nutrika.cz misakarafi@centrum.cz 737 462 704

Paní Margit Slimáková přijala pozvání na Den výživy Gymnázia Pacov dne 30. 1. 2014. Pro studenty připravila přednášku na téma zásady zdravé výživy a zdravého životního stylu. Dokázala přítomné studenty i pedagogy zaujmout, svůj příspěvek přizpůsobila věku posluchačů. Živá diskuse na konci přednášky dokázala, že gymnazisté ji nejenom vyslechli, ale že o jejích argumentech přemýšleli. Vidím v tom šanci, že se Den výživy neminul účinkem a že se alespoň někteří studenti nad svou životosprávou skutečně zamyslí (a v ideálním případě ji trvale změní k lepšímu). Jestli jiné školy hledají způsoby, jak svým žákům co nejlépe podat zmíněná témata, mohu s čistým svědomím Mgr. Margit Slimákovou, Ph. D. doporučit.

Mgr. Josef Novák
ředitel Gymnázia Pacov
www.gpacov.cz gpacov@email.cz 565 442 911

S Margit Slimákovou jsem měla to potěšení pracovat jako učitelka Americké Mezinárodní Školy v Dalianu v letech 2009 až 2011, kdy jsem vyučovala čtvrtou třídu. Margit mnohokrát navštívila naši třídu jako hostující pedagog v oboru výživy. Pro studenty připravovala výukové lekce, power point prezentace a ochutnávky jídel. Studenti mojí třídy se učili o rozdílech mezi komplexními a jednoduchými polysacharidy, začali se zajímat o živiny, které přijímají ve stravě, a celkově o význam výživy v jejich každodenním životě. Margit jsem moc vděčná za spoustu poznatků, které jsem při její výuce sama získala. Doporučuji ji každé škole či učiteli a věřím, že je schopná připravit výukové lekce pro jakoukoliv věkovou kategorii. (překlad)

Britt Thorpe
teacher at Dalian American International School

Margit Slimáková přijala naše pozvání do Plzně, kde jsme pro ředitele škol a vedoucí školních jídelen připravili přednášku na téma Zdravá strava ve školním stravování – cesta ke zdraví našich dětí. Velice oceňujeme její vstřícný, profesionální přístup a vystupování plné nadšení a pozitivní energie! Srozumitelně a jednoduše dokázala vysvětlit principy zdravé přirozené výživy, školní jídelny upozornila na nevhodnost používání přídatných látek, vysokého množství cukru, ztužených tuků atd. při stravování dětí. Výklad byl doplněný silnými argumenty podloženými vědeckými studiemi. Jako velké pozitivum vnímáme její schopnost motivovat a inspirovat účastníky. Margit rozhodně doporučujeme dalším obcím, městům a krajům jako lektorku s vysokou odborností, širokým přehledem a moderním přístupem ke zdravotní prevenci a výživě.

Martina Tetzeliová
vedoucí oddělení organizace školství a vzdělávání, magistrát města Plzně
www.plzen.eu tetzeliova@plzen.eu 378 033 104

Já jsem Margit vděčný za mnohé. Je pro mě jedním z mála lidí, který dokáže přes zašmodrchanost dnešního chemicko/potravinářsko/zdravotnického systému ukázat na podstatu. Umí srozumitelně, bez žargonu, prázdných slov a s (u nás) nezvyklou pokorou vysvětlit, co jíst a co ne, pokud si chce člověk pochutnat a přitom si nezlikvidovat zdraví. Děkuji ji moc.

Tomáš Hajzler
propagátor svobodných firem, lektor, autor
www.tomashajzler.com tomas@peoplecomm.cz

Jsem matkou dvou dětí a učitelkou I. stupně základní školy. Celý můj život je profesně spjatý s dětmi. Poslední dobou přicházím do kontaktu především s dětmi hyperaktivními. Začala jsem si silně uvědomovat, jak moc chování dětí ovlivňuje jejich stravování. Využila jsem kontaktu od své kolegyně na paní doktorku Margit Slimákovou a pozvala jsem ji jako lektorku k nám do školy. Její přednáška mě velmi inspirovala. Začala jsem kvalitní potraviny snadněji vybírat, přitom jsem i mnoho nových poznala. Školní děti jsem začala zapojovat do nejrůznějších zeleninovo-ovocných aktivit. Moje děti doma si konečně začaly přidávat to, co jsem uvařila a upekla. Během podzimních měsíců jsem zhubla 12 kg a cítím se skvěle. Díky Margit Slimákové mi teď celá oblast zdravého stravování připadá snadná a zajímavá. Přála bych si, abych mohla dětem svým i svěřeným pomáhat vybírat si kvalitní potraviny tak, aby jejich život nebyl ovlivňovaný reklamou.

Mgr. Bohdana Voříšková
učitelka, ZŠ Daneta, Kradec Králové
www.daneta.cz bohdana.voriskova@daneta.cz 495 535 955

Rád bych tímto poděkoval Margit za její úžasnou přednášku o stravě na akci Mocný Slovan. I když to možná ze začátku vypadalo, že se přednášky účastní především sportovci a lidé, kteří na sobě pracují především fyzicky, tak se z přednášky vyklubala velmi zajímavá diskuze, kde padla spousta otázek, které Margit zodpověděla jako opravdový profesionál bez žádných dogmatických předsudků a všechny její odpovědi měly nadhled. A právě proto si jí velmi vážím. Za její přístup a za to, že se dokáže dívat na věci z více úhlů pohledu.

Vladislav Posekaný
zakladatel akce Mocný Slovan