Martin Kuška

copywriter, obsahový specialista a redaktor, který se nebojí odborných témat

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jako copywriter pronikám do témat, studuji, promýšlím a poté tvořím originální texty na míru tak, aby i složité téma snadno pochopil každý cílový čtenář. Se zápalem pomáhám rozličným klientům, projektům a eshopům tak, aby mohli dál růst, reprezentovat a nezapadli v šedi.

Zakládám si na vysoké odbornosti v tématech, jako je cyklistika, outdoor, zdravý životní styl, výživa a strojírenství, ale rád s maximální pečlivostí pomáhám sdělit příběhy, navýšit návštěvnost, prodeje a přiblížit témata i z jiných oblastí.

Jsem vděčný, že jsem mohl spolupracovat s velkou marketingovou agenturou a byl u vzniku významných e-commerce projektů, díky kterým se na zadání a zakázky dívám mnohem komplexněji (SEO, UX a marketing celkově), než pouze očima copywritera.

Napište mi, pokud potřebujete:

 • Web copywriting – pečlivá textace webů, eshopů i jednotlivých prezentací, metapopisy, znalost především těchto administrací: Shoptet, BSSHOP, WordPress.
 • Články pro web i print – krátké blogové příspěvky i dlouhé odborné články a rozhovory pro online i tištěná média, dlouhá praxe v tištěném časopisu s tiskovými zprávami a PR články.
 • Copyediting – úprava stávajících textů, popisů i názvů, odstranění špatně vybraných slov, vyladění tónu a stylu tak, aby byl výsledek originální a marketingově správně.
 • Slogany a názvy – tvorba příběhů v krátkých slovních spojeních, které si zákazníci a návštěvníci zapamatují, lépe vám porozumí a mezi konkurencí vás jasně identifikují. Rád vám představím také zdůvodnění mých návrhů.
 • Texty na sociální sítě – stručné a výrazné popisy k postům, tvořené na základě plánu příspěvků a přesně podle jazyka publika. Držím se zde převážně myšlenky o kouzlu první věty.
 • Texty pro voiceovery – citlivě napsané texty, díky nimž spolu hlas a vizuální informace po realizaci videa dobře ladí.

Pro práci s textem jsem měl slabost už od střední školy. Po ní však následovala velká odbočka, kterou zakončil životní kotrmelec a s ním i změna priorit. A v té době jsem se k textu vrátil. Copywriter, redaktor a tvůrce obsahu, který se nebojí odborných témat, je ze mě už 10 let.

K práci přistupuji s velkou pokorou, rád naslouchám, seznamuji se s tématy, hledám za slovy příběhy, dávám prostor fantazii a kreativitě. Jsem zvyklý věci posouvat. Zakládám si na spolehlivosti, dodržování termínů a na spokojenosti obou stran.

Ve volném čase pracuji na svých projektech. Bývám pohlcen psaním románů, produkcí elektronické hudby, kterou vydávám na vinylech a kazetách. Fotím, čtu, čajuji a vzdělávám se.

Vybrané reference:

 • Kilpi – originální produktové popisy, copyediting, články na blog
 • Bikero – textace celého eshopu, články na blog, textace příspěvků na sítě, produktový expert
 • Velo a iVelo – tvorba článků a rozhovorů pro tištěný časopis, testování a recenze kol, správa webu
 • Kompresory-vzduchotechnika – SEO popisy pro eshop, odborné články do poradny, texty pro newslettery
 • CykloŠvec – kreativní produktové popisy, SEO popisy kategorií, PR články
 • Ateliér Mošnov – textace webu, popisy a články, texty pro voiceovery
 • R2 – originální produktové popisy
 • Kolokrám – textace eshopu a jeho kategorií, copyediting
 • Allnature – články na blog
Martin Kuška

Kontakty

Martin Kuška
Na Lomech 437
Žebrák (Středočeský kraj)
267 53
Mobil:739 408 727
Email:martinkuskacz@gmail.com
Instagram:martinkuskacz
LinkedIn:martin-kuska
IČ:06323855

Doporučení
z první ruky

Děláme to, co umíme nejlépe - kompresory a vzduchotechniku. Ale když přijde na komunikaci s našimi zákazníky a navazování vztahů, spoléháme se na jednoho člověka - Martina Kušku! Pracovat s Martinem je jako mít vlastního superhrdinu pro marketing a copywriting. Vždy připravený, vždy ochotný a vždy plný nových nápadů. Náš online projekt www.kompresory-vzduchotechnika.cz je místo, kde se setkávají odborníci z oblasti stlačeného vzduchu. A díky Martinově expertíze se nám daří představit naše produkty a služby v nejlepším světle. Vždyť právě Martin nám pomohl vytvořit obsah pro naši poradnu, psát články a spravovat naše sociální sítě. Jeho ruka se také podílela na našem „průvodci stlačeným vzduchem“ - nástroji, který pomáhá našim zákazníkům vyhnout se zbytečným nákladům na servis. Ale co je na spolupráci s Martinem skutečně výjimečné, je jeho schopnost převést naše technické znalosti do přístupného a přitažlivého jazyka. To není jen o odbornosti, ale také o talentu a vášni. Máme štěstí, že můžeme spolupracovat s takovým profesionálem, který rozumí naší práci, našim zákazníkům a dokáže to vše spojit dohromady. Díky Martinovi se z našeho projektu stal nejen obchod, ale také komunita lidí, kteří se zajímají o stlačený vzduch. A to je něco, na co jsme opravdu hrdí. Pokud hledáte někoho, kdo dokáže vzít vaši společnost na další úroveň komunikace s vašimi zákazníky, nemůžeme vám doporučit nikoho lepšího než Martina. Jeho práce mluví sama za sebe. A my jsme nadšeni, že můžeme být součástí toho příběhu.

Zdeněk Štuksa

zakladatel a majitel společnosti Kompresory Vzduchotechnika.cz