Michael Petrus

ilustrátor, vizuální tvůrce a art director

Odliším vás na první pohled! Designuji značkám atraktivní vizuální háv a jejich marketingovou komunikaci skrze top-notch vizuály, ilustrace, animovaná videa nebo maskoty.

Přemýšlím pro vás kreativně i byznysově. Pomohu tam, kde projekty musí plnit svůj praktický účel. Zaujmout esteticky a ukázat svoji image. Mám přesahy do marketingu, zábavního průmyslu a vzdělávání. Baví mě propojování vizuální tvorby a technologií, včetně umělé inteligence. Pro realizaci komplexnějších projektů pracuji vždy v týmu svého kreativního studia.

 • Brand design a obaly — Logo nestačí. Cílem je vaši značku odlišit na první pohled, vymezit se konkurenci, odvyprávět příběh a tím se zarýt do paměti vaší cílové skupině. To vše efektivně zapojit do vhodných marketingových kanálů a otisknout na etikety produktů. Od designu loga až po webovou prezentaci.
 • Ilustrace, maskot, concept art, komiks — Se svým malým týmem špičkových tvůrců jsem schopen zastřešit tvorbu malých, ale především komplexních projektů v oblasti 2D i 3D ilustrace, concept artu, designu webů, grafického designu obecně a dalších digitálních i tiskových vizualizací. A to včetně propojení s nejrůznějšími technologiemi na webu, v aplikacích, AR, VR nebo videohrách.
 • Animovaná videa — Se svým týmem tvořím kompletní kreslená videa, 3D animace sloužící jako reklamní spoty, explainery, bumpery či prosté GIFy. Od scénáře přes vizuály, animaci až po ozvučení, hudbu a namluvení profesionálním hercem. Užíváme si i animovaná loga pro video obsah.
 • Art direkce a konceptování — Hledám look & feel značky, projektu nebo kampaně. Někdy je potřeba nápady vidět před tím, než se začne pálit rozpočet. Jindy koncept může sloužit pro nějaký pitch, MVP, tender nebo jinou prezentaci. Své myšlenky zpracuji vizuálně formou moodboardů, style guidů a vlastních skic. Sepíšu i kreativní nebo produkční brief pro navazující design tým. Vizuální styl projektu bude vytvořený na míru. Unikátní a zapamatovatelný tak, abyste se odlišili na první pohled.
 • Konzultace a audit — Potřebujete zkušené designérské oko k odhalení nedostatků nebo nasměrování? Rozumím 2D i 3D. Grafickému designu, ilustraci i animaci. Marketingu i obchodu. Mám přesahy do entertainmentu, technologií a umělé inteligence. Možná chcete vypustit novou značku či projekt mezi lidi a potřebujete se zorientovat na poli marketingu a vizuální komunikace. Seznámím vás s potenciálními nástrahami. Pomohu s plánováním projektu, organizací a výběrem i najímáním tvůrců.
 • Mentoring pro kreativce — Poskytuji poradenství pro kreativní profesionály a malé design týmy s nakopnutím podnikání, kariéry, rozběhnutím projektu nebo řešením záseků. Osobní značka, design služeb, cenotvorba, organizace práce, konstruktivní kritika tvorby… Na toto téma tvořím YouTube pořad Kreativní Kreatury.

Mám na kontě zkušenosti v kreativním průmyslu od roku 2008, více než 400 úspěšných zakázek a odřízených projektů, zkušenost s vlastním technologickým startupem v Silicon Valley, přes 500 nakreslených komiksových stránek a 350 odškolených hodin.

Máte 5 minut? Mrkněte na video o mé práci

Vybrané reference

Alza, Albi, EXPO, Škoda, Heuréka, Ikea, Mondelēz, McDonald's, Národní muzeum, Armáda spásy, Boomerang, Leo Burnett, DDB, MulenLowe GGK, Logio, ICE, Časopis ABC, Bubble, Lion Communications, ČSOB, Komerční Banka, E.ON, BOSH, Philips, OMD, MŠMT, Novartis.

Studio artBLOCK

Před lety jsem založil kreativní a produkční studio artBLOCK, ve kterém figuruji jako creative director pro náš malý tým specialistů. Pomáháme značkám vizuálně vyniknout v marketingu, vymyslet atraktivní vizuální komunikaci nebo vysvětlit služby. Vyprávíme také příběhy ve vzdělávacích projektech a v zábavním průmyslu.

Kreativní Kreatury

Vzdělávací pořad pro kreativní profesionály o kreativním podnikání v ČR.

Start-up Nanits COMICS

Přivádíme komiksy k životu. Rád inovuji tradiční vzorce, a tak jsem začal pracovat na smělé myšlence udělat změnu na světové scéně komiksu. Spoluzaložil jsem tento revoluční umělecko-technologický startup, který přináší novou digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem a který pomáhá jak tvůrcům, tak vydavatelům. To vše skrze nové technologie a hudbu v aplikaci hodnocené 4,8 na AppStore. Z těchto komiksů vznikla mimo jiné úspěšná 400stránková komiksová kniha Nanits Chronicles s hodnocením 91 % na Databázi knih a 4,5/5 na ComicsDB.

Rozhovory a články

Ocenění

 • Finalista soutěže Živnostník roku 2023 pro region Plzeňského kraje
 • Obal roku 2020, v kategorii Ostatní, Neonové obrázky (Albi), jako studio artBLOCK, 2020
 • Křišťálová Lupa 2019, nominace Nanits COMICS v kategorii Globální projekty Českých tvůrců, 2019
 • 3. místo v soutěži Zlatý středník v kategorii nejlepší obsahová strategie (jako art director v týmu), 2019
 • TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška pro think-tank Na volné noze

Přednáška ze školení podnikání Na volné noze

Přednáška z kurzu Od UČO k IČO pro MUNI

FuckUp Night Prague Vol. XXVI

Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)

Michael Petrus
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Michael Petrus
Letenské náměstí 1
Praha 7
170 00
Mobil:723 645 720
Email:hello@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:michael.devcager.petrus
Instagram:michaelpetrus_art
LinkedIn:michaelpetruscz
YouTube:DevCageR
Behance:DevCageR
IČ:02833514 (plátce DPH)
DIČ:CZ02833514

Doporučení
z první ruky

Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!

Robert Vlach
Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze