Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michael Petrus

Michael Petrus

ilustrátor, art director a konzultant

Michael Petrus
Michael Petrus - logo

Věřím v odlišnost na první pohled. Proto pomáhám malým, středním firmám a startupům vizuálně se odlišit v jejich brandingu a marketingu. Mám blízko k propojování vizuálů a webových nebo mobilních technologií. Často sestavuji malý tým dalších profesionálů za účelem zpracování komplexnějších projektů.

 • Kreslený a animovaný marketing – navrhuji komplexní výtvarná řešení pro online i tisk. Kreslené weby, značky, jejich vizuální identity a komunikaci, propagaci produktů či služeb.
 • Ilustrace a komiksy – tvořím užité ilustrace a komiksy s neotřelou, osobitou a moderní stylizací pro umělecké, komerční nebo vzdělávací projekty.
 • Konzultace projektů – zkonzultuji váš marketingový nebo autorský projekt kreativního nebo výtvarného charakteru, udělám oponenturu, sestavím pro něj tým či ho projektově odřídím. Jako art director navrhnu výtvarné řešení projektu.
 • Poradenství pro kreativce – konzultuji kreativní profesionály ohledně nastavení jejich osobní značky, cenotvorby, hledání klientů, tvorby marketingu, nastartování projektu, sestavení portfolia, webu atp. Pomohu nakopnout vaši kreativní kariéru!

Mám na kontě přes 11 let praxe v kreativním průmyslu, více než 400 úspěšných zakázek a odřízených projektů, fungující startup a přes 500 nakreslených komiksových stránek.

I umělec může být efektivní a spolehlivý!

Ukázky práce:

Komiksové studio ProfiKOMIKS.czIlustrace Planeta DinosaurůACI maskotkaIlustrace pro obal knihy Nová PlanetaIlustrovaný komiks pro Davea Grohla
Zobrazit všech 87 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška na téma Noví klienti pro think-tank Na volné noze

Ocenění

 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits Universe
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014
 • 3. místo v soutěži Zlatý středník v kategorii nejlepší obsahová strategie (jako art director v týmu), 2019
 • TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits Universe

Vybrané reference

 • Art direkce / konzultace – Škoda Auto, McDonald's, Ikea, BOSH, Opavia, ČSOB, E.ON, Leo Burnett, Bubble, DDB , Everwhere, …
 • Komiksová tvorba – EXPO 2010 Šanghai, Národní Muzeum, Časopis ABC, Bridge Publishing, MŠMT, …
 • Redakční tvorba – Albatros, Mladá Fronta, Ringier, Argo, Millennium Publishing, Na volné noze, 21. století, Ikarie, Pevnost, …
 • Agenturní tvorba – Ami Communications, Lowe GGK, Lion Communications, United People, Kristián, …

profiKOMIKS

Sestavil jsem malý tým kreativních lidí. Ilustrátorské studio, které pomáhá firmám a startupům vystoupit z davu díky atraktivní vizuální komunikaci, art makretingu na webu, sociálních sítích, v tisku, eventech a kdekoliv jinde. Rozumíme marketingu, brandingu a novým technologiím.

Kreativní Kreatury

Vzdělávací pořad pro kreativní profesionály o kreativním podnikání v ČR.

Start-up Nanits Universe

Přivádíme komiksy k životu. Rád inovuji tradiční vzorce, a tak jsem začal pracovat na smělé myšlence udělat změnu na světové scéně komiksu. Spoluzaložil jsem tento revoluční umělecko-technologický startup, který přináší novou digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem a který pomáhá jak tvůrcům tak vydavatelům.

První představení revoluční formy čtení digitálních komiksů budoucnosti

Vybrané rozhovory a články

Videa

Má smysl kupovat si iPad Pro k profesionálnímu kreslení?
FuckUp Night Prague Vol. XXVI
Pozvánka na workshop Vyprávění komiksem
Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)

Zobrazit všechna videa >>

Kontaktní informace

Michael Petrus
K vodojemu 2098
Praha
150 00
Mobil:723 645 720
Email:hello@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:Facebook michael.devcager.petrus
Instagram:Instagram michaelpetrus_art
LinkedIn:LinkedIn michaelpetruscz
YouTube:YouTube DevCageR
Behance:Behance DevCageR
:02833514
DIČ:CZ02833514

Doporučení z první ruky

Robert Vlach
Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS