Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michael Petrus

Michael Petrus

ilustrátor, art director a konzultant

Michael Petrus
Michael Petrus - logo

Věřím v odlišnost na první pohled. Proto pomáhám malým, středním firmám a startupům vysvětlit své služby kreslenou nebo animovanou formou a vizuálně se odlišit v jejich vizuální identitě a marketingu. Mám blízko k propojování vizuálů a webových, mobilních či jiných online technologií. Často sestavuji mikro tým dalších profesionálů za účelem zpracování komplexnějších projektů.

 • Kreslený marketing a vizuální styly – navrhuji komplexní výtvarná řešení pro online i tisk. Kreslené weby, značky, jejich vizuální identity a komunikaci, propagaci produktů či služeb. Neotřelé ilustrované firemní identity pro značky, které chtějí vystoupit z davu.
 • Ilustrace a komiksy – tvořím užité ilustrace a komiksy s neotřelou, osobitou a moderní stylizací pro umělecké, komerční nebo vzdělávací projekty.
 • Animovaná videa – se svým týmem tvořím kompletní kreslená videa, 3D animace sloužící jako explainery, bumpery či prosté GIFy. Od scénáře přes vizuály, animaci až po ozvučení, hudbu a namluvení profesionálním hercem.
 • Konzultace projektů – pomohu vám zorientovat se na poli vizuální komunikace a zkonzultuji váš marketingový nebo autorský projekt kreativního nebo výtvarného charakteru, udělám oponenturu, sestavím pro něj tým či ho projektově odřídím. Jako art director navrhnu vizuální styl projektu… a bude to vypadat skvěle!
 • Poradenství pro kreativce – konzultuji kreativní profesionály ohledně nastavení jejich osobní značky, cenotvorby, hledání klientů, tvorby marketingu, nastartování projektu, sestavení portfolia, webu atp. Pomohu nakopnout vaši kreativní kariéru!

Mám na kontě přes 13 let praxe v kreativním průmyslu, více než 400 úspěšných zakázek a odřízených projektů, zkušenost s vlastním technologickým start-upem v Silicon Valley a přes 500 nakreslených komiksových stránek.

I umělec může být efektivní a spolehlivý!

Ukázky práce:

Ilustrace ACICharaktery pro kampaň SkanskaIlustrace pro obal knihy Nová PlanetaIlustrovaný komiks pro Davea GrohlaSpot ilustrace Finanční zralost
Zobrazit všech 110 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška na téma Noví klienti pro think-tank Na volné noze

Přednáška ze školení podnikání Na volné noze

Ocenění

 • Křišťálová Lupa 2019, nominace Nanits COMICS v kategorii Globální projekty Českých tvůrců, 2019
 • 3. místo v soutěži Zlatý středník v kategorii nejlepší obsahová strategie (jako art director v týmu), 2019
 • TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

Vybrané reference

 • Art direkce / konzultace – Škoda Auto, Albi, McDonald's, Ikea, BOSCH, Opavia, ČSOB, Česká spořitelna, E.ON, Leo Burnett, Bubble, DDB, Everwhere, …
 • Komiksová tvorba – EXPO 2010 Šanghai, Národní Muzeum, Časopis ABC, Bridge Publishing, MŠMT, …
 • Redakční tvorba – Albatros, Mladá Fronta, Ringier, Argo, Millennium Publishing, Na volné noze, 21. století, Ikarie, Pevnost, …
 • Agenturní tvorba – Ami Communications, Lowe GGK, Lion Communications, United People, Kristián, …

artBLOCK

Postavil jsem a vedu butikové ilustrátorské, animátorské a kreativní studio. Malý tým specializovaných freelancerů, který věří v odlišení se na první pohled. Pomáháme malým a středním firmám nebo startupům vysvětlit jejich služby, vizuálně vyniknout v marketingu, vymyslet atraktivní komunikaci značky. To vše především skrze ilustrace, komiks nebo animovaná videa.

Kreativní Kreatury

Vzdělávací pořad pro kreativní profesionály o kreativním podnikání v ČR.

Start-up Nanits COMICS

Přivádíme komiksy k životu. Rád inovuji tradiční vzorce, a tak jsem začal pracovat na smělé myšlence udělat změnu na světové scéně komiksu. Spoluzaložil jsem tento revoluční umělecko-technologický startup, který přináší novou digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem a který pomáhá jak tvůrcům tak vydavatelům.

První představení revoluční formy čtení digitálních komiksů budoucnosti

Vybrané rozhovory a články

Videa

Má smysl kupovat si iPad Pro k profesionálnímu kreslení?
FuckUp Night Prague Vol. XXVI
Pozvánka na workshop Vyprávění komiksem
Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)

Zobrazit všechna videa »

Kontaktní informace

Michael Petrus
Letenské náměstí 1
Praha 7
170 00
Mobil:723 645 720
Email:hello@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:Facebook michael.devcager.petrus
Instagram:Instagram michaelpetrus_art
LinkedIn:LinkedIn michaelpetruscz
Twitter:Twitter michaelpetrusCZ
YouTube:YouTube DevCageR
Behance:Behance DevCageR
:02833514 (plátce DPH)
DIČ:CZ02833514

Doporučení z první ruky

Robert Vlach
Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS