Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michael Petrus

Michael Petrus

ilustrátor a mentor kreativních profesionálů

Michael Petrus
Michael Petrus - logo

Tvořím pro své klienty sám nebo vedu kreativní tým. Jako tvůrce (ilustrátor) i jako zadavatel (kreativní ředitel) znám obě strany barikády. Proto dokáži pro každý projekt najít průnik mezi kvalitou, časem a vynaloženými prostředky.

Podobný pohled z obou stran zadavatele i tvůrce využívám při mentoringu kreativních profesionálů, kterým se svou téměř 10letou zkušeností v oboru pomáhám s jejich podnikáním.

 • Ilustrace, komiksy, storyboardy – Tvořím užitou ilustrovanou tvorbu s neotřelou, osobitou a moderní stylizací pro propagační, vzdělávací i zábavní účely. Zpracuji realistické i komiksové styly jako alternativu k fádním komerčním fotografiím.
 • Kreativní projekty – V případě větších projektů sestavím a vedu tým profesionálů různých tvůrčích oborů (ilustrátor, animátor, webdesignér, copywriter…) a stylů ve svém ilustrátorském studiu www.profiKOMIKS.cz. Navrhneme komplexní výtvarné řešení pro tisk, online i jiná složitější technologické projekty. Tvoříme ilustrované weby, značky, jejich vizuální komunikaci a propagaci produktů či služeb statickým i animovaným způsobem.
 • Mentoring freelancerům, kteří začínají, řeší ve svém podnikání problém nebo kteří by se rádi posunuli ve své kariéře a finanční situaci či jinak zorientovali na kreativním trhu. Poskytuji jednorázové konzultace i dlouhodobý mentoring grafikům, ilustrátorům, webdesignérům, animátorům, fotografům atp. stejně jako větším skupinám a vznikajícím projektům. Častými oblastmi řešení jsou sebeprezentace a marketing, vystavění portfolia a webu, cenotvorba a licence, hledání specializace, time management, efektivita a mnoho dalších. Tímto tématem se mimo jiné zabývám se svém video projektu Kreativní Kreatury. Pravidelně také vedu workshopy s komiksovou tématikou.

Ukázky práce:

Ilustrace pro obal knihy Nová PlanetaIlustrovaný komiks pro Davea GrohlaIlustrace Planeta DinosaurůACI maskotkaArt direction
Zobrazit všech 87 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška na téma Noví klienti pro think-tank Na volné noze

Ocenění

 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits Chronicles
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

Vybrané reference

 • Art directing / výtvarné konzultace – Škoda Auto, BOSH, Opavia, ČSOB, E.ON, Leo Burnett, Bubble, DDB , Everwhere, …
 • Komiksová tvorba – EXPO 2010 Šanghai, Národní Muzeum, Časopis ABC, Bridge Publishing, MŠMT, …
 • Redakční tvorba – Albatros, Mladá Fronta, Ringier, Argo, Millennium Publishing, Na volné noze, 21. století, Ikarie, Pevnost, …
 • Komerční tvorba – Ami Communications, Lowe GGK, Lion Communications, United People, Kristián, …

Kreativní Kreatury

Vzdělávací video projekt o kreativním byznysu v ČR pro všechny tvůrce – od ilustrátorů, přes designéry, animátory až po copywritery.

Nanits Chronicles

Inovuji tradiční. Spoluzaložil jsem tento revoluční technologický startup, který přináší novou digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem a který pomáhá jak tvůrcům tak vydavatelům.

První představení revoluční formy čtení digitálních komiksů budoucnosti

On the Coast of Dreams

Nakreslil jsem a vydal vlastní komiksový román Na břehu snů (On the Coast of Dreams), který prošel – jako vůbec první český komiks – úspěšnou komiksovou kampaní na Kickstarteru.

Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)

Vybrané rozhovory a články

Videa

Pozvánka na workshop Vyprávění komiksem

Zobrazit všechna videa >>

Kontaktní informace

Michael Petrus
Pomořanská 483/16
Praha 8
181 00
Mobil:723 645 720
Email:hello@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:Facebook michael.devcager.petrus
LinkedIn:LinkedIn michaelpetruscz
:02833514
DIČ:CZ02833514

Doporučení z první ruky

Robert Vlach
Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS