Michael Petrus

ilustrátor, art director a konzultant

Věřím v odlišnost na první pohled. Proto pomáhám začínajícím i zavedeným značkám vysvětlit své služby kreslenou nebo animovanou formou a vizuálně se odlišit v jejich vizuální identitě a marketingu. Mám blízko k propojování vizuálů a webových, mobilních či jiných online technologií. Často sestavuji mikro tým dalších profesionálů za účelem zpracování komplexnějších projektů.

 • Kreslený marketing a vizuální styly – Navrhuji komplexní výtvarná řešení pro online i tisk. Kreslené weby, značky, maskoty, jejich vizuální identity a komunikaci, propagaci produktů či služeb. Neotřelé ilustrované firemní identity pro značky, které chtějí vystoupit z davu.
 • Ilustrace a komiksy – Tvořím užité ilustrace a komiksy s neotřelou, osobitou a moderní stylizací pro zábavní, editoriální, umělecké, komerční nebo vzdělávací projekty.
 • Animovaná videa – Se svým týmem tvořím kompletní kreslená videa, 3D animace sloužící jako reklamní spoty, explainery, bumpery či prosté GIFy. Od scénáře přes vizuály, animaci až po ozvučení, hudbu a namluvení profesionálním hercem.
 • Konzultace projektů – Pomohu vám zorientovat se na poli vizuální komunikace a zkonzultuji váš marketingový nebo autorský projekt kreativního nebo výtvarného charakteru, udělám oponenturu, sestavím pro něj tým či ho projektově odřídím. Jako art director navrhnu vizuální styl projektu… a bude to vypadat skvěle!
 • Poradenství pro kreativce – Konzultuji kreativní profesionály ohledně nastavení jejich osobní značky, cenotvorby, hledání klientů, nastavení organizace a osobní produktivity. Pomohu nakopnout vaši kreativní kariéru!

Mám na kontě přes 14 let praxe v kreativním průmyslu, více než 400 úspěšných zakázek a odřízených projektů, zkušenost s vlastním technologickým start-upem v Silicon Valley a přes 500 nakreslených komiksových stránek.

I umělec může být efektivní a spolehlivý!

Máte 5 minut? Koukněte na video o mé práci

Přednáška pro think-tank Na volné noze

Přednáška ze školení podnikání Na volné noze

Přednáška z kurzu Od UČO k IČO pro MUNI

Ocenění

 • Obal roku 2020, v kategorii Ostatní, Neonové obrázky (Albi), jako studio artBLOCK, 2020
 • Křišťálová Lupa 2019, nominace Nanits COMICS v kategorii Globální projekty Českých tvůrců, 2019
 • 3. místo v soutěži Zlatý středník v kategorii nejlepší obsahová strategie (jako art director v týmu), 2019
 • TOP 10 středoevropského kola Startup World Cup 2017 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits COMICS
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

Vybrané reference

 • Art direkce / konzultace – Škoda Auto, Albi, Armáda spásy, McDonald's, Ikea, BOSCH, Opavia, ČSOB, Česká spořitelna, E.ON, Leo Burnett, Bubble, DDB, Everwhere, …
 • Komiksová tvorba – EXPO 2010 Šanghai, Národní Muzeum, Časopis ABC, Bridge Publishing, MŠMT, …
 • Editoriální tvorba – Albatros, Mladá Fronta, Ringier, Argo, Millennium Publishing, Na volné noze, 21. století, Ikarie, Pevnost, …
 • Agenturní tvorba – Ami Communications, Lowe GGK, Lion Communications, United People, Kristián, …

Studio artBLOCK

Postavil jsem a vedu butikové ilustrátorské, animátorské a kreativní studio. Malý tým specializovaných spolehlivých tvůrců, který věří v odlišení se na první pohled. Kromě vlastní tvorby pomáháme i ostatním značkám vizuálně vyniknout! Umíme skvěle kreslit a animovat. Vymyslíme, ale i kompletně realizujeme atraktivní kreativu pro reklamní i marketingovou strategii, content marketing nebo komunikaci značky jak pro tisk, tak pro digitální prostor. Provádíme audity značek a výtvarných projektů a konzultujeme postup vystavení vizuálního stylu nebo redesignu.

Kreativní Kreatury

Vzdělávací pořad pro kreativní profesionály o kreativním podnikání v ČR.

Start-up Nanits COMICS

Přivádíme komiksy k životu. Rád inovuji tradiční vzorce, a tak jsem začal pracovat na smělé myšlence udělat změnu na světové scéně komiksu. Spoluzaložil jsem tento revoluční umělecko-technologický startup, který přináší novou digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem a který pomáhá jak tvůrcům, tak vydavatelům. To vše skrze nové technologie a hudbu v aplikaci hodnocené 4,8 na AppStore. Z těchto komiksů vznikla mimo jiné úspěšná 400stránková komiksová kniha Nanits Chronicles s hodnocením 91 % na Databázi knih a 4,5/5 na ComicsDB.

Vybrané rozhovory a články

Videa

Má smysl kupovat si iPad Pro k profesionálnímu kreslení?

FuckUp Night Prague Vol. XXVI

Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)

Zobrazit všechna videa »

Michael Petrus
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Michael Petrus
Letenské náměstí 1
Praha 7
170 00
Mobil:723 645 720
Email:hello@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:michael.devcager.petrus
Instagram:michaelpetrus_art
LinkedIn:michaelpetruscz
YouTube:DevCageR
Behance:DevCageR
IČ:02833514 (plátce DPH)
DIČ:CZ02833514

Doporučení
z první ruky

Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!

Robert Vlach
Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze