Doporučení z první ruky

Michael Petrus — ilustrátor, vizuální tvůrce a art director


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 42 doporučení

Robert Vlach

Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!

Robert Vlach
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

Představte si, že na někoho chrlíte změť svých představ a myšlenek. Totální chaos. Vlastně máte zcela jasnou představu, jak mají vaše budoucí vizuály a grafika vypadat, jak mají působit. Co si má myslet člověk, který na to bude koukat. A zároveň je vaše představa zcela nejasná, nekonkrétní a všechno je jeden velký chaos. Oblast grafického designu je velkou měrou o prostém pocitu líbí/nelíbí. Proto je ta práce tak těžká. Potřebujete se prodat svému zadavateli, tomu, kdo vás platí. A pokud děláte design v byznysu, musíte tím designem naplnit nějaké cíle. Zaujmout v šedi průměru. Tohle Michael Petrus a jeho tým z Art Block umí. Navalila jsem na Michaela svůj chaos. Pečlivě ho roztřídil, urovnal, zpracoval. A já dostala nejen boží grafiku, kterou nikdo nepřehlédne. Dostala jsem profi servis, péči, a spolehlivost v našem kreativním oboru nevídanou. A získala jsem pocit, že mi rozumí. Protože když se dnes dívám na naše citroní logo a maskota na webu, mám dojem, že mě někdo beze zbytku pochopil. Že mi opravdu naslouchal. Pokud chcete nevšedně zpracovaný design, komiks pro svou firmu, cokoliv kresleného, co jen tak nezapadne, investujte do Michaela a jeho týmu. Peníze se vám bohatě vrátí. Dejte jim prostor a důvěru a budou se dít boží věci. Michaeli, moc Vám děkuju za skvělou práci. Nemám co dodat. Můj Citron je díky Vám nepřehlédnutelný.

Lucie Zitterbartová
obsahový specialista a copywriter
luckycitron.cz

Spolupráce s Michaelem? Jedním slovem RADOST. Michael a jeho tým dokázal náročné zadání a téměř nereálnou časovou představu přetavit v naprosto perfektní výsledek. Díky skvělému týmu dostala nová produktová řada ALBI Science&Crafts duši, vtip a perfektní vizuál. Profesionální přístup, obrovská vstřícnost a maximální snaha zhmotnit představy klienta.

Alena Plzáková
Albi
www.albi.cz

Práce s Michaelem pro mne byla inspirující a rozhodně mne zbavila spousty starostí ohledně konceptu i realizace komunikace mého projektu. Je obdivuhodné, že je schopen diskutovat o strategii, zorganizovat subdodávky a zároveň při tom nakreslit úžasné ilustrace. Měl jsem šťastnou ruku při výběru partnera v oblasti designu a komunikace.

Lukáš Hemek
Caretaker of Dům 550
www.dum550.cz lukas@beyondsurface.cz 603 878 305

Michael – ač nemusel – se ochotně podílel na loňském redesignu Studenty, a to ve všech fázích, v nichž mohl. Pomohl nám s inzerátem na ilustrátory, vzal si kompletně pod taktovku i výběr těch nejvhodnějších kandidátů a následně s nimi celý rok neúnavně pracoval, radil jim, mentoroval je a pomohl jejich práci posunout o několik úrovní výš. Pracoval z domu, z Česka, ze zahraničí, prostě odkudkoliv, a reagoval vždy s rychlostí blesku, zkrátka nic nebylo nemožné. Jeho absolutní profesionalita, nedozírná ochota a snaha odvést co nejlepší práci mi jako šéfredaktorce zejména v těch nejnáročnějších dnech před tiskem značně ulehčovala život. Jeho milé a sympatické vystupování a obecně jeho pozitivní lidské nastavení a „to get things done“ přístup mi jako člověku podobného ladění také velmi vyhovovaly. Výsledkem naší spolupráce je šest krásně ilustrovaných vydání magazínu a tři nadšení studenti – ilustrátoři, kteří si vyzkoušeli profi práci s profi vedením, zjistili nejen jak lépe tvořit, ale i co dělat a co čekat na profesionálním trhu, když se rozhodnou svou práci prodávat, a to je zkušenost k nezaplacení. Naprosto bez váhání celým srdcem Michaela doporučuji.

Markéta Paráčková
Jan Tichý

Po šesti letech, kdy se naplno živím jako fotograf, jsem se chtěl podívat na své podnikání novým pohledem a zjistit, kde mám mezery a co přehlížím hlavně v oblasti propagace a marketingu. Michael se mi zdál pro tuto konzultaci jako správná volba, protože se sám pohybuje v kreativním světě. A nezklamal jsem se. Na naše setkání přišel skvěle připravený. Během hodiny a půl trvajícího hovoru jsem dostal spousty konkrétních tipů i mnoho podnětů směřujících k hlubší strategii, jak se prezentovat. No a z té hodiny a půl mám teď tak rok co dělat, abych všechny nápady zrealizoval :)

Jan Tichý
grafický a motion designér, webdesignér a portrétní fotograf

Setkání s člověkem, jako je Michael, jsou z těch, na které se nezapomíná. Na diskusi se dokonale připraví a přijde včas. Pečlivě naslouchá vašim starostem, potížím, vizím, radostem a nejasnostem. Aby trefně a v klidu odhalil nedostatky a doporučil dobrý směr. Osobně jsem si setkání užil. Potřeboval jsem si promluvit s někým, kdo je z oboru a má dost zkušeností na volné noze, aby mě pochopil. Mám mnoho rad a doporučení, které nyní budu převádět do praxe. Jsem skutečně rád, že jsem Michaela Petruse mohl poznat.

Antonín Pátek
grafik
www.tondapatek.cz nvn@tondapatek.cz

Absolvoval jsem jednorázový mentoring a s odstupem musím říct, že mi opravdu výrazně pomohl. Michael vystihl podstatu problému a dal mi konkrétní doporučení, která skutečně zabrala (a to přesto, že nepracujeme ve stejném oboru). Konzultaci bych doporučil každému kreativnímu profesionálovi, který stojí o pohled zvenčí a o radu někoho zkušenějšího.

Mgr. Richard Skolek
překladatel a korektor angličtiny a španělštiny, lektor tvůrčího psaní
richard-skolek.cz rskolek@gmail.com 737 250 197
Iveta Autratová

Michael přišel na naši konzultační schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít moje slabá místa a poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Od prvního kontaktu reagoval rychle, jasně a srozumitelně. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí". Michaela mohu vřele doporučit všem, kteří mají neodbytný pocit, že mohou pracovat lépe, ale i těm, které to ještě ani nenapadlo.

Iveta Autratová
ilustrátorka a malířka

Oceňuji Michaelovu maximální snahu pochopit naši představu, ale zároveň doporučit to, co bude opravdu fungovat. Vše, co jsme si dohodli, také platilo.

Barbora Filáčková
majitelka WinWinJob
www.winwinjob.cz