Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michael Petrus > Doporučení

Doporučení z první ruky

Michael Petrus — ilustrátor, art director a konzultant

Zobrazuji č. 110 z celkem 41 doporučení prezentace Michael Petrus:
Robert Vlach
Michael Petrus je špičkový ilustrátor a kreslíř, kterého vřele doporučuji. A nejde zdaleka jen o to, že kreslit umí, takových je ostatně mraky. Pro náš blog Na volné noze a mé články na jiných médiích vytvořil řadu originálních ilustrací, takže mohu vyzdvihnout i jeho další přednosti: 1) Je spolehlivý, což je u kreativců fakt vzácné. 2) Když je třeba, je rychlý jak blesk. 3) Má blízko k technologiím a neustále zkouší nebo dokonce sám vyvíjí nové. 4) Intenzivně používá sociální sítě a vyzná se v používaných formátech. 5) Nemá jen jeden styl, čili se snáze přizpůsobí libovolnému zadání. 6) Je zcela nekonfliktní, pohodový a přátelský, takže se s ním báječně spolupracuje. 7) Kreativním profesionálům i sám radí s jejich podnikáním, proto má na svůj věk až neskutečný přehled, a to nejen v rámci ČR. Takže to máte hned sedm důvodů, proč jej milovat a okamžitě oslovit ke spolupráci, dokud má ještě prostor v diáři!

Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze
Spolupráce s Michaelem? Jedním slovem RADOST. Michael a jeho tým dokázal náročné zadání a téměř nereálnou časovou představu přetavit v naprosto perfektní výsledek. Díky skvělému týmu dostala nová produktová řada ALBI Science&Crafts duši, vtip a perfektní vizuál. Profesionální přístup, obrovská vstřícnost a maximální snaha zhmotnit představy klienta.

Alena Plzáková

Albi
www.albi.cz
Práce s Michaelem pro mne byla inspirující a rozhodně mne zbavila spousty starostí ohledně konceptu i realizace komunikace mého projektu. Je obdivuhodné, že je schopen diskutovat o strategii, zorganizovat subdodávky a zároveň při tom nakreslit úžasné ilustrace. Měl jsem šťastnou ruku při výběru partnera v oblasti designu a komunikace.

Lukáš Hemek

Caretaker of Dům 550
www.dum550.cz ~ lukas@beyondsurface.cz ~ 603 878 305
Michael – ač nemusel – se ochotně podílel na loňském redesignu Studenty, a to ve všech fázích, v nichž mohl. Pomohl nám s inzerátem na ilustrátory, vzal si kompletně pod taktovku i výběr těch nejvhodnějších kandidátů a následně s nimi celý rok neúnavně pracoval, radil jim, mentoroval je a pomohl jejich práci posunout o několik úrovní výš. Pracoval z domu, z Česka, ze zahraničí, prostě odkudkoliv, a reagoval vždy s rychlostí blesku, zkrátka nic nebylo nemožné. Jeho absolutní profesionalita, nedozírná ochota a snaha odvést co nejlepší práci mi jako šéfredaktorce zejména v těch nejnáročnějších dnech před tiskem značně ulehčovala život. Jeho milé a sympatické vystupování a obecně jeho pozitivní lidské nastavení a „to get things done“ přístup mi jako člověku podobného ladění také velmi vyhovovaly. Výsledkem naší spolupráce je šest krásně ilustrovaných vydání magazínu a tři nadšení studenti – ilustrátoři, kteří si vyzkoušeli profi práci s profi vedením, zjistili nejen jak lépe tvořit, ale i co dělat a co čekat na profesionálním trhu, když se rozhodnou svou práci prodávat, a to je zkušenost k nezaplacení. Naprosto bez váhání celým srdcem Michaela doporučuji.

Markéta Paráčková

Po šesti letech, kdy se naplno živím jako fotograf, jsem se chtěl podívat na své podnikání novým pohledem a zjistit, kde mám mezery a co přehlížím hlavně v oblasti propagace a marketingu. Michael se mi zdál pro tuto konzultaci jako správná volba, protože se sám pohybuje v kreativním světě. A nezklamal jsem se. Na naše setkání přišel skvěle připravený. Během hodiny a půl trvajícího hovoru jsem dostal spousty konkrétních tipů i mnoho podnětů směřujících k hlubší strategii, jak se prezentovat. No a z té hodiny a půl mám teď tak rok co dělat, abych všechny nápady zrealizoval :)

Mgr. Jan Tichý

portrétní fotograf
www.fotograftichy.cz
Antonín Pátek
Setkání s člověkem, jako je Michael, jsou z těch, na které se nezapomíná. Na diskusi se dokonale připraví a přijde včas. Pečlivě naslouchá vašim starostem, potížím, vizím, radostem a nejasnostem. Aby trefně a v klidu odhalil nedostatky a doporučil dobrý směr. Osobně jsem si setkání užil. Potřeboval jsem si promluvit s někým, kdo je z oboru a má dost zkušeností na volné noze, aby mě pochopil. Mám mnoho rad a doporučení, které nyní budu převádět do praxe. Jsem skutečně rád, že jsem Michaela Petruse mohl poznat.

Antonín Pátek

grafik a DTP specialista
Mgr. Richard Skolek
Absolvoval jsem jednorázový mentoring a s odstupem musím říct, že mi opravdu výrazně pomohl. Michael vystihl podstatu problému a dal mi konkrétní doporučení, která skutečně zabrala (a to přesto, že nepracujeme ve stejném oboru). Konzultaci bych doporučil každému kreativnímu profesionálovi, který stojí o pohled zvenčí a o radu někoho zkušenějšího.

Mgr. Richard Skolek

spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní
Iveta Autratová
Michael přišel na naši konzultační schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít moje slabá místa a poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Od prvního kontaktu reagoval rychle, jasně a srozumitelně. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí". Michaela mohu vřele doporučit všem, kteří mají neodbytný pocit, že mohou pracovat lépe, ale i těm, které to ještě ani nenapadlo.

Iveta Autratová

ilustrátorka a malířka
Oceňuji Michaelovu maximální snahu pochopit naši představu, ale zároveň doporučit to, co bude opravdu fungovat. Vše, co jsme si dohodli, také platilo.

Barbora Filáčková

majitelka WinWinJob
www.winwinjob.cz
Spolehlivost, profesionalita, neotřelost, nápaditost a kreativita. To byla kritéria při hledání umělce, grafika, který by připravil obálku pro luxusní vydání Čapkovy Války s mloky. Michael navrhnul dokonalou titulku a dokázal ještě víc. Jeho obálka byla vyhlášena jako nejkrásnější sci-fi obálka od českého autora za rok 2014! Bitvu knižních obálek organizoval prestižní měsíčník XB-1. Více referencí není potřeba a těšíme se na další spolupráci.

Petr Svoreň

ředitel nakladatelství Millennium Publishing
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS