Mgr. Pavel Vranka

konzultant produktového managementu, optimalizace procesů a agilního řízení

Od roku 2006 pomáhám firmám, startupům a společnostem zdárně rozvíjet a transformovat jejich podnikání metodami produktového managementu, optimalizace procesů a agilního řízení. Při konzultacích vycházím z bohatých zkušeností v oblastech technologií a vývoje softwaru. Stavím na „out-of-the-box“ přístupu, aktivním naslouchání, efektivní komunikaci i schopnostech analýzy či nacházení souvislostí.

Jsem certifikovaný Scrum Product Owner (2015), aktivní člen asociace UX i komunity koučů agilního řízení Edutrea. Vím, jak komunikovat s profesionály z různých oborů a propojovat je ve společném úsilí.

  • Produktový management – komplexní poradenství a služby zaměřené na vývoj nového či transformaci stávajícího produktu.
  • Agilní koučing – (pře)nastavení fungování týmů pro jejich efektivnější a smysluplnější práci i spolupráci napříč firemním spektrem.
  • Optimalizace procesů – vyladím vaše interní procesy tak, aby maximálně usnadňovaly život pracovníkům i vedení.
  • Řízení projektů – provedu vás projektem od nápadu přes realizaci po jejich následné vybroušení. Kladu důraz na pružnost a výsledky.

Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu (1993–1998) na Masarykově univerzitě v Brně. Mám za sebou bohatou kariéru v řadě firem a na různých pozicích, jejichž kompletní přehled najdete na mém LinkedIn profilu. Zásadní kariérní milníky byly pozice produktového manažera pro T-MAPY (2006–2017) nebo vedoucího softwarového vývoje pro VF Nuclear (2017–2021). Od roku 2023 působím jako nezávislý konzultant na volné noze.

Své znalosti a zkušenosti rád využívám při výpomoci neziskovým organizacím a projektům (RC Studánka Tišnov, Brána Vysočiny aj.).

Spolupracuji s klienty z celého Česka a jsem otevřený rovněž zahraničním klientům.

Další informace o mně, mých zkušenostech, stejně jako úspěšné projekty a reference klientů najdete na mých osobních stránkách.

Mgr. Pavel Vranka

Kontakty

Mgr. Pavel Vranka
Sentice 208 (Jihomoravský kraj)
666 03
Mobil:724 512 658
Email:pavel@pavelvranka.cz
Web:www.pavelvranka.cz
LinkedIn:pavelvranka
IČ:08082944
DIČ:CZ7411253795

Doporučení
z první ruky

S Pavlem jsem spolupracoval na oddělení vývoje SW, které vedl. Řídil teamy pracující na projektech spojujících aplikace pro jednočipy, přes databázová řešení až po uživatelské rozhraní v podobě desktopových aplikací nebo webových stránek. Dokázal nalézt cestu mezi často protichůdnými požadavky jednotlivých týmů tak, aby jsme v poklidu projekty dokončovali včas a úspěšně. Oceňuji jeho osobní a lidský přístup, organizaci práce oddělení a jeho přínos k pozitivní atmosféře na pracovišti.

Jaromír Cháb

programátor VF, a.s.