Doporučení z první ruky

Petr Guziana — tenisový trenér


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 18 doporučení

Pana Guzianu mohu jako tenisového trenéra vřele doporučit tomu, kdo se chce dobře nebo i dokonale naučit tenisovou techniku. Má k výuce profesionální přístup a je výborný hráč. Není pro toho, kdo nad sebou potřebuje trenéra cholerického a řvoucího. Přesto je ve výuce velmi důsledný a nekompromisní. Všiml jsem si, že má výborné pozorovací schopnosti, dokáže přesně popsat, co jste při úderu dělali s rukama, nohama i tělem – jak jsem se 100% přesvědčil na vlastním natočeném videu. Při tréningu je trpělivý a nabízí řadu výborných a účinných pomůcek ke zdolání nezdarů. I po lidské stránce z něj mám velmi dobrý pocit: je přátelský a má smysl pro humor, nepovyšuje se nad „méně talentovanější a pohyblivé“, jako jsem v necelých svých 60. letech já :-)

MUDr. Jiří Šabrata
pediatr
www.jirisabrata.cz sabrata.jiri@seznam.cz 774 878 640

Petr Guziana je přesně takovým trenérem, kterého jsem potřeboval. Je to sympatický trenér s osobním přístupem, díky kterému mám zase radost ze hry. Tenis hraju pátým rokem, a do té doby jsem se učil hrát sám. Sledoval jsem nejrůznější videa na internetu jak hrát tenis, natáčel jsem se na kameru, ale přesto jsem nebyl schopen hrát kvalitní tenis. Ze své hry jsem byl už zoufalý. Provést správně úder byla pro mě pořád věda. Uvědomil jsem si, že potřebuji trenéra, který mi bude dávat okamžitou zpětnou vazbu, jinak se nikam neposunu. Lituji, že jsem Petra neoslovil dříve. Kdybych se mohl vrátit do doby, kdy jsem začínal s tenisem, tak bych rovnou zamířil k němu. Mám totiž plno zlozvyků, které mi pomáhá postupně odstraňovat. Nové věci se mi díky efektivní výuce rychle dostaly pod kůži. Pokud chcete hrát kvalitní tenis na úrovni a mít radost ze hry, tak Petra jako trenéra doporučuji všemi deseti. Je až neskutečné, jak dokáže ihned vidět i sebemenší chybičku a následně ji odstranit. Má zkrátka jestřábí oči. Sám cítím, že potřebuji, aby mě trenér neustále udržoval v těch správných kolejích. Proto budu pokračovat v kurzu dále.

Ing. Jaroslav Lojkásek
specialista vodohospodářského stavebního úřadu

Petr Guziana je špičkový trenér. Má přesný náhled na chybné návyky svých svěřenců a trpělivě je jich zbavuje. Dokáže srozumitelně popsat a vysvětlit hráči držení rakety, postoj i pohyb na dvorci. Výsledky jeho snažení jsou velmi znatelné již po prvních pár lekcích.Vřele doporučuji všem.

Martin Budirský
ekonom
budir@seznam.cz 603 349 029

Doporučuji tréninkové hodiny s Petrem. Naučil mě všechny základní údery a řádně je se mnou procvičil. Všechno podrobně vysvětlí a ukáže. Během tréninku samotného úderu dává zpětnou vazbu a ladí s vámi techniku. Petr je můj první trenér a musím říct, že po deseti hodinách tréninku jsem se prakticky z nuly dostal na úroveň, kdy jsem schopný hrát vyrovnaně s hráči, kteří hrají amatérský tenis několik let.

Jiří Z.

Petra Guzianu jsem vyhledal, protože hraji tenis od 15 let amatérsky a došel jsem k závěru, že to je čím dál tím víc stejné, ne-li horší. Hra mě netěšila, byl jsem vzteklý, polámal jsem hodně raket. Chyby, které jsem dělal opakovaně, jsem nebyl schopen odstranit bez odborné pomoci. Spolupráce s Petrem mi přináší zcela jiný pohled na tento sport, už po pár lekcích jsem cítil znatelný pokrok, protože tento člověk přesně ví, v čem je problém a dokáže to lidsky vysvětlit. Za velmi krátkou dobu začínám cítit výrazné zlepšení všech úderů, protože mi bylo předáno know-how od profíka. Po absolvování poloviny cyklu 10 tréninků jsem opět rovnocenným soupeřem mému synovi, kterému je 20, mě 50. Cítím se ve hře vyrovnanější a jistější, znovu mám radost ze hry a více vyhraných gamů. Vřele všem doporučuji, skvělý hráč a profík trenér.

Ing. Ivan Zajíček
prodejní manažer
www.vesuvius.com ivan.zajicek@vesuvius.com 724 267 940

Výborné tenisové lekce! S Petrem jsem začala trénovat jako úplná začátečnice. Proto můžu ocenit jeho nevyčerpatelnou trpělivost, se kterou k tréningu přistupuje. Je to trenér, který nad vámi nikdy nezlomí hůl, pokyn vám zopakuje klidně stokrát, dokud nepochopíte, že pokud jej nesplníte, nehnete se z místa. Po prvním tréningu jsem si říkala, že tolik pohybů nikdy nezvládnu skloubit tak, aby úder úspěšně proběhl. Petr však dokáže vše dokonale vysvětlit a samozřejmě ukázat tak, že to zvládne (po nějaké době :)) provést každý! Chcete-li se tenis naučit hrát od úplného začátku, popř. se v něm zdokonalit, a přitom zažít pohodovou atmosféru, mohu vám Petra jen doporučit. Z každé hodiny budete odcházet dobře naladěni.

Mgr. Zuzana Blokešová
učitelka českého jazyka a společenských věd
blokesova.zuzka@seznam.cz

Tenis jsem hrával jako dítě a mnohokrát jsem se k němu chtěl vrátit. Po letech jsem si byl zahrát a pochopil, že se bez cizí pomoci zlepšit nepůjde. K Petrovi jsem se dostal díky dárkovému poukazu, ten mi věnoval syn. Petr mou hru velmi rychle posoudil a společně jsme se pustili do boje, především s úplně vším :-) Trénujeme společně půl roku, díky jeho citu pro techniku, bohaté zkušenosti a nekonečné trpělivosti dostává má hra jistotu. Je radost s ním trénovat!

Roman Sekanina

Tenis hraji 20 let jako samouk. Měl jsem různé kamarády trenéry, kteří toho rychle zanechali se slovy, že dříve naučí hrát cvičenou opici, než mě. Letos mi syn k šedesátinám koupil poukaz k Petrovi a jsem za to velmi rád. Petr přesně vidí nedostatky a hned je trpělivě odstraňuje. Po deseti lekcích jsem se zlepšil tak, že jsem na mistrovství republiky železničářů skončil třetí ve své kategorii. Proto Petra doporučuji všem hráčům, od úplných začátečníků, až po zkušené hráče. Má trpělivost, přesně vidí chyby, názorně předvádí, jak se jich zbavit, je přátelský.

Josef Poděbradský

Ať už dokážete sami trefit eso při podání a chtěli byste víc či jste nikdy dříve, tak jako já, nedrželi raketu v ruce a dívali se na tenis jen v televizi a říkali si, že je to něco, co chcete zkusit, pak hodiny s panem Guzianou jsou cestou jak s tenisem začít. Už z první hodiny poznáte, že nejde o žádného nováčka. Vše je dopodrobna vysvětleno od držení rakety až po pohyb na kurtu. Nejvíce ale z vlastní zkušenosti obdivuju neskutečnou trpělivost, kterou pan Guziana má – i s těma, co nemají úplný talent na sport. Dokáže rozpoznat sebemenší chybu a ihned se jí snaží odstranit, vždy v dobré náladě i brzy ráno. A co bych ještě určitě zmínil, snaží se vyhovět i těm, kteří nemají tolik volného času a vždy se pokusí přizpůsobit trénink tak, aby časově vyhovoval. Rozhodně doporučuju, protože proč se jen dívat, když můžete sami hrát :)

Daniel Kopitz
student

Petra Guzianu jsem oslovila, protože jsem si chtěla splnit mnohaleté přání – znovu se vrátit k tenisu, který jsem hrávala jako dítě. Začala jsem prakticky úplně od začátku. Dnes mám za sebou už 15 tréninků a vím, že Petr byl tou správnou volbou. Má se mnou nekonečnou trpělivost. Vše podrobně znovu a znovu vysvětlí. Upozorňuje mě do nekonečna na chyby a to vždy s naprostým klidem. S jeho pomocí jsem zvládla základní údery a určitě budu pokračovat dále. Mohu vám ho jen doporučit.

Jana Gřundělová