Doporučení z první ruky

Petr Guziana — tenisový trenér


Zobrazuji č. 11-18 z celkem 18 doporučení

Hrál jsem tenis už nějakou dobu, ale můj výkon se moc neposouval. Proto jsem začal spolupracovat s Petrem, jehož služby můžu jenom doporučit. Spolupráce s ním funguje podle jednoduchého schématu: sleduje vaši hru > odhalí chyby > vysvětlí co a jak dělat jinak > zajistí, aby se vám novinky vryly pod kůži. Už po pár společných hodinách se má technika zlepšila více, než za několik předchozích let bez trenéra.

Mgr. Jan Bazala
právník

Pod trenérem Petrem jsem se velice zlepšil. Velice brzy jsme odhalili mé slabiny a postupně na nich pracujeme. Jeho rady jsou přímé a pro neznalé tenisové hantýrky pochopitelné. Pod jeho vedením se mi dokonce podařilo jednou vyhrát v singlu turnaj tenisových amatérů (který každoročně pořádá) a ve čtyřhře dokonce dvakrát! V tréningu budu určitě pokračovat, protože cítím zlepšení.

Ing. Daniel Šudřich
bývalý vrcholový hráč florbalu
daniel.sudrich@gmail.com

Jsem amatérský hráč, mám 55 let, tenis jsem začal hrát pravidelně 1× týdně jako samouk před cca 7 lety. 10 lekcí s trenérem jsem dostal jako dárek na Vánoce od manželky. Začátky byly těžké, vše co jsem uměl, bylo špatně. A starého psa těžko naučíš novým kouskům. Nyní mám za sebou 8 lekcí a sám cítím, že práce trenéra na odstranění špatných návyků a chyb se začíná projevovat. Tenis mne více baví a mé údery jsou jistější a přesnější. Petra Guzianu doporučuji, umí a má velkou trpělivost.

Petr Muroň

K Petrovi jsem začal chodit poté, co mi manželka na Vánoce věnovala poukaz na 10 lekcí tenisu a z 10 lekcí byly nakonec necelé 2 roky. Každý rok se pořádá tenisový turnaj memoriál pana Stanislava Trenze, ale bohužel mi to dlouho nevycházelo, až letos a jsem tomu rád, protože letošní ročník se mi líbil, vyšlo počasí a měl jsem výborného sparing partnera Jirku, se kterým jsem zázračně získali 2. místo ve čtyřhře, ještě teď to rozdýchávám. Doufám, že mi to vyjde i příští rok. Děkuji Petrovi za výbornou organizaci a pohodovou sobotu. Sportu zdar a tenisu zvlášť.

Jan Morong
stavební projektant

Petr je můj kamarád už víc než dvacet let. Když se díky své celoživotní vášni k tenisu a výborné závodní přípravě v mládí rozhodl před lety začít trénovat, byl už jsem bohužel životem zanesen příliš daleko na to, abych mohl jeho služeb využívat pravidelně. Občas si nějaký čas přece jen najdu, a i když tomu jistě nedávám tolik, kolik by bylo třeba, s jeho vedením jsem se na rekreační úrovni zlepšil o mnoho desítek a možná i stovek procent. Důkazem budiž umístění na druhém místě ve čtyřhře na jednom z jeho pravidelných turnajů, které jsou vždy skvělým zážitkem a třešinkou na dortu pro jeho stálé klienty i další přátele tenisu. O to víc si vážím jejich pořádání, když po smrti mého otce, který se prvotních turnajů také účastnil, byly nazvány jeho memoriálem. Petra mohu tedy jako trenéra jen vřele doporučit. Jako jeho svěřenec člověk získá empatického, trpělivého a velmi erudovaného odborníka a přátelského člověka :-)

MUDr. Stanislav Trenz

S Guzim máme za sebou 3. společnou sezónu. Nebudu přehánět, když řeknu, že setkání s ním kompletně změnilo můj tenisový život. Tenis mě vždy bavil jak hrát, tak sledovat. Bez pořádných tenisových základů a vedení jsem se ale bohužel propinkal na nevalnou úroveň a hra pro mě začala být spíše stres než radost. Když trefíte jeden z deseti servisů max., forhendy letí vysoko a daleko, backhandy naopak do sítě, poráží vás soupeři, kterým stačí přehodit síť a vy nevíte proč, je po tenisové radosti. Guzi jako bývalý závodní hráč a zkušený trenér (teď i certifikovaný pedagog!) hned po pár trénincích rozpoznal a pro mě srozumitelně popsal chyby, kterých jsem se dopouštěl a začala naše společná cesta za radostí z tréninků, ze hry, z tenisu jako takového, a také za prvními tenisovými úspěchy. Od té doby jsem pod Guziho vedením dokázal 2× vyhrát debla na Memoriálu pana Stanislava Trenze (2018 a 2020), což mi dodalo sebevědomí a mám za sebou i první sezónu ve frýdecko-místecké Hurá lize, kde se mi podařilo postoupit do play-off. Guziho proto můžu doporučit nejen jako skvělého trenéra, ale i člověka, který vás naučí hrát tenis. Tak jak to naučil mě, za což mu patří obrovský dík!

Lukáš Hrnčiřík
generální manažer oddělení Treasury, HMMC
lukas.hrncirik@seznam.cz

Potkal jsem mnoho trenérů a Petr je výjimečný tím, že od první do poslední minuty intenzivně přemýšlí, jak zlepšit vaši hru. Je velmi komunikativní, přátelský a říká člověku ty správné věci, které vedou ke zlepšení. Hodiny s ním vedou nejen ke zlepšení vaší hry, ale i k radosti z tenisu.

Richard V.
bývalý tenista, nyní rekreační hráč

Petr Guziana je určitě trenér, co má zkušenosti. Naučil mne – jako úplného začátečníka – hlavním úderům, abych si s někým dokázal hlavně perfektně zahrát. Doporučuji dát si s Petrem 10 lekcí a uvidíte rozdíl ve vašem tenise.

Tomáš Lyška