Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Petr Kotouš > Doporučení

Doporučení z první ruky

PhDr. Petr Kotouš — copywriter, korektor, překladatel angličtiny a titulkář

Zobrazuji všech 10 doporučení prezentace PhDr. Petr Kotouš:
S Petrem jsme spolupracovali na přípravě programové brožury a katalogu PQ 2019. Šlo o překlady různých textů z různých zemí. To vše v poměrně krátkém časovém úseku a při velkém rozsahu (tištěný katalog má cca 660 stran). Petr dokázal vystihnout podstatu leckdy neuchopitelných uměleckých světů, přetavit je v chytlavé, srozumitelné a svižné texty a práci odevzdat i v šibeničních uzávěrkách, a ještě s úsměvem na rtech. Děkujeme a doporučujeme!

Pavlína Šulcová

výkonná ředitelka PQ 2019
www.pq.cz
S Petrem Kotoušem se známe více než 15 let, od doby, kdy se připojil k našemu týmu překladatelů. Od té doby se pravidelně podílí na řešení neřešitelných problémů, na zvládání nezvládnutelného množství překladů, které každoročně přináší konání KVIFF, Febiofestu a řady dalších festivalů. Přes každoroční časový stres Petr překládá velmi precizně, s citem pro žánr, formu i téma a jeho mimořádnou devízou je i velký cit pro poezii textů. Jeho mimořádně rozsáhlá překladatelská erudice a zkušenosti jsou zcela nepostradatelné pro tým, s jehož pomocí se nám daří už sedmnáct let úspěšně řešit všechna překladatelská úskalí nejen pro A-class festival ve Varech, pro Febiofest a další, ale také při překladech restaurovaných klenotů z pokladnice Národního filmového archivu.

Petr Alexander

jednatel Portlingua, dodavatel titulků pro MFF Karlovy Vary, Febio
www.portlingua.cz
S Petrem jsem se potkal coby výkonný ředitel edukativních projektů Life Sciences Film Festival a Food Film Fest, kde měl Petr na starosti redakci webových stránek a copywriting. Graficky a textově kompletoval festivalové stránky. Jeho rukopis bystře přibližoval divákům festivalová sdělení a jeho brilantní formulace se staly základním těstem pro tiskové zprávy. Populárními se staly zejména „Rozhovory s filmovými tvůrci“, kde Petr analyzoval filmové příběhy a životy režisérů. Petr má psaní v genech.

Štěpán Alexander

výkonný ředitel LSFF a FFF
lsff.cz
S Petrem Kotoušem jsme navázali spolupráci v roce 2016 poté, co absolvoval výběrové řízení a zaškolení. Coby externí spolupracovník pro Paměť národa vytvořil v redakčním systému našeho portálu www.ppametnaroda.cz desítky medailonů pamětníků na základě nahrávek pořízených jinými dokumentaristy Post Bellum.

Michal Šmíd

správce portálu www.pametnaroda.cz
www.pametnaroda.cz
S Petrem naše firma spolupracuje již několik let. Jeho práce je vždy odvedena precizně a můžeme se na něj stoprocentně spolehnout, nikdy nás nezklamal. Ať už se jedná o překlady našich newsletterů, katalogů a časopisu z angličtiny, tvorbu PR článků na míru, nebo revize našeho webu, Petr nám práci vždy dodal včas, rychle a je s ním skvělá domluva na čemkoliv. Pomohl nám i v případě, kdy jsme potřebovali texty vyloženě další den. Jsme za Petra moc vděčni a můžeme ho jako člena týmu, ale i člověka jenom doporučit!

Isabela Adamíková

marketing & social manager, Wiesner-Hager
www.wiesner-hager.com
Petr pro nás již několik let zpracovává korektury textů z nejrůznějších oborů se zaměřením na stylistickou a gramatickou správnost. Je flexibilní, domluva s ním je naprosto hladká a můžeme se vždy spolehnout, že domluvené termíny dodrží. Ochotně nám pomáhá i v případě jakýchkoli speciálních či urgentních požadavků.

Eva Boučková

Translations CE
t-ce.net
S Petrem jsem spolupracoval několikrát. Je precizní, spolehlivý, dodržuje termíny. Nejvíc si cením jeho talentu sestavovat a vytvářet kreativní texty, hraje si se slovy a zároveň dovede popsat složitou věc jednoduše. V dnešní době je to mimořádně cenná schopnost.

Alexandr Kliment

komunikační konzultant
Po poslechu několika textů pro kapelu Hm... bylo rozhodnuto! Tohohle textaře musím mít! Jednání bylo rychlé, pamatuju si na start messengerové komunikace, kde se po dotazu na spolupráci do několika vteřin objevilo „Jasně, kdykoliv, cokoliv…“ Takže nejen kvalita, ale i timing!

Ondřej Pečenka

frontman, kapelník a principál Pískomil se vrací
piskomilsevraci.cz
Pana Kotouše vřele doporučuji, dělal copyright webu společnosti. Práce proběhla v termínu a zcela profesionálně, s doladěním všech nejasností a detailů. Cena byla rovněž velmi dobrá a s výsledkem jsme byli velmi spokojeni. Oceňuji jeho vstřícnost, rychlost a přátelskou komunikaci.

Olga K.

Arleon s.r.o.
Petr nám vytrhl trn z paty, když jsme chtěli otitulkovat video. Titulky přepsal tak, aby zaujaly spolu s obrazem. Na jeho práci oceňuji rychlost a skvělou komunikaci.

Šárka Večerníková

Marketing Manager, TREVOS, a.s.
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS