Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Petr Vrána > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Bc. Petr Vrána — tlumočník a překladatel čínštiny, průvodce po Číně

Zobrazuji č. 1120 z celkem 41 doporučení prezentace Bc. Petr Vrána:
Petr Vrána je mimořádný člověk, s hlubokou znalostí Číny, ve které se odráží jeho láska a pochopení čínské historie a kultury. Jeho znalosti čínštiny a čínských reálií jsou mimořádné. V roce 2010 jsme podnikli měsíční individuální cestu do Číny, při které nás Petr provázel. Ukázal nám Čínu mnoha odstínu a barev. Seznámil nás s kulturními a přírodními památkami a vždy vše citlivě doplnil zasvěceným výkladem. Také nás provedl obyčejným životem dnešní Číny v jeho neuvěřitelné barvitosti. Osobně oceňuji Petrovu perfektní znalost a pomoc při každodenním kulinářském poznávání a seznamování se s čínskými specialitami všeho druhu. Myslím, že díky Petrovi jsme Čínu poznali o trochu více než jen jako běžný turista a jsme mu za to moc vděční. Vážím si toho, že se z Petra během cesty stal náš přítel. Upřímně Petra Vránu doporučuji a přeji mu mnoho dobrých zákazníků.

Otakar Pluhař

obchodník
ota.pluhar@seznam.cz
S Petrem Vránou jsem se setkala v loni v srpnu na poznávacím zájezdu po Číně pořádaného CK Chinatours. Po celou dobu zájezdu nám byl Petr skvělým průvodcem. Bylo patrné, že má s Čínou a s životem v Číně bohaté zkušenosti, které nám neváhal předat. Jeho znalosti v oblasti čínských dějin jsou také velmi bohaté. Po celou dobu zájezdu se snažil, aby to, co si z Číny odvezeme, nebyly pouze fotografie a suvenýry, ale také vědomosti (včetně čínských slovíček) a krásné zážitky. Na tento zájezd stále vzpomínám. Petr Vrána je skvělý průvodce se vším, co k této profesi patří (přesnost, dochvilnost, organizační schopnosti, výborná znalost čínského jazyka a čínských zvyklostí, ale také shovívavost).

Mgr. Markéta Krausová

speciální pedagog
S Petrem Vránou jsme společně se synem v srpnu 2013 absolvovali poznávací výlet do Číny. Za sebe mohu říct, že z Petrova nadšení se velká část přenesla i na mě. Úplně jsem změnila pohled na Čínu a na Asii jako celek. Postupně čtu knihy, které nám Petr nabídl jako inspiraci, často si vzpomenu na vynikající jídlo, které jsme ochutnávali a vůbec – kus mého srdce patří Asii. Petr je skvělý profesionál. Působí velmi nenápadně. Naše skupina šlapala jako hodinky. Jestli chcete cestovat s Petrem, očekávejte, že budou věci fungovat, že budou platit dohody. Zažijete pohodu, legraci, program cesty absolvovaný s citem, v klidu a beze spěchu, dostanete spoustu zajímavých a velice poutavých informací o zemi a odvezete si silné zážitky z odlišné kultury. A nebojte se vzít s sebou dítě. Synovi bylo v době cesty 10. Velmi ho to posunulo a získal obrovský rozhled. Jestli si můžete vybrat průvodce, vsaďte na Petra. Petře, moc vzpomínáme a děkujeme vám za krásné zážitky a přejeme všechno nejlepší.

Ingrid Míková

řídící letového provozu
ingrid.mikova@seznam.cz
Byla jsem v r. 2013 na poznávacím zájezdu „Skvosty říše středu“ – jinými slovy v Číně, a naši skupinu měl na starosti Petr Vrána. Já prostě nemůžu jinak než napsat, že to byl úžasný průvodce, bez kterého bychom byli jako ryba na suchu. Domluví se čínsky, což je asi předpoklad, aby mohl průvodcova v této zemi. Pokud si někdo myslí, že uspěje se „světovou“ angličtinou, tak na to ať klidně zapomene. Petr je velmi všestranný a nabitý znalostmi. Je vidět, že tím opravdu žije. Je hrozně milý, ochotný, dovede si poradit s každou situací a stále s úsměvem na tváři. Dovolím si tvrdit, že zajímavý a pohodový zájezd dělá z 80 % průvodce, ten zbytek jsou zážitky v tom smyslu, že na vlastní oči vidíte to, co znáte z obrázků a fotek. Takového průvodce nelze než doporučit. Přeji všem cestovatelům, kteří se vydají do Číny, aby tam potkali Petra. Jemu samotnému přeji, aby se mu dařilo v práci i v osobním životě.

Milena Kubečková

V r. 2010 jsem byl s Petrem Vránou na zájezdu v Tibetu. Mohu ho vřele všem potencionálním turistům doporučit. Dobrý průvodce se pozná hlavně tehdy, když musí řešit krizové situace. Jednu starší účastnici zájezdu potkala nemilá věc – prasklo ji tlusté střevo. Musím smeknout před ním, co všechno musel absolvovat, aby té paní doslova zachránil život v podmínkách tibetské nemocnice. Poté co s námi absolvoval denní program, šel na noční „směnu“ do nemocnice, řešil a sháněl věci na vyšetření a operaci, ráno pak s námi ostatními zase jel na program. Tato situace se opakovala 4 dny a noci. Dále dokázal úspěšně řešit – díky své znalosti místních poměrů a jazyka – průtahy a liknavost místních úřadů a vojenských hlídek, které jsou tu na každém kroku. Mně zachránil knihu Lonely planet, když ji doslova vytrhl z ruky dost nekompromisnímu celníkovi. Dokázal nám zajistit věci a služby, které v katalogu cestovky nejsou, jako je např. jízda na střeše autobusu od čínských hranic až do Káthmándú. Petr je mimo profesionála i nadšenec, který vás doslova strhne ať je to třeba pití zeleného čaje nebo když vás zavede do míst, které sice v katalogu nenajdete, ale řeknou vám o té zemi daleko víc.

Aleš Trepka

trepka@idcpraha.cz
Účastnil jsem se 4týdenního zájezdu do Říše středu v roce 2011. S průvodcem Petrem Vránou jsem získal největší poznání, jaké to je, když průvodce dělá svoji práci celým srdcem. Jeho zájem předvést nám Čínu jaká opravdu je, bez politických a náboženských „nátěrů“, byl obdivuhodný. Díky jeho znalosti místní řeči, historie, kultury, gastronomie i zvyků a místopisu jsme viděli a vstřebali obrovské množství poznatků. Svými organizačními schopnostmi nám zajistil bezproblémový pobyt. Vypisovat, co vše jsme viděli a navštívili za čtyři týdny pobytu je nemožné. Na mne udělaly největší dojem Olympijský stadion, Velká čínská zeď, Terakotová armáda, noční procházka Šanghají, návštěva rybářské rodiny, výlet na kolech na terasovitá rýžová pole, cestování vlakem, Soutěska tygřího skoku, Hongkong, společné večeře u kulatého stolu, čajový obřad… a hlavně Petrovo zasvěcené vyprávění. Jsem šťastný, že jsem se s Petrem setkal. Účastnil jsem se mnoha organizovaných zájezdů a sám jsem organizoval čtyři poznávací zájezdy po Evropě. Petr mne však ukázal, jak se to má dělat, a proto jestli můžu poradit dalším zájemcům o podobný zájezd, věřte, že budete spokojeni tak jako já. Rád bych znovu Petrovi za jeho práci moc a moc poděkoval a popřál mu do jeho dalšího konání jen samé zdraví a úspěchy.

Milan Zástěra

důchodce
zastera.milan@seznam.cz ~ 776 593 169
S Petrem Vránou jsem se setkal při poznávacím zájezdu s CK Chinatours v Číně v roce 2013. Zájezd byl krásný a velmi povedený a velkou měrou se o to zasloužil právě pan Petr Vrána, který byl naším průvodcem. Dokonalou znalostí čínského prostředí, čínštiny, organizačními schopnostmi, pozitivním myšlením, schopností lidi stmelovat a pozitivně motivovat, přispěl velmi k tomu, že na náročný poznávací zájezd po Číně, při kterém jsme absolvovali tisíce kilometrů, doposud vzpomínáme s nadšením. Byla to naše nejkrásnější dovolená a pan Vrána jí právě dal punc výjimečnosti. Byl nevyčerpatelnou studnicí informací o historii, kultuře, tradičním náboženství, kulinářství a dalších oblastech života čínské společnosti. Jako milovník čaje nás zasvětil i do problematiky čajové kultury v Číně. Osoba pana Vrány a jeho životní filozofie zanechaly výraznou pozitivní stopu v mé duši i v duších mé rodiny a jsem velmi poctěn tím, že jsem ho mohl poznat jako průvodce – velkého profesionála a i jako člověka, protože jeho životní filozofie, skromnost a pozitivní přístup k životu dnes již často není mezi lidmi úplně běžný. Přeji jemu i jeho rodině jen vše dobré a ať se mu to dobro a pozitivní myšlení, které kolem sebe šíří, taky stejným dílem vrátí.

Milan Šuják

lékař
milan.sujak@seznam.cz
Již během emailové komunikace ve fázi přípravy na cestu do Číny mi pan Vrána poskytoval spoustu rad a zkušeností, které nám pomohly se na cestu přichystat. Pomohl mi i s relativními maličkostmi, kterými jsme u partnerů v Číně zabodovali (věnování na české etiketě vína v čínském jazyce – dárek pro hostitele). Na každý můj email mi opravdu zodpovědně odpověděl, vybudoval si mou důvěru ještě před prvním setkáním. Během naší cesty po Číně byl naprostý profesionál, věděl si rady v každé situaci, aktivně předcházel případným nedorozuměním z důvodů rozdílu kultur, což jsme velmi ocenili při obchodních jednáních, obědech a večeřích; naučil nás, jak se chovat a co dělat, ale také např. korigoval výběr jídla čínským partnerem tak, abychom to vůbec dali do úst. Petrova slova, že do Číny se nejezdí hubnout, mohu jen potvrdit – výborný gastronomický zážitek. Doporučuji!

Ing. Michal Najman

www.za200.cz
Petra Vránu jsem měl možnost poznat během svého zájezdu do Číny a do Tibetu. Během svých cest jsem zakusil mnoho průvodců, ale málokterý zanechá v mysli takovou stopu jako Petr. Absolutní profesionál, skromný a s ohromným přehledem o kultuře, historii, buddhismu, konfucianismu, taoismu… Petr je člověkem, který při cestách dokáže lidem nejenom zemi ukázat, ale otevřít jim přitom oči. Přeji každému mít možnost cestovat s Petrem Vránou.

Lubomír Šmrha

lékař
l.smrha@gmail.com
Petra doporučuji jako průvodce po Číně. Jeho profesionální přístup, přehled a znalosti v nás zanechaly na celý zájezd nezapomenutelné vzpomínky i zážitky. Určitě uvažuji o další cestě.

Milena Kümmelová

technik ve firmě OTIS a.s., České Budějovice
milena.kummelova@otis.com ~ 724 228 350
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS