Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Petr Vrána > Doporučení > 4. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Bc. Petr Vrána — tlumočník a překladatel čínštiny, průvodce po Číně

Zobrazuji č. 3140 z celkem 41 doporučení prezentace Bc. Petr Vrána:
S Petrem Vránou jsme byli s manželkou na zájezdu s CK v Číně v r. 2011. Máme více zkušeností s takovými zájezdy po světě, ale Petr byl výjimečný po více stránkách: organizace zájezdu, znalost místních poměrů, čínštiny, informace o navštívených místech, vztah ke klientům i místnímu obyvatelstvu – to vše nám udělalo zájezd velmi příjemným. Nadto byl ochoten věnovat veškerý čas na zájezdu nám klientům, bez ohledu na své volno k dalším činnostem a odpočinku. Děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším životě.

Ing. Michal Singer

singermic@seznam.cz
Petra jsem poznal jako průvodce na poznávacím zájezdu do Tibetu v roce 2010. Díky jeho nesporným průvodcovským kvalitám a znalosti Číny a Tibetu to byla skvělá akce, na kterou rád vzpomínám. Kromě jeho skvělého průvodcování ale musím ocenit i jeho lidské kvality, které se projevily v mimořádné situaci, kdy jedna paní v našem zájezdu velmi vážně onemocněla a musela podstoupit ve Lhase náročnou operaci. Byla doslova ohrožena na životě. Petr nejenže dokázal dodržet program zájezdu pro ostatní účastníky, ale hlavně po nocích se s maximálním úsilím věnoval organizačním záležitostem kolem operace nemocné paní. Za to mu patří můj dík a obdiv. Pokud bych se měl účastnit nějaké další akce, kterou by jako průvodce vedl Petr, jel bych rád.

Ing. Josef Jiráň

josefjiran@atlas.cz ~ 605 133 764
S Petrem Vránou jsem se účastnila zájezdu „Skvosty říše Středu“ v dubnu 2014. Cesta s Petrem byla na velmi vysoké úrovni – a to jak organizačně, tak informacemi o historii, kultuře, náboženství a životě obyvatel Číny dříve i nyní. Seznamoval nás s místními poměry, gastronomií, zvyky, a nestalo se, aby neznal odpověď na naše případné dotazy. Jeho znalost čínštiny a angličtiny je vynikající. Povahové a lidské vlastnosti Petra jsou velkou oporou v případě krizových situacích (u mne to byl úraz zaviněný mou nepozorností). Je naprostý profesionál ve zvládání organizace v klidu, bez napětí. Cesta Čínou s Petrem byla pro mne velkým zážitkem ve všech směrech. Byla to moje nejzajímavější a nejkrásnější dovolená. Pozitivní přístup Petra mne velmi ovlivnil, takže jsem se vrátila z cesty, přes utrpěný úraz, nabita energií a chutí do života. Petr Vrána je nejlepším průvodcem, s kterým jsem se na svých cestách setkala. Určitě ho doporučuji každému. Já doufám, že budu moci uskutečnit někdy cestu, kterou opět povede, protože je jako průvodce opravdu výjimečný.

Marie Křečanová

stavební rozpočtářka
krecan.mj@wo.cz ~ 720 656 720
Petr Vrána byl průvodcem zájezdu Tibet–Nepál v říjnu 2010, kterého jsem se zúčastnila. S jeho činností coby průvodce, s jazykovým vybavením a odbornými znalostmi, s jeho přátelským, nezištným a obětavým přístupem k nám všem jsem byla absolutně spokojena. Přeji cestovnímu ruchu více takových osobností.

Krista Špringlová

Petra Vránu znám od roku 2010, kdy jsem se pod jeho vedením zúčastnila zájezdu do Číny, Tibetu a Nepálu. Jeho detailní zeměpisné, kulturní, historické i gastronomické znalosti, jeho dokonalá schopnost komunikace v čínštině slovem i písmem a přátelský přístup ke všem účastníkům si rychle získaly sympatie i obdiv nás všech. Ve Lhase mě druhý den postihla vážná zdravotní komplikace – zauzlení střev. Petr mě odvezl do místní nemocnice. Ve dne se věnoval skupině, večer přicházel za mnou. Zajistil mi i místní osobní asistenty. Snažil se, abych byla přepravena z 3600 m n. m. do nemocnice v nižší nadmořské výšce, ale pojišťovna to nezvládla. Třetí den mě museli operovat. Petr asistoval u noční operace, nešel rentgen, nebyly léky – běžel do lékárny, k ránu psal maily mému manželovi a synovi, ve kterých podrobně líčil komplikovanou situaci a můj boj se smrtí. Třetí den odjížděl Petr se skupinou z Lhasy… Přežila jsem. Že je Petr skvělý člověk i průvodce, mohu dobře posoudit, protože jsem geografka a 40 let jsem se věnovala i průvodcovské činnosti. Zažila jsem také několik těžkých chvil. Tím větší je můj obdiv k Petrovi. Kvalita průvodce se pozná nejen v běžné praxi, ale obzvlášť v mezních situacích.

Drahoslava Kukalová

drahus@geotour.cz
V r. 2013 jsme byli s Bc. Petrem Vránou na poznávacím zájezdu v Číně. S jeho průvodcovskými schopnostmi jsme byli velmi spokojeni, protože měl výborné znalosti čínských dějin a reálií, uměl výborně čínsky, byl velmi klidné a trpělivé povahy, dokázal vyřešit v klidu a pohodě všechny naše problémy, které nás na cestě potkaly. Je to nekonfliktní člověk, pohodový, tedy takový, jakého na dovolené potřebujete. Jako průvodce ho můžeme všem jen doporučit.

MUDr. Markéta Sychrová

lékařka v ambulanci a nemocnici
U nás doma si vyprávíme příběhy. Já vám nyní krátce povím jeden, který je dokladem toho, že pan Petr Vrána je průvodce výjimečný. S CK China Tours jsem v listopadu 2010 navštívila jižní Čínu a tropy Hainanu. To, že jsme viděli více, než je v programu zájezdu, že Petr je odborně zdatný a jazykově vybavený a pro tuto zemi nadšený, to považuji téměř za samozřejmost – tak by to mělo být (i když předtím ani potom, jsem se s takovým profesionálním přístupem nesetkala). Ale chci, abyste se dozvěděli o jeho lidských kvalitách, které jsou nad rámec profesionality. Ve druhém týdnu zájezdu jsme přejeli do městečka Yangshuo, plavili se lodí po řece Li mezi homolovitými kopci, které jsme si měli prohlédnout ještě druhý den na celodenním cyklovýletu. V době zájezdu se mi blížila padesátka a na kole jsem neseděla téměř 30 let. Ještě při koupi zájezdu jsem byla přesvědčená, že použiji nabízenou motorikšu. A já si troufla! Jela jsem na kole v neznámém terénu a dokonce se stihla kochat nádhernými scenériemi. A to proto, že Petr mi dal ten správný pocit, že to zvládnu. Nepřesvědčoval, nešel by do rizika, byl s námi týden a poznal nás, věděl, co může očekávat. A já jsem mu za tento výlet do dneška vděčná, přišla bych o to pěkné, co jsem cestou zažila. Celý zájezd byl úžasný a já doufám, že ještě někdy bude Petr Vrána naším průvodcem.

Eva Pavlosková, MUDr.

S Petrem Vránou mám ty nejlepší zkušenosti. Dělal nám průvodce v Číně a Barmě. Svou práci odvádí opravdu velmi dobře. Pokud nastaly nějaké problémy, řešil vše s rozvahou a přehledem. Jeho znalosti o navštívených zemích jsou na velmi vysoké úrovní. Znalost čínského jazyka rovněž. Mohu opravdu vřele doporučit.

Miloš Sova

milos.sova@email.cz ~ 602 714 416
Letos jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu „Skvosty říše středu“. Byl to docela náročný zájezd, ale zvládnutý velmi dobře, spíš výtečně, naším průvodcem Petrem Vránou. Chtěla bych mu touto cestou ještě jednou moc poděkovat za všechny informace po celou dobu zájezdu. Maximálně se nám věnoval a bylo to potřeba, protože naše domluva s místními lidmi v Číně nebyla zrovna nejlepší. Petr zná čínsky moc dobře, tak pomohl a navíc se nám velmi dobře staral i o naše žaludky, měli jsme polopenzi. Měl pro nás připravené nahrávky, které nám při přejezdech pouštěl. Mohu bez obav doporučit.

Mgr. Jiřina Pokorná

Praha
737 686 398
Poznali jsme pana Petra Vránu na našem putování po Číně, kde nám dělal průvodce. Byli jsme velice mile překvapeni jeho vědomostmi o Číně, jazykovými a organizačními schopnostmi i jeho milým, laskavým přístupem. Nikdy jsme nepocítili spěch, nervozitu, nejistotu nebo neochotu. Opak byl pravdou. Vše měl perfektně naplánované a promyšlené do nejmenších detailů. Má naprosto nevyčerpatelné vědomosti o Číně, její historii i současné době. Jeho vynikající znalost místního jazyka ve slově i písmu je více než obdivuhodná. Byli jsme velice zvědavá skupina, ale on nám dokázal na vše odpovědět a historicky doložit. Vyprávěl nám spoustu zajímavých příběhů z dějin Velké Číny, ale i z té moderní, současné. Ukázal nám mnoho nádherných míst, seznámil nás s místními zvyky, recitoval nám ale i básně velkých čínských básníků. Naplnil a dalece překročil naše očekávání z putování po přírodních krásách, historických i moderních městech Číny. Vše bylo krásné díky jeho přístupu a schopnostem vyložit a ukázat krásy této země. Myslíme si, že jeho vřelý a jemný cit mu umožňuje předávat krásu kolem sebe dál a šířit laskavost a vlídnost mezi ostatní lidi. Je to velice vzácný člověk a v dnešní uspěchané a moderní době již mnoho takových lidí není. Naše vzpomínky na Velkou Čínu vždy budou spjaty s naším výjimečným průvodcem. Srdečné díky za vše pane Petře.

Dana Hallaková

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS