Doporučení z první ruky

Mgr. Petra Badalec — konferenční tlumočnice a překladatelka angličtiny a němčiny


Zobrazuji č. 11-13 z celkem 13 doporučení

Paní Petra Badalec pro mě přeložila několik materiálů z angličtiny do češtiny. Jednalo se například o překlady právních textů, návodů k použití zařízení a mobilních aplikací. Jsem velmi spokojen nejen s kvalitou překladů, ale také s komunikací a dodržováním dohodnutých termínů. Pokud potřebujete kvalitní překlady z angličtiny, paní Badalec rozhodně doporučuji!

Petr Hrabě, DiS.

S Petrou spolupracuju už několik let a jsem hrozně ráda, že se mi ji na literární překlady pro nakladatelství CooBoo podařilo ulovit včas. Kromě toho, že je na ni spoleh, co se termínů týká, často přeložené knihy dodává ještě s předstihem, což je snem každého nakladatelského redaktora. Vím, že výsledný text bude vždy v perfektním stavu a bude s ním radost pracovat. Petra vždy trefí správný tón a styl vyprávění, což je u textů pro mladé publikum klíčové. Umí se vypořádat s fantasy i současnou literaturou, nedělá jí problém přeložit do textu vložené básně a písně, hříčky, šifry i skryté narážky a aluze, navíc se značnou dávkou kreativity a invence. Je vždy ochotná nad řešeními diskutovat tak dlouho, než dojdeme k vzájemné shodě. Rozumí tomu, že výsledný text by měl být produktem kooperace překladatele a redaktora a že obě chceme pro knihu to nejlepší. Vzájemná spolupráce tak vždycky probíhá hladce a na každý další titul společně připravovaný pro české vydání se těším.

Katka Hajžmanová
literární redaktorka, nakladatelství CooBoo, Albatros Media
https://www.cooboo.cz/c/o-nas/ katerina.hajzmanova@albatrosmedia.cz

Petra nám pomáhala se vstupem na německý trh. Lokalizovala pro nás e-shop, překládala transakční e-maily i reklamní texty pro Facebook nebo Google a zprostředkovala pro nás i korekturu rodilým mluvčím. Moc jí děkuju za spolupráci, která byla naprosto perfektní. Obzvlášť oceňuji „rituál“, kdy mi Petra na každý e-mail odpověděla nejpozději druhý den ráno s termínem, kdy budou další překlady dokončeny.

Martin Jindra
www.skippy.cz info@skippy.cz