Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

lektorka komunikačních a prezentačních dovedností, editorka prezentačních a odborných textů

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

Pomohu vám najít funkční způsoby sebevyjádření v mluveném i psaném projevu. Zdokonalím vaše prezentační, výukové a komunikační dovednosti, editorsky upravím vaše texty a písemné prezentace, natrénuji s vámi akademickou či odbornou angličtinu.

S nadsázkou o sobě říkám, že jsem postakademik. Strávila jsem totiž skoro dvě dekády na prestižních univerzitách v ČR a USA, přednášela na mezinárodních konferencích, hodně jsem psala a publikovala, vedla studenty při psaní diplomek a dizertací. Taky ale vím, co je vyhoření, hledání nové motivace a smyslu práce. Z univerzit jsem před dvěma lety odešla, ale těch dvacet akademických let zůstalo ve mně – v dovednostech a zkušenostech, které se teď snažím předávat dál na volné noze.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha, dohodou jižní Čechy

Kategorie katalogu:

S čím vám mohu pomoci?

 • Prezentační dovednosti:
  • Chcete působivě mluvit na veřejnosti, účinně prezentovat, zvládnout trému? Natrénuji s vámi komunikační, výukové i prezentační dovednosti. Nevyrábím „mluviče“ podle jednoho vzorce, každá konzultace i školení je připravené „na míru“, aby posílilo silné stránky konkrétního klienta. Dokáži otevřít silné introverty, zklidnit trémisty, usměrnit příliš rozjeté extroverty, identifikovat rušivé slepé skvrny projevu a komunikační zlozvyky. Naučím vás také účinné postupy zklidnění a zmírnění stresu.
  • Cena: od 1200 Kč za hodinu individuální konzultace.
 • Lektoring psaní a editace textů:
  • Na rozdíl od tradičních učitelů rétoriky nepracuji jen s formou projevu, ale pomohu vám i s jeho obsahem. Sama jsem připravila stovky prezentací, napsala desítky textů a konferenčních příspěvků a odučila tisíce hodin. Nejsem ghostwriter, nenapíši projev nebo prezentační text celý za vás. Dokáži vás ale během psaní projevu vést a vyladit texty, které sami připravíte, a to jak v češtině, tak i angličtině. Doladím s vámi klidně i anglickou výslovnost prezentace.
  • Cena: dohodou podle rozsahu a typu textu.
 • Akademická angličtina:
  • Klienti, kteří se s mou pomocí připravují na prezentace v angličtině, často chtějí dále zdokonalovat své jazykové schopnosti. Nabízím jim „jiný“ kurz angličtiny: potkáváme se nad přiměřeně náročnými texty z oboru klienta (ideálně uměnovědy, sociologie, psychologie atd.) a gramatiku řešíme až druhotně, při čtení a debatách nad oborovými tématy. Schopnost pracovat v cizím jazyce tak přirozeně roste v rámci odborného zaměření klienta, bez potřeby vyprávět několik let v jazykovce anglicky, kam se chystám na prázdniny.
  • Cena: od 600 Kč za hodinu.

Kontaktní informace

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.
Slovinská 623/23
Praha 10
101 00
Mobil:774 505 577
Email:info@petrahanakova.cz
Web:petrahanakova.cz
Účet:8000078453 / 5500 (Raiffeisen)
:04742125

Doporučení z první ruky

Když jsem se chystal na magisterské státnice, byl jsem nervózní. U předchozí postupové ústní zkoušky jsem totiž prošel s odřenýma ušima, přestože jsem se opravdu poctivě učil. Mám špatný slovní projev. Jsem zbrklý, myslím a mluvím překotně, odbíhám. Zmohl jsem se tehdy jen na formulaci obecností, sám jsem věděl, že to je nedostatečné. Petra byla důležitým pedagogem na naší katedře a zároveň členem zkušební komise. Myslím, že sama tušila, co by mohlo u závěrečných státnic nastat. Promluvila ke mně tehdy jen krátce. Řekla: nejde o nic víc než o to, abys dokázal o každé otázce deset minut souvisle mluvit a aby tvůj projev měl začátek, prostředek a konec. Přesvědč nás v těch deseti minutách; i kdyby tě naše otázky zaskočily, už nic nezpochybní to, co sdělíš. Je to tvoje chvíle, ne naše. My potřebujeme, abys ji měl pevně v rukou. Úplně jsem pak změnil svůj styl učení. Namísto neohraničeného drillu dat a informací jsem se učil ke každé z otázek desetiminutový „příběh“. Když jsem si otázky ke konci procházel, neviděl jsem za nimi jen jejich číselné označení – každá pro mě představovala právě ten jeden poutavý desetiminutový příběh, u kterého vím, o čem je a jak ho odvyprávět. V průběhu zkoušky se mi samy připomínaly další detaily, aniž bych ztratil směr a cíl – pořád jsem věděl, čím svůj projev skončím. Komise pak pokládala jen doplňující otázky k dílčím „meandrům příběhu“, na něž jsem dokázal odpovědět. Dostal jsem tehdy třikrát za jedna. Ty jedničky pro mě nebyly tolik odměnou za to, že jsem to uměl, ale za to, že jsem dokázal mít svůj projev pevně v rukou. Vytvářím filmy a pracuji jako festivalový dramaturg. Projevu na veřejnosti se nevyhnu – dokonce je pro úspěch mojí práce rozhodující. Ten krátký Petřin proslov si před svými projevy připomínám dodnes.
Jakub Felcman
scenárista, dramaturg a filmový organizátor

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS