Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

lektorka komunikačních a prezentačních dovedností, editorka prezentačních a odborných textů

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

Pomohu vám najít funkční způsoby sebevyjádření v mluveném i psaném projevu. Zdokonalím vaše prezentační, výukové a komunikační dovednosti, editorsky upravím vaše texty a písemné prezentace, natrénuji s vámi akademickou či odbornou angličtinu.

S nadsázkou o sobě říkám, že jsem postakademik. Strávila jsem totiž skoro dvě dekády na prestižních univerzitách v ČR a USA, přednášela na mezinárodních konferencích, hodně jsem psala a publikovala, vedla studenty při psaní diplomek a dizertací. Taky ale vím, co je vyhoření, hledání nové motivace a smyslu práce. Z univerzit jsem před dvěma lety odešla, ale těch dvacet akademických let zůstalo ve mně – v dovednostech a zkušenostech, které se teď snažím předávat dál na volné noze.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha, dohodou jižní Čechy

Kategorie katalogu:

S čím vám mohu pomoci?

 • Prezentační dovednosti:
  • Chcete působivě mluvit na veřejnosti, účinně prezentovat, zvládnout trému? Natrénuji s vámi komunikační, výukové i prezentační dovednosti. Nevyrábím „mluviče“ podle jednoho vzorce, každá konzultace i školení je připravené „na míru“, aby posílilo silné stránky konkrétního klienta. Dokáži otevřít silné introverty, zklidnit trémisty, usměrnit příliš rozjeté extroverty, identifikovat rušivé slepé skvrny projevu a komunikační zlozvyky. Naučím vás také účinné postupy zklidnění a zmírnění stresu.
  • Cena: od 1200 Kč za hodinu individuální konzultace.
 • Lektoring psaní a editace textů:
  • Na rozdíl od tradičních učitelů rétoriky nepracuji jen s formou projevu, ale pomohu vám i s jeho obsahem. Sama jsem připravila stovky prezentací, napsala desítky textů a konferenčních příspěvků a odučila tisíce hodin. Nejsem ghostwriter, nenapíši projev nebo prezentační text celý za vás. Dokáži vás ale během psaní projevu vést a vyladit texty, které sami připravíte, a to jak v češtině, tak i angličtině. Doladím s vámi klidně i anglickou výslovnost prezentace.
  • Cena: dohodou podle rozsahu a typu textu.
 • Akademická angličtina:
  • Klienti, kteří se s mou pomocí připravují na prezentace v angličtině, často chtějí dále zdokonalovat své jazykové schopnosti. Nabízím jim „jiný“ kurz angličtiny: potkáváme se nad přiměřeně náročnými texty z oboru klienta (ideálně uměnovědy, sociologie, psychologie atd.) a gramatiku řešíme až druhotně, při čtení a debatách nad oborovými tématy. Schopnost pracovat v cizím jazyce tak přirozeně roste v rámci odborného zaměření klienta, bez potřeby vyprávět několik let v jazykovce anglicky, kam se chystám na prázdniny.
  • Cena: od 600 Kč za hodinu.

Kontaktní informace

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.
Slovinská 623/23
Praha 10
101 00
Mobil:774 505 577
Email:info@petrahanakova.cz
Web:petrahanakova.cz
Účet:8000078453 / 5500 (Raiffeisen)
:04742125

Doporučení z první ruky

Petru jsem poznal v rámci svého působení na Karlově univerzitě nejen jako mezinárodně uznávanou odbornici, ale rovněž jako oblíbenou pedagožku, která spojovala erudici se schopností inspirovat studenty ke kritickému myšlení. Inspirativní zkušenost, kterou jsem s ní nedávno měl, mě přesvědčila, že tuto kombinaci ve své roli lektorky nejen zúročila, ale ještě plodně rozvinula. Na konci jara 2017 jsem se ucházel o mezinárodní vědecký post na prestižní Goethově univerzitě ve Frankfurtu. Z přibližně 150 přihlášených uchazečů nás do druhého kola vybrali celkem 6. Protože tato práce obnášela nejen výzkum, ale rovněž výuku a odbornou diskusi, byl velký důraz kladen jak na kvalitu navrhovaného výzkumného projektu, tak na celkový dojem, rétorické schopnosti a umění zaujmout. Obrátil jsem se proto s prosbou o pomoc na Petru a domluvili jsme si dvě přibližně dvouhodinové skypové konzultace. Na první z nich jsem na ni „vysypal“ pečlivě připravenou prezentaci, jejíž silné stránky a slabiny Petra rychle pojmenovala jak po obsahové stránce, tak na úrovni samotného projevu. Upozornila mě na příliš rychlé tempo řeči, nepravidelné dýchání, ale rovněž na několik nudnějších míst, které mi pomohla nahradit živějšími konkrétními příklady. Druhá seance tak proběhla podstatně živěji, dýchal jsem volně jako na pláži, červenal se mnohem méně a hlavně jsem měl ze svého projevu mnohem lepší pocit. Na závěr tedy mohu jen shrnout, že Petra je velmi vzdělaná, vnímavá a empatická lektorka s bohatým kulturním přehledem, vynikajícími rétorickými schopnostmi a uměním nejen výrazně zvýšit úroveň prezentačních a komunikačních dovedností, ale rovněž inspirovat k jejich dalšímu rozvíjení. Pomohla mi tak nejen jako zdatná komunikační lektorka, ale rovněž jako celostně orientovaný kouč.
Tomáš Jirsa
vědecký pracovník (postdok), Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS