Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Petra Schwarzerová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Petra Schwarzerová — ilustrátorka, malířka a modelářka

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Petra Schwarzerová:
Petra mi ilustracemi doprovodila sbírku přebásněných japonských pětiverší (Na druhé straně hor, Juko, 2010, ISBN 978-80-86213-47-7) a sbírku básní Bobky a borůvky (Ponava, 2019, ISBN 978-80-907002-0-8). Skvělá spolupráce a ze strany autorky velká časová flexibilita – některé ilustrace spěchaly a Petra je byla schopna vytvořit velice rychle. Fascinuje mě její nasazení a zručnost, s jakou ovládá a používá různé výtvarné techniky k dosažení zamýšleného efektu. Ale vůbec nejlepší je v barvě!

Martin Černer

básník
S Petrou spolupracuji na modelování miniatur pro umělecká tlačítka na počítačové klávesnice. Její tvorba je fantastická a kreativita obrovská. Vždy jsem byl spokojený s výsledky. Pro její profesionální a poctivý přístup vřele doporučuji.

Marcel Sottnik

SW vývojář a výrobce zakázkových klávesnic
Petřinu tvorbu prostě miluju. Piji v práci z hrníčku, vlastně hrnce (má skoro dva litry), který mi vytočila na hrnčířském kruhu a dívám se ve své terapeutické místnosti na její obraz „Slepice“, který jsme nejprve měli s manželkou několik let doma v ložnici, ale chtěl jsem, aby ho mohlo obdivovat víc lidí, což se při poskytování párové i individuální terapie děje. Petřin obraz při terapiích spolupůsobí. Otevírá hovory. Má hloubku, hraje sytými zemitými barvami, stabilizuje a zároveň klade otázky… Petra umí přivést svým uměním člověka k prožívání sebe samého v přítomném okamžiku.

Mgr. et Bc. Marek Bárta

farář a terapeut
www.terapie-barta.cz ~ marek.barta.poradna@gmail.com ~ 604 892 182
Petru Schwarzerovou jsem před lety poznal jako talentovanou a citlivou výtvarnici, která svými pracemi dokáže oslovit. Když jsme ji v rámci malého kulturního festivalu uspořádali výstavu a některá díla se prodala, přestože výstava nebyla prodejní, nebyl jsem překvapen. Mezi účastníky byli vesměs básníci a umělci. Petra Schwarzerová má cit pro barvy i jejich kontrasty, nalezla své výtvarné gesto, a co bylo pro naši další spolupráci obzvlášť důležité, dokáže zachytit a přenést atmosféru. A to bez ohledu na míru abstrakce. Poté co jsem viděl její knižní ilustrace, požádal jsem ji o výtvarný doprovod pro básnickou sbírku vypravenou v edici Ponava, kterou při stejnojmenném brněnském klubu rediguji. Posléze jsem ji požádal o ilustrace ke sbírce další. A potom ke třetí… Doprovázet poezii přitom není nic snadného. Vedle samozřejmých estetických požadavků přibývají ty méně samozřejmé, jako je nepřebíjet, nerušit, doprovázet, držet linku… Pochopit a přijít s pokorou. Mohu říci, že Petra je vnímavá k textům a dokáže být básníkovi partnerkou – takto ostatně funguje i v civilním životě, těžko říct, zda je v tom souvislost. Pro člověka v roli knižního vydavatele je příjemné, že Petra Schwarzerová drží slovo i termíny, je rychlá a spolehlivá a dovede naslouchat.

Ivan Petlan

básník
Petru Schwarzerovou znám již 14 let jako poctivou spolehlivou milou umělkyni, i skvělou lektorku malby. Její díla mne vždy nově překvapí. Velmi mne baví její geniální cit pro barvy, na její obrazy se mohu dívat roky a vždy je vidím nově a objevuji další a další kombinace. Petra pro nás vedla keramický kroužek i učila děti malbu. Její vstřícná podporující a klidná povaha dala vyrůst umělecké sebevědomí v těch malých duších. Obdivovala jsem ji, jak umí říct citlivě zpětnou vazbu, posouvat obraz kupředu a přitom respektuje umělecké vyjádření mladého umělce. Petra je prostě boží osoba! Skvělá umělkyně!

Darina Bártová

darina.bartovamas@gmail.com ~ 604 552 681
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS