Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 97 doporučení

Bc. Jana Michalcová

Zapsala jsem se k panu Skolkovi na on-line kurz tvůrčího psaní. Kurz se mi velmi líbí a moc mě baví, oceňuji střídání kratších a delších úkolů, různé typy úloh, stejně jako teoretické pozadí vybraných cvičení a anonymní ukázky od ostatních účastníků. Protože jsem doposud psala jen sama pro sebe, je pro mě tento kurz obrovským přínosem a oceňuji také, že i přes vyšší účast dostanu po každém zaslaném cvičení odpověď. Ačkoli je kurz v době koronavirové zdarma, je vidět, že mu pan Skolek věnuje skutečně mnoho času a péče. Skvělé jsou poskytnuté odkazy na „teoretické přednášky“, kde člověk také zjistí mnoho zajímavých věcí, které se ke psaní rozhodně hodí. Určitě doporučuji spolupráci s panem Skolkem všem, kteří si chtějí rozšířit slovní zásobu, povědomí o psaní a nakopnout svou autorskou duši. Osobně už pokukuji po dalších kurzech od pana Skolka. Vřele doporučuji.

Bc. Jana Michalcová
překladatelka a lektorka angličtiny, korektorka češtiny

Kombinace kurzu tvůrčího psaní pro všechny a kurzu kreativity byla dobrá volba. Obě hodiny se vzájemně doplňovaly a odnesla jsem si několik užitečných technik, jak se rozproudit, když se při psaní zaseknu na mrtvém bodě. (pozn.: doporučení se týká kurzů tvůrčího psaní, které se uskutečnily 10. 5. 2016 speciálně pro firmu MEDIAAGE, konkrétně Kurzu tvůrčího psaní pro každého a Kurzu tvůrčího psaní – jak podpořit svou kreativitu)

Barbora Robková
Copywriter and idea maker
www.mediaage.cz robkova@mediaage.cz 725 555 203

Richarda Skolka mohu vřele doporučit. Absolvovala jsem dvě jeho školení na Naucmese.cz a přihlásím se na další. Jeho kurzy kreativního psaní a video-kurz jak se naučit cizí jazyk, byly pečlivě a profesionálně připraveny. Na obou kurzech jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací a metod, navíc poměrně dynamickým a zábavným způsobem. Pro člověka, který začíná psát a není si svou tvorbou úplně jistý, možná bude nejdůležitější informace o tom, jak Richard přistupuje k hodnocení vzniklého díla. Hodnotí velice citlivým, objektivním způsobem a nechává autorovi dostatek prostoru pro jeho vlastní kreativitu. Už teď se těším na Richardův podzimní kurz tvůrčího psaní.

Mgr. Blanka Španová

Před časem jsem si zakoupila na VimVic.cz kurz „Jak vydat svou první knihu“ od Richarda Skolka. Moc děkuji autorovi za tento kurz. Stručně, srozumitelně a ve vysoké kvalitě vysvětlil vše důležité, co se tématu týká. Obsah i způsob výkladu mě moc potěšily. Našla jsem v kurzu odpovědi na své otázky a k tomu i několik inspirací navíc. Už teď vím, že se ke kurzu budu v budoucnu ráda vracet a využiji ho při psaní své první knihy, až se k tomuto životnímu kroku doberu :) Pomohl jste mi, pane Skolku, a za to Vám patří můj obrovský dík :)

Lenka Kubáčová
lektor, NLP konzultant a kouč osobního růstu
www.aulk-vzdelavani.cz kubalen@seznam.cz 605 744 569

Richardův kurz „Jak vydat svou první knihu“ na serveru Vím Víc vřele doporučuji. Srozumitelnou formou seznamuje budoucí autory s takovými náležitostmi, jako jsou podstatné body pracovní smlouvy, konkrétní práce nakladatele na vydání knihy, typy nabízeného finančního ohodnocení – jsou to informace, ke kterým se autor běžně nedostává. Autor kurzu prozradí i některé zákulisní informace a dodá tipy k výběru vhodného nakladatele v Česku. Kurz hodnotím jako dobře strukturovaný a přínosný pro seznámení se s touto oblastí. S autorem jsem měla možnost konzultovat i online a jeho rady ohledně knižního a časopiseckého trhu jsou velmi fundované a zasvěcené.

Kristina Březinová
psycholožka a autorka

Zúčastnil jsem se kurzu tvůrčího psaní Richarda Skolka a byl jsem příjemně překvapen. Jako naprostý laik jsem během 6 hodin pod jeho vedením vytvořil několik textů, se kterými jsem byl spokojen. Bylo to zejména díky chytře vymyšleným, stupňujícím se praktickým cvičením a profesionálnímu vedení. Díky tomu, že je Richard autorem několika knih, ví o čem mluví.

Michal Studnička
mstudnicka@eurotech.cz 602 730 628

Ráda bych doporučila kurz Richarda Skolka „Jak vydat svou první knihu“ (vímvíc.cz). S kolegyní Pavlínou Jurkovou jsme napsaly již několik divadelních scénářů, ale svět knih je pro nás zatím velká neznámá. A právě kurz pana Skolka nám pomohl nahlédnout do jednání s nakladatelstvím, jak jej oslovit, jak si pohlídat smlouvu atd. Jde o velmi profesionální kurz.

Jarmila Vlčková
autorky Divadla Láryfáry
www.divadlolaryfary.cz vlckovajarmila@seznam.cz 608 823 463

Spolupráci s panem Skolkem mohu jedině doporučit. Zúčastnila jsem se jeho dálkového kurzu tvůrčího psaní a byla jsem moc spokojená. Pan Skolek odpovídal velmi rychle a vše mi skvěle vysvětlil. Jsem ráda, že jsem se kurzu mohla zúčastnit a získané vědomosti určitě využiji.

Petra Talábová
rajknihomolky.blogspot.cz petulka.talabova@seznam.cz 723 069 226

Ráda bych doporučila spolupráci s Richardem Skolkem a zároveň i návštěvu nějakého kurzu, který vede. Sama jsem absolvovala dálkový kurz tvůrčího psaní (naučmese.cz) a byla jsem s ním rozhodně spokojena. Pan Skolek reagoval na zprávy velice rychle, dal ke všemu podrobnou zpětnou vazbu a vysvětlil ji tak, aby bylo možné ji aplikovat i na další články. Velice si cením, že dokáže podat i kritiku takovým způsobem, aby neodradila začínající bloggery od dalšího psaní, protože kromě ní dostane blogger i nějakou tu pochvalu. Věřím, že informace získané na kurzu brzy využiji při své práci. Zároveň mne mile překvapilo, že mi pan Skolek nad rámec kurzu nabídl možnou konzultaci článků, čehož si velice vážím.

Klára Dvořáková
studentka KISK FF MU
tatafaworld.blogspot.cz tatafaworld@gmail.com 723 260 823

Kurz kreativního psaní vedený Richardem Skolkem byl pro mne velice přínosný i když jsem Slovenka. Byl veden velice profesionálně a zároveň nebyl nudný ani čistě teoretický. Zkusila jsem si několik různých cvičení, zjistila jsem jak psát, jak vydat knihu, ale třeba i jak udat rozhlasovou hru. Cítím se teď motivovaná něco napsat a někde to zveřejnit. Doporučuju všem, kteří chtějí své psaní publikovat, nebo jsou kreativně zaseknutí a neví jak dál.

Jana Skálová
jana.skalova.42@gmail.com 773 175 654