Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek > Doporučení > 10. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní

Zobrazuji č. 9197 z celkem 97 doporučení prezentace Mgr. Richard Skolek:
Online karanténní kurz tvůrčího psaní zdarma byl prvním spisovatelským kurzem, kterého jsem se zúčastnila. Bavilo mě to, protože úkoly, které nám pan Skolek posílal ob den mailem, nakopávaly mou kreativitu. Pan lektor se snažil i přes velký počet kurzistů poskytovat zpětnou vazbu všem. V následujícím mailu vždy shrnul práci všech účastníků, vykopl další zadání a na závěr mailu dopsal výběr několika zdařilých výtvorů, jež jsme mu poslali. Pan Skolek do toho investoval hodně času a energie a já jsem si kurzem vyzkoušela jeho kvality na vlastní kůži. Jeho kurzy mohu doporučit všem, kdo rádi píší a chtějí se v této oblasti posouvat. Úkoly, které nám p. Skolek posílal, ve mně rozdmýchaly fantazii a inspiraci. Například jsme dostali cizí slova a vymýšleli jsme pro ně definici. Nebo nám předložil 4 obrázky a my jsme měli popsat nějaký svůj smyšlený svět, jehož představu v nás evokovaly. Děkuji mu za možnost, že jsem mohla být součástí kurzu.

Petra Sýkorová

U Richarda Skolka jsem absolvovala Kurz tvůrčího psaní a musím říct, že to bylo velmi přínosné. Jakožto copywriter přemýšlím spíš nad vyzněním prodejních textů a tohle byl úkrok jinam. Ale dost mě to bavilo, právě proto, že člověk při každém úkolu musel zapojit fantazii a ne nějaký rutinní vyzkoušený postup. Každý úkol byl jiný, od haiku přes zápis v černé kronice až po povídky na vybraná slova. Oceňuju i zpětnou vazbu, kterou nám Richard vždy poslal, trefné poznámky, pochvaly i kritiku, ale tak, že to člověka opravdu posunulo. Krom toho jsme měli možnost přečíst si nejzdařilejší práce ostatních lidí z kurzu (pro mě taky velký zdroj inspirace). I když jsem ne vždy stihla všechny úkoly, rozhodně to bylo příjemných 5 týdnů a k úkolům se chci jen tak pro sebe časem vrátit.

Markéta Mrkvová

Zúčastnil jsem se online kurzu tvůrčího psaní a byl jsem spokojen. Přestože jsem pár obdobných kurzů absolvoval, tak cvičení od pana Skolka byla mnohem zajímavější, než jsem původně očekával. Často triviální zadání v sobě reálně skrývalo nutnost se zamyslet a opravdu s textem / na textu pracovat. Některé postupy mi zase ukázaly, jak nad nějako věcí přemýšlet jinak, než jsem zvyklý. Za sebe můžu doporučit :)

Zdeněk Jašek

Zúčastnila jsem se karanténního kurzu p. Skolka a byla jsem nadšená z přístupu i konceptu kurzu. Jako zvědavému laikovi, který se drží svých zažitých klišé, se dostalo prostředků, jak zpracovat myšlenku z různých poloh a pak ještě možnost porovnat s vybranými pracemi ostatních, případně zpětnou vazbou. Varianty pro zájemce u každého cvičení určitě oslovily i zkušenější kurzisty. Složení kurzu ze začátečníků i pokročilých byl veden tak, aby ze sebe každý dostal maximum. Za sebe můžu říct, že vnímám velký posun, doporučuji všem a děkuji.

Míša Rónová

Měla jsem možnost účastnit se online kurzu tvůrčího psaní vedeného p. Richardem. Cvičení byla rozmanitá, zábavná, ale i poučná. Oceňuji také zpětnou vazbu, která mi byla poskytnuta, stejně tak jako vysvětlení podstaty jednotlivých cvičení. Bylo to příjemné zpestření v době karantény a vážím si Richardovy práce, kterou si s přípravou i hodnocením dal, zvláště přihlédnu-li k tomu, že to vše dělal ve svém volném čase a zdarma.

Olga Johnová

Kurz tvůrčího psaní byl originální a zajímavý. Neotřelým a nenásilným způsobem zadávané úkoly nutily občas člověka se trochu zamyslet nad tím, co vlastně píše (samozřejmě záleželo na tématu a formě). Pokud někdy bude možnost zúčastnit se kurzu fyzicky, ráda ji využiji. Takže pokud někdo chce začít s psaním nebo sám tápe, pak tohle je dobrá volba, jak se rozjet.

Martina Mrázková

martinamrazkova89@gmail.com
S panem Skolkem jsem absolvoval jeho Kurz tvůrčího psaní. Kurz probíhal formou jednoduchých cvičení, zaměřených na procvičování různých „nástrojů“ kreativního psaní. Přišlo mi, že cvičení jsou dostatečně variabilní jak v tématech, tak v požadavcích na použité literární formy. Začínající autor tak získá určitý rozhled a zkušenost s různými přístupy ke kreativnímu psaní tak, aby po skončení dokázal začít samostatně pracovat na vlastním textu. Po každém cvičení navíc následovala zpětná vazba a diskuze vybraných zajímavých textů od jednotlivých účastníků kurzu, takže i někdo kdo se na konkrétním cvičení zasekl měl možnost na dobrých příkladech vidět, jak jde k dané problematice přistupovat. Celkově jsem z kurzu měl dobrý dojem. Spolupráce s panem Skolkem byla od začátku příjemná a přátelská, a i přes poněkud nelehký rok bylo vidět, že ke kurzu a obzvláště zpětné vazbě přistupoval s nadšením. Měl jsem z komunikace dojem, že ho práce s aspirujícími autory upřímně baví. Celkově bych kurz hodnotil velmi pozitivně.

Michal Šula

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS