Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, improvizátor a lektor tvůrčího psaní a improvizace

Zobrazuji č. 1113 z celkem 13 doporučení prezentace Mgr. Richard Skolek:
V rámci týdne sdílení jsem se na Naucmese.cz účastnila několika Richardových kurzů zaměřených na tvůrčí psaní a překladatelství. Bylo vidět, že v obou oblastech Richard ví, o čem mluví, na kurzech panovala příjemná atmosféra a odnesla jsem si z nich řadu inspirativních technik a doporučení.

Gabriela Koukalová

realitní makléřka pro Brno
www.gabrielakoukalova.com ~ gabriela.koukalova@seznam.cz ~ 606 661 103
S Richardem jsem se seznámila na jeho improvizační jednohubce, už tehdy jsem si to moc užila. Dokáže vytvořit mezi lidmi skvělou atmosféru a ať máte jakoukoliv náladu, vždy vás rozproudí tak, že si to prostě musíte užít naplno. Později jsem se účastnila celodenního kurzu improvizace a přesvědčila se, že celá atmosféra naposledy nebyla jen náhodou. Richardovo vedení i skvělý kolektiv udělaly z kurzu opět nezapomenutelný zážitek. Vyzkoušela jsme si mnoho nového, setřásla nervozitu i pocit nepatřičnosti a vsála spoustu kreativity. Celý kurz utekl velice rychle, ani minutu jsem se nenudila. Tím to však stále nekončí, měla jsem čest s ním spolupracovat i na dobročinné akci. Jeho jednání bylo velmi férové a mohla jsem se na něj zcela spolehnout (více takových lidí na světě). Patří mu velký dík a už se moc těším na další impro kurzy.

Klára Němcová

www.facebook.com/VKresbachSeOdraziDuseCl…
U Richarda jsem nejdříve absolvovala improvizační kurz zaměřený na pracovníky informačních center, který byl velmi dobře strukturovaný a vedený, přestože se jednalo o velmi nezkušené účastníky. Jeho schopnost pracovat s různými typy skupin a přizpůsobit náplň kurzu tak, aby jeho účastníkům dala co nejvíce, na mě velmi zapůsobila. Následně jsem absolvovala dva z jeho celodenních improvizačních kurzů, které pro mě byly velmi přínosné. Richard je rozhodně zkušený lektor, vše má vždy pečlivě rozvrženo a připraveno a umí se vypořádat s každou situací. S účastníky svých kurzů aktivně komunikuje a řídí se jejich připomínkami. Velmi mi vyhovuje, že vždy srozumitelně vysvětlí smysl toho, co se dělá. Je náročný, ale velmi rychle pozná a respektuje hranice každého jednotlivce, takže práce s ním je pro člověka dostatečná výzva, která ale není ohrožující. Doporučení mohu podat i z pozice diváka, pro Richarda totiž neplatí rčení „kdo neumí, učí“. Na základě představení jeho improvizační skupiny Střídavá Péče není pochyb o tom, že je velmi dobrý improvizační herec, který dokáže zvládnout pódium i úplně sám. Přestože mám zkušenosti s více lektory improvizace, s Richardem jsem byla rozhodně nejvíce spokojená.

Kristýna Štefanicová

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS