Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní


Zobrazuji č. 11-20 z celkem 97 doporučení

Richarda jsem poznala jako lektora kurzu o psaní a vydávání knih a mohu ho velmi doporučit všem, kteří se chtějí pustit do napsání knihy. Byl moc milý, příjemný a ochotný (vyhověl mi v telefonickém setkání místo osobního), má perfektně připravené podklady a při kurzu odpoví opravdu na všechny dotazy. Kurz pro mě byl velmi obohacující. Byla to pro mě radost ho poznat a ze srdce vám doporučuji s ním spolupracovat.

Veronika Brázdilová
vero.brazdilova@gmail.com 724 576 935

V rámci týdne sdílení jsem se na Naucmese.cz účastnila několika Richardových kurzů zaměřených na tvůrčí psaní a překladatelství. Bylo vidět, že v obou oblastech Richard ví, o čem mluví, na kurzech panovala příjemná atmosféra a odnesla jsem si z nich řadu inspirativních technik a doporučení.

Gabriela Koukalová
realitní makléřka pro Brno
www.gabrielakoukalova.com gabriela.koukalova@seznam.cz 606 661 103

Před rokem jsem se začal zajímat, kde a jak by mohla vyjít má knižní prvotina Bez kvaltu k Baltu. Richard mi v tomto směru ochotně poskytl cenné rady, které se týkaly úprav hotového textu či komunikace s nakladatelstvími a upozornil mě na řadu možných úskalí. Jednání bylo férové a otevřené. Rozhodně doporučuji!

Ondřej Herzán
koordinátor promo akcí ve VIDA! science centru, písničkář, spisovatel
www.ondrejherzan.cz

Skvělý učitel, jak improvizace, tak tvůrčího psaní. U tvůrčího psaní nám ukázal mnoho užitečných technik pro zkvalitnění psané tvorby, u improvizace je zase pohodová atmosféra, která svojí příjemností působí až terapeuticky na mysl. Celkově je Richard super člověk a rozhodně doporučuji zkusit jeho parádní lekce, nebudete litovat!

Jan Jileček

K Richardovi jsem se dostal před portál Naučmese.cz, kde mě zaujal kurz Jak vydat knihu v nakladatelství. Poprvé jsem se s lektorem však dostal do kontaktu skrze Improvizační jednohubku. O improvizaci jako takové jsem tehdy příliš nevěděl, tudíž to pro mě byla výzva, jak tuto oblast poznat. Při jednohubce jsem zažil zábavu, jakou už dlouho ne, celý průběh byl perfektně vedený, od rozcvičení až po složitější herecké scénky. V návaznosti na to jsem se zapsal na Pravidelný kurz improvizace, kde jsme spolu s ostatními účastníky měli možnost osvojit si principy improvizace, poznat různé improvizační aktivity a zlepšit sami sebe v této oblasti. Richard měl každou ze 13 lekcí připravenou a strukturovanou. Všem účastníkům se dostávalo pravidelné věcné zpětné vazby, skrze kterou Richard všechny vede k lepším příštím výkonům. Osobně se mi líbí, že Richard účastníky v akci pečlivě pozoruje, umí pochválit i poradit a improvizaci skutečně pojímá jako disciplínu (která samotná není lehká). Samotným vrcholem kurzu bylo závěrečné představení před diváky, které jsem si nesmírně užil, zejm. proto, že se při něm člověk skutečně vžije do přítomného okamžiku a žije právě hranou scénkou. U Richarda jsem navštívil také Víkendový kurz improvizace, který intenzivním způsobem prohloubil dosavadní znalosti a umožnil se s improvizací seznámit ještě více. Z oblasti psaní jsem u Richarda absolvoval Kurz tvůrčího psaní, na kterém jsem se dozvěděl spoustu cenných informací např. o skladbě věty a aspektech textu, které ho činí zajímavým. Dále zmíněný kurz Jak vydat knihu v nakladatelství, který mě překvapil svou konkrétností v krocích onoho procesu a tipy k úspěšnému vydání. A naposledy Alchymii příběhů, kde jsem se dozvěděl něco o struktuře příběhů a o tom, co jej činí úspěšným.

Jan Sýkora

Velmi dobrá spolupráce. Byla jsem jak na kurzu improvizace, tak online psaní. A nikoho lepšího na tuhle práci neznám :) Vřele doporučuji.

Karla Hubáčková

Kurz byl skvělý, pan Skolek byl profesionální, všechny online úkoly přišly načas a byly velice zajímavé a tak náročné, jak jsme si je sami udělali. Skutečně věděl, co dělá a bylo evidentní, že mu záleží na odvedené práci. Hodně jsem se zabavila a kurz mi toho hodně dal.

Vladimíra Kurucová
774 943 000

Richard Skolek je velmi sympatický autor, který mě nadchl jak svým humorem na jeho stránce Ždibřich, tak jeho skvělým vedením v kurzech tvůrčího psaní. Tyto kurzy jsou skvělé jak pro začátečníky, tak i – troufám si říci – pro pokročilé autory. Jeho upřímný, objektivní a profesionální přístup pomáhá dostat se někam dál v psaní a donutil mě vystoupit z mé komfortní zóny a něco se naučit. Vřele doporučuji jeho knihy, u kterých jsem se doposud nenudila.

Kateřina Krumpholcová
katkakrumpholcova@seznam.cz

V době pandemické krize jsem objevila kurz Tvůrčího psaní, které zrealizoval zcela sám Mgr. Richard Skolek. Kurs mě moc bavil, naučila jsem se spoustu věcí, jak překlenout začátky spisovatelství. Patří mu mé veliké díky, hlavně proto, že vím, že kurzu se věnoval zdarma a ve svém volném čase. Na naše dotazy a výplody reagoval rychle. Moc mu za to děkuji.

Eva Kieslerová
pracovnice České pošty

Zúčastnila jsem se online kurzu psaní, který Richard Skolek zorganizoval kvůli aktuální koronavirové krizi. Obsah cvičení je rozmanitý. Na jakékoliv dotazy ohledně psaní knih Richard odpověděl vždy stručně a jasně. Je to výborný lektor tvůrčího psaní a kdo váhá nad účastí v nějakém jeho kurzu, tak ať jde určitě do toho, protože nebude zklamán.

Lenka Fejková