Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, improvizátor a lektor tvůrčího psaní a improvizace

Zobrazuji č. 1116 z celkem 16 doporučení prezentace Mgr. Richard Skolek:
V rámci týdne sdílení jsem se na Naucmese.cz účastnila několika Richardových kurzů zaměřených na tvůrčí psaní a překladatelství. Bylo vidět, že v obou oblastech Richard ví, o čem mluví, na kurzech panovala příjemná atmosféra a odnesla jsem si z nich řadu inspirativních technik a doporučení.

Gabriela Koukalová

realitní makléřka pro Brno
www.gabrielakoukalova.com ~ gabriela.koukalova@seznam.cz ~ 606 661 103
S Richardem jsem se seznámila na jeho improvizační jednohubce, už tehdy jsem si to moc užila. Dokáže vytvořit mezi lidmi skvělou atmosféru a ať máte jakoukoliv náladu, vždy vás rozproudí tak, že si to prostě musíte užít naplno. Později jsem se účastnila celodenního kurzu improvizace a přesvědčila se, že celá atmosféra naposledy nebyla jen náhodou. Richardovo vedení i skvělý kolektiv udělaly z kurzu opět nezapomenutelný zážitek. Vyzkoušela jsme si mnoho nového, setřásla nervozitu i pocit nepatřičnosti a vsála spoustu kreativity. Celý kurz utekl velice rychle, ani minutu jsem se nenudila. Tím to však stále nekončí, měla jsem čest s ním spolupracovat i na dobročinné akci. Jeho jednání bylo velmi férové a mohla jsem se na něj zcela spolehnout (více takových lidí na světě). Patří mu velký dík a už se moc těším na další impro kurzy.

Klára Němcová

www.facebook.com/VKresbachSeOdraziDuseCl…
U Richarda jsem nejdříve absolvovala improvizační kurz zaměřený na pracovníky informačních center, který byl velmi dobře strukturovaný a vedený, přestože se jednalo o velmi nezkušené účastníky. Jeho schopnost pracovat s různými typy skupin a přizpůsobit náplň kurzu tak, aby jeho účastníkům dala co nejvíce, na mě velmi zapůsobila. Následně jsem absolvovala dva z jeho celodenních improvizačních kurzů, které pro mě byly velmi přínosné. Richard je rozhodně zkušený lektor, vše má vždy pečlivě rozvrženo a připraveno a umí se vypořádat s každou situací. S účastníky svých kurzů aktivně komunikuje a řídí se jejich připomínkami. Velmi mi vyhovuje, že vždy srozumitelně vysvětlí smysl toho, co se dělá. Je náročný, ale velmi rychle pozná a respektuje hranice každého jednotlivce, takže práce s ním je pro člověka dostatečná výzva, která ale není ohrožující. Doporučení mohu podat i z pozice diváka, pro Richarda totiž neplatí rčení „kdo neumí, učí“. Na základě představení jeho improvizační skupiny Střídavá Péče není pochyb o tom, že je velmi dobrý improvizační herec, který dokáže zvládnout pódium i úplně sám. Přestože mám zkušenosti s více lektory improvizace, s Richardem jsem byla rozhodně nejvíce spokojená.

Kristýna Štefanicová

Richarda jsem poznala jako lektora na semestrálních kurzech improvizace, později i na celodenním víkendovém kurzu. V obou případech oceňuji jeho perfektní připravenost na hodiny, různorodost her a zároveň i pohotovost při vymýšlení změny agendy, například při jejím přizpůsobování konkrétní skupině. Říká se, že s neopracovaným dřevem se pracuje nejlépe, přesto bych však nečekala, jaké herecké výkony podávají po skončení kurzu i značně introvertní či stydlivé osoby. Je skvělé, že Richard bere všechny rovnocenně. Když je potřeba, vnese do skupiny energii povzbuzením, případně se nebojí udělat si srandu ani ze sebe samého. Zkrátka se snaží vytáhnout z každého to nejlepší. Musím říct, že jsme během pár týdnů vytvořili z naší skupiny perfektní kolektiv a na každé setkání se těšíme. A takovou perličkou na závěr je, že na jeho kurzy chodí poměrně dost (ať už nesmělých či otrlých) programátorů :). Návštěvu jeho kurzu doporučuji ať už s improvizací zkušenosti nemáte vůbec žádné, nebo jste naopak zdatní herci.

Magda Macíčková

Před rokem jsem se začal zajímat, kde a jak by mohla vyjít má knižní prvotina Bez kvaltu k Baltu. Richard mi v tomto směru ochotně poskytl cenné rady, které se týkaly úprav hotového textu či komunikace s nakladatelstvími a upozornil mě na řadu možných úskalí. Jednání bylo férové a otevřené. Rozhodně doporučuji!

Ondřej Herzán

koordinátor promo akcí ve VIDA! science centru, písničkář, spisovatel
www.ondrejherzan.cz
Skvělý učitel, jak improvizace, tak tvůrčího psaní. U tvůrčího psaní nám ukázal mnoho užitečných technik pro zkvalitnění psané tvorby, u improvizace je zase pohodová atmosféra, která svojí příjemností působí až terapeuticky na mysl. Celkově je Richard super člověk a rozhodně doporučuji zkusit jeho parádní lekce, nebudete litovat!

Jan Jileček

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS