Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Richard Skolek > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, improvizátor a lektor tvůrčího psaní a improvizace

Zobrazuji č. 1120 z celkem 20 doporučení prezentace Mgr. Richard Skolek:
V rámci týdne sdílení jsem se na Naucmese.cz účastnila několika Richardových kurzů zaměřených na tvůrčí psaní a překladatelství. Bylo vidět, že v obou oblastech Richard ví, o čem mluví, na kurzech panovala příjemná atmosféra a odnesla jsem si z nich řadu inspirativních technik a doporučení.

Gabriela Koukalová

realitní makléřka pro Brno
www.gabrielakoukalova.com ~ gabriela.koukalova@seznam.cz ~ 606 661 103
S Richardem jsem se seznámila na jeho improvizační jednohubce, už tehdy jsem si to moc užila. Dokáže vytvořit mezi lidmi skvělou atmosféru a ať máte jakoukoliv náladu, vždy vás rozproudí tak, že si to prostě musíte užít naplno. Později jsem se účastnila celodenního kurzu improvizace a přesvědčila se, že celá atmosféra naposledy nebyla jen náhodou. Richardovo vedení i skvělý kolektiv udělaly z kurzu opět nezapomenutelný zážitek. Vyzkoušela jsme si mnoho nového, setřásla nervozitu i pocit nepatřičnosti a vsála spoustu kreativity. Celý kurz utekl velice rychle, ani minutu jsem se nenudila. Tím to však stále nekončí, měla jsem čest s ním spolupracovat i na dobročinné akci. Jeho jednání bylo velmi férové a mohla jsem se na něj zcela spolehnout (více takových lidí na světě). Patří mu velký dík a už se moc těším na další impro kurzy.

Klára Němcová

www.facebook.com/VKresbachSeOdraziDuseCl…
U Richarda jsem nejdříve absolvovala improvizační kurz zaměřený na pracovníky informačních center, který byl velmi dobře strukturovaný a vedený, přestože se jednalo o velmi nezkušené účastníky. Jeho schopnost pracovat s různými typy skupin a přizpůsobit náplň kurzu tak, aby jeho účastníkům dala co nejvíce, na mě velmi zapůsobila. Následně jsem absolvovala dva z jeho celodenních improvizačních kurzů, které pro mě byly velmi přínosné. Richard je rozhodně zkušený lektor, vše má vždy pečlivě rozvrženo a připraveno a umí se vypořádat s každou situací. S účastníky svých kurzů aktivně komunikuje a řídí se jejich připomínkami. Velmi mi vyhovuje, že vždy srozumitelně vysvětlí smysl toho, co se dělá. Je náročný, ale velmi rychle pozná a respektuje hranice každého jednotlivce, takže práce s ním je pro člověka dostatečná výzva, která ale není ohrožující. Doporučení mohu podat i z pozice diváka, pro Richarda totiž neplatí rčení „kdo neumí, učí“. Na základě představení jeho improvizační skupiny Střídavá Péče není pochyb o tom, že je velmi dobrý improvizační herec, který dokáže zvládnout pódium i úplně sám. Přestože mám zkušenosti s více lektory improvizace, s Richardem jsem byla rozhodně nejvíce spokojená.

Kristýna Štefanicová

Richarda jsem poznala jako lektora na semestrálních kurzech improvizace, později i na celodenním víkendovém kurzu. V obou případech oceňuji jeho perfektní připravenost na hodiny, různorodost her a zároveň i pohotovost při vymýšlení změny agendy, například při jejím přizpůsobování konkrétní skupině. Říká se, že s neopracovaným dřevem se pracuje nejlépe, přesto bych však nečekala, jaké herecké výkony podávají po skončení kurzu i značně introvertní či stydlivé osoby. Je skvělé, že Richard bere všechny rovnocenně. Když je potřeba, vnese do skupiny energii povzbuzením, případně se nebojí udělat si srandu ani ze sebe samého. Zkrátka se snaží vytáhnout z každého to nejlepší. Musím říct, že jsme během pár týdnů vytvořili z naší skupiny perfektní kolektiv a na každé setkání se těšíme. A takovou perličkou na závěr je, že na jeho kurzy chodí poměrně dost (ať už nesmělých či otrlých) programátorů :). Návštěvu jeho kurzu doporučuji ať už s improvizací zkušenosti nemáte vůbec žádné, nebo jste naopak zdatní herci.

Magda Macíčková

Před rokem jsem se začal zajímat, kde a jak by mohla vyjít má knižní prvotina Bez kvaltu k Baltu. Richard mi v tomto směru ochotně poskytl cenné rady, které se týkaly úprav hotového textu či komunikace s nakladatelstvími a upozornil mě na řadu možných úskalí. Jednání bylo férové a otevřené. Rozhodně doporučuji!

Ondřej Herzán

koordinátor promo akcí ve VIDA! science centru, písničkář, spisovatel
www.ondrejherzan.cz
Skvělý učitel, jak improvizace, tak tvůrčího psaní. U tvůrčího psaní nám ukázal mnoho užitečných technik pro zkvalitnění psané tvorby, u improvizace je zase pohodová atmosféra, která svojí příjemností působí až terapeuticky na mysl. Celkově je Richard super člověk a rozhodně doporučuji zkusit jeho parádní lekce, nebudete litovat!

Jan Jileček

K Richardovi jsem se dostal před portál Naučmese.cz, kde mě zaujal kurz Jak vydat knihu v nakladatelství. Poprvé jsem se s lektorem však dostal do kontaktu skrze Improvizační jednohubku. O improvizaci jako takové jsem tehdy příliš nevěděl, tudíž to pro mě byla výzva, jak tuto oblast poznat. Při jednohubce jsem zažil zábavu, jakou už dlouho ne, celý průběh byl perfektně vedený, od rozcvičení až po složitější herecké scénky. V návaznosti na to jsem se zapsal na Pravidelný kurz improvizace, kde jsme spolu s ostatními účastníky měli možnost osvojit si principy improvizace, poznat různé improvizační aktivity a zlepšit sami sebe v této oblasti. Richard měl každou ze 13 lekcí připravenou a strukturovanou. Všem účastníkům se dostávalo pravidelné věcné zpětné vazby, skrze kterou Richard všechny vede k lepším příštím výkonům. Osobně se mi líbí, že Richard účastníky v akci pečlivě pozoruje, umí pochválit i poradit a improvizaci skutečně pojímá jako disciplínu (která samotná není lehká). Samotným vrcholem kurzu bylo závěrečné představení před diváky, které jsem si nesmírně užil, zejm. proto, že se při něm člověk skutečně vžije do přítomného okamžiku a žije právě hranou scénkou. U Richarda jsem navštívil také Víkendový kurz improvizace, který intenzivním způsobem prohloubil dosavadní znalosti a umožnil se s improvizací seznámit ještě více. Z oblasti psaní jsem u Richarda absolvoval Kurz tvůrčího psaní, na kterém jsem se dozvěděl spoustu cenných informací např. o skladbě věty a aspektech textu, které ho činí zajímavým. Dále zmíněný kurz Jak vydat knihu v nakladatelství, který mě překvapil svou konkrétností v krocích onoho procesu a tipy k úspěšnému vydání. A naposledy Alchymii příběhů, kde jsem se dozvěděl něco o struktuře příběhů a o tom, co jej činí úspěšným.

Jan Sýkora

S Richardem jsem se setkala na víkendovém kurzu improvizace. Byla jsem úplný začátečník a líbilo se mi, že mne již před kurzem podrobným emailem dobře naladil a ujistil, že se není čeho bát. Program kurzu byl nabitý a skvěle připravený. Richard měl nachystanou kostru, ale zároveň nám dával i možnost vybrat si zaměření. Cvičení jsme měli spoustu, ale na každé další jsem se těšila. Byla to spíš příjemná hra, než cokoliv jiného – o to víc jsme na konci všichni koukali, co vše jsme se zvládli naučit a jak jsme pokročili. Po dvoudenním kurzu od Richarda jsem se do improvizace zamilovala a myslím, že to udělá každý, kdo se do toho s ním pustí. Minimálně budete nadšení diváci, protože když nám Richard některé techniky předváděl, tak jsem byla ohromená, co všechno umí. Absolutně Richarda doporučuji!

Jarmila N.

Improvizační kurz pod vedením Richarda mi přinesl víc než jsem čekala. Hlavně v sebepoznání, sebereflexi a podpory kreativního ducha. Cením schopnost vytvořit atmosféru, ve které se dokážete uvolnit a u toho na sobě pracovat v různých oblastech sebeprezentace a zvládání patových situaci. A ještě se u toho zasmějete s fajn lidmi kolem vás. Doporučuji každému, kdo se chce cítit sám sebou a přitom zvládnout zahrát žádanou roli, uvolnit uzdu fantazie a překonat pocity trapnosti, stresu nebo studu, které nám mnohdy zbytečně komplikují život.

Hana Sénášiová

senasiova@seznam.cz ~ 736 163 700
U Richarda jsem absolvoval několik improvizačních kurzů a se všemi jsem byl naprosto spokojený. Program u něj je vždy napnutý a s jasným záměrem, kritika je konstruktivní, pochvala opodstatněná. Pokud něco není jasné, rád to vysvětlí a vždy je schopný poskytnout osobní přístup tam kde je to zapotřebí. Rozhodně ho doporučuji.

Alexej Kalošin

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS