Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní


Zobrazuji č. 31-40 z celkem 97 doporučení

Kurz tvůrčího psaní pana Skolka byl velmi inspirativní a moc jsem si ho užila. Díky němu jsem se rozepsala a dokázala jsem plnit i těžší zadání, než bych si kdy myslela. Jeho zpětné vazby k textům byly přínosné a hodně jsem si díky nim uvědomila. Velmi oceňuji i jeho upřímnost a otevřenost. Kurz bych doporučila každému, kdo v sobě chce objevit nebo podpořit chuť psát.

Kateřina Plevová
účastnice dálkového „karanténního“ kurzu tvůrčího psaní
plevovak@seznam.cz

V minulých týdnech jsem absolvovala on-line kurz tvůrčího psaní a jsem velmi spokojená jak s přístupem autora, tak s tématy, teoretickou podporou a celkovým vedením kurzu. Po odmlce jsem opět začala mít chuť psát a dotáhnout rozepsané texty. Kurz mi poskytl mnoho materiálu a cvičení vhodná na rozepsání i na rozvíjení konkrétních literárních disciplín. Jednodušší úkoly byly vyváženy složitějšími, teorie bylo tak akorát, a cenná byla i autorova souhrnná zpětná vazba na texty z předešlého dne. Motivační bylo také (anonymní) uvedení nejpovedenějších textů. Kurz byl vedený s velkou pečlivostí a pozorností, autor mu, přestože šlo o výjimečný kurz během doby koronaviru, a byl prezentován jako bezplatný, věnoval evidentně mnoho času. Z formy vedení kurzu i z prezentace jiných autorových aktivit je patrné, že má pan Skolek věci velmi dobře srovnané, ví o čem mluví, resp. píše, má smysl pro humor, nadhled i schopnost vystřelit si sám ze sebe. A to je v intelektuálních kruzích často nedostatkové zboží! Děkuji za obohacující kurz a těším se na nějakou další spolupráci v budoucnu!

Anežka Emmerlingová
anezka.emmerlingova@gmail.com

Byl jsem účastníkem jednoho z kurzů pana Skolka a celková realizace celého (online) projektu mě opravdu nadchla. Kurz byl veden i přes velký počet účastníků naprosto bezchybně a naučil mě se na psaní dívat přeci jen trochu jinak a lépe. Kdybych byl tázán, zda se chci něčeho podobného pod stejným vedením zúčastnit znovu, neváhal bych a přidal se.

Dominik Vobejda

Účastnila jsem se distančního kurzu tvůrčího psaní od pana Skolka a v době karantény to byla věc, která mě hodně držela nad vodou. Můžu jeho kurzy vřele doporučit. Kurz i jednotlivá cvičení v něm byla dobře připravená, cvičení vedla k procvičení či identifikaci aspektů tvůrčího psaní, které jsou kruciální či opomíjené nebo k rozepsání se či dávala návod jak text osvěžit nebo ho prostě napsat lépe a čtivěji. Od pana Skolka pak můžete čekat vysokou míru profesionality a spolehlivosti – co slíbí, to dodrží. Kromě toho byl vždy naprosto upřímný a nikdy nesklouzl k tomu, aby maloval svět psaní na růžovo, což je věc, které si já osobně cením velmi, protože vím, že to u lektorů v podstatě v žádné oblasti není úplně běžné.

Daniela Procházková
právnička ve státní správě

Absolvovala jsem online školení tvůrčího psaní. Všechny lekce byly skvěle vedeny, zpětná vazba přicházela do dalšího dne. Zadané úkoly byly vždy zábavné a opravdu rozvíjely schopnost psaní. Mohu jen doporučit.

Zuzana Foktová
copywriter, Social Media Specialist

V uplynulé době jsem se zúčastnila Kurzu tvůrčího psaní vedeného (s ohledem na situaci) dálkovou formou Mgr. Richardem Skolkem. S tímto kurzem jsem byla nadmíru spokojená. Přestože jsem neměla s psaním mimo akademické práce vůbec žádnou zkušenost, pan magistr každé cvičení či úkol perfektně vysvětlil i s názornými ukázkami, takže jsem neměla nikdy problém s pochopením. Zároveň musím ocenit veškerý čas, který do Kurzu investoval, protože nejen připravoval zadání, ale poskytoval i obecné feedbacky. Cvičení mě neskutečně bavila a zároveň jsem pociťovala zlepšení. Nemám zkušenosti s jinými kurzy vedenými Mgr. Skolkem, ale pokud jsou aspoň z poloviny tak skvělé jako tento, vřele je doporučuji každému, ať už si myslí, že má nebo nemá talent. Minimálně proto, že je to zábava.

Vendula Kourková

Mám za sebou jen emailový kurz tvůrčího psaní, ale ráda bych vyzvedla profesionální vedení, kreativní a zábavné úkoly.

B. Lichancová
608 350 435

Mám skvělou zkušenost s distančním kurzem psaní, který probíhal naprosto hladce a ze strany pana Skolka profesionálně. Byla poskytována adekvátní zpětná vazba a kurz směřoval k všeobecnému rozvoji schopnosti psaní. Doporučuji.

Klára Dobrylovská

Richard je velmi příjemný a pozitivně naladěný člověk. Byla jsem účastnicí jeho online literárního kurzu a musím říct, že i přes obrovský počet účastníků si každý určitě z kurzu něco odnesl. Kurz měl vždy krásně připravený, dával hlavu i patu a moc mě obohatil. Na každé nové cvičení jsem se vždy moc těšila. Navíc odpovídal i na naše otázky, což jsem velmi ocenila. Jako lektora kurzu můžu doporučit :)

Michaela Račáková

Kurz tvůrčího psaní, který nám byl nabídnut během doby karanténního opatření, byl pro mě milým zpestřením každého dne. Byť bylo jeho účastníků mnoho, povedlo se zkorigovat úkoly a vždy všechny seznámit s novými podněty i kreativními cvičeními. Pana Richarda mohu jedině doporučit, je to profesionál, který se těm, kdo mají chuť poslouchat, snaží předat své zkušenosti a podpořit je tak ve vlastní tvorbě.

Veronika Soldánová
učitelka
wea.wea.wea@seznam.cz 605 034 288