Doporučení z první ruky

Mgr. Richard Skolek — spisovatel, překladatel angličtiny a lektor tvůrčího psaní


Zobrazuji č. 81-90 z celkem 97 doporučení

Účastním se online kurzu tvůrčího psaní pod vedením pana Skolka, je to velmi propracované – dostáváme každé tři dny poměrně zajímavá zadání psacích úloh. Občas nám dá i konkrétní zpětnou vazbu, což je vzhledem k počtu účastníků kurzu obdivuhodné. Určitě nelituji, že jsem se přihlásila.

Anna F.

Zúčastnila jsem se online kurzu tvůrčího psaní. Kurzy jsou vedeny velmi nápaditě, jednotlivá cvičení jsou pestrá, podněcují kreativitu a chuť pustit se do psaní. Každé zadání je precizně vysvětleno a je podpořeno příkladem. Po odeslání následuje okamžitá zpětná vazba, často s detailním, profesionálním rozborem toho, co se neprovedlo a jak to udělat lépe. Zejména toto je přínosné. Radost, že je váš text vybrán do ukázek řešení, je veliká. Každý kurz také obsahuje tipy pro psaní navíc. Cítím u sebe posun.

Mgr. Michaela Hantková
učitelka češtiny na mateřské

Jako lektor tvůrčího psaní je Richard Skolek na vysoké úrovni. Čte pečlivě každé cvičení, které mu zašleme do kurzu. Reaguje rychle a dokonce mnohdy se zpětnou vazbou, kterou zasílá, i když by nemusel, a tím napomáhá našemu kreativnímu rozvoji. Ráda proto pana Skolka, jako lektora tvůrčího psaní, doporučuji.

Klára Svobodová
knihkupec, filmař a umělec :)
headwicca-vindico3.webnode.cz

V březnu 2020, v první vlně pandemie, zorganizoval pan Skolek zcela zdarma naprosto skvělý online kurz tvůrčího psaní. Kurz byl velice dobře strukturovaný, měl skvělé gradování s úkoly vhodnými jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější tvůrce, navíc doplněný o videa na YouTube kanálu, kde se pan Skolek k problematice tvůrčího psaní dále vyjadřuje a věnuje se mu ještě více do hloubky. Komunikace během kurzu byla zvládnutá na jedničku. Zadání úkolů bylo vždy jasné a srozumitelné, někdy navíc i velice vtipné. Z celého kurzu dýchala veliká profesionalita, ale hlavně lidskost, kreativita a chuť něco dělat. Z kurzu jsem si také odnesla mnoho tipů a námětů do školní praxe. Děkuji za iniciativu a vřele doporučuji všem, kteří se chtějí něco přiučit.

Tereza Raska
učitelka
terezaraska@gmail.com

Richarda vřele doporučuji jako učitele a specialistu na nejrůznější texty. Jeho silnou stránkou je spisovatelská univerzálnost a všestrannost. Dokáže poradit jak s publicistickými články, uměleckou prózou či poezií.

Kateřina Diasová
asistentka v obchodním oddělení s touhou živit se psaním
katerina.diasova@email.cz 737 667 584

S Richardem Skolkem jsem se seznámil na jednom z jeho divadelně-improvizačních vystoupení na Letné, kde zaujal svým stylem humoru a překvapivou a jasnou pointou. Ocenil jsem později, když vytvořil zdarma kurz základů tvůrčího psaní, který organizoval během současné vlny pandemie. Kurzu jsem se účastnil krátce, přesto bylo vidět, že se mu věnuje intenzivně a skladba jeho úkolů je pestrá. Nová zadání přicházela co dva dny, což motivovalo k pravidelnosti. Přeji Richardovi hodně štěstí v jeho tvůrčích aktivitách a kurzech!

Jiří Nedomlel

Pan Richard je velice ochotný a nápomocný. Online kurzy jsou popisovány srozumitelně a jsou i hezky hravé, opravdu vás donutí zapojit mozek.

Veronika Vasková
vaskovaveronika91@gmail.com 728 899 568

Kurz tvůrčího psaní byl zajímavou zkušeností. Originální a hravá zadání, k tomu vysvětlení, k čemu je to které cvičení dobré. Zjevná je i lektorova snaha přivést své „ovečky“ k pravidelné činnosti, a to úkoly zadávanými ob den.

Mgr. Květa Houdková
doktorandský student MU, obor Filosofie

Zúčastnila jsem se pod vedením pana Skolka on-line kurzu tvůrčího psaní, který mě velmi mile překvapil. Cvičení byla velmi nápaditá a bavila mě. Také oceňuji to, že se střídala delší a kratší cvičení a že pan Skolek měl čas i na zaslání zpětné vazby i přes velký počet účastníků. Opravdu mu vřele děkuji a určitě jeho služby doporučuji.

Bc. Andrea Szmeková

Zúčastnila jsem se Richardova karanténního kurzu tvůrčího psaní. Kurz byl plný zajímavých kreativních cvičení, které doslova nakoply k psaní a pomohly podívat se na samotný tvůrčí proces z jiné stránky. Komentáře k jednotlivým cvičením byly inspirativní a poučné a obsahovaly spoustu odkazů na další články související s daným tématem.

Jana Mišúnová