Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Romana Olexová, PhD.

Ing. Romana Olexová, PhD.

marketingová konzultantka, tvůrkyně obsahu a brand designérka

Ing. Romana Olexová, PhD.
Ing. Romana Olexová, PhD. - logo

Buduji značky, vytvářím marketingové strategie a tvořím obsah, který funguje. Ráda věci řeším komplexně a i ve zdánlivém chaosu najdu strukturu a řád.

 • Brand building – Pomohu vám vytvořit značku, kterou si vaše cílovka zamiluje.
 • Marketingová strategie – Připravím pro vás marketingové strategie a obsahové plány na vymezené časové období nebo pro konkrétní kampaně a cíle. Budete přesně vědět co udělat a kde začít.
 • Analýza trhu a konkurence – Vypracuji analýzy trhu a konkurence. Informace zasazené do kontextu jsou totiž nadevše a je drahé je nemít.
 • Tvorba obsahu – Vylepším obsah vašeho webu a zvýším počet konverzí (v angličtině, češtině, slovenštině). Všechno bude dávat smysl. Také vytvořím obsah pro vaše kampaně a potřebné marketingové materiály (texty a grafické návrhy newsletterů, bannerů, prezentací, letáků apod.). Všechno vám bude ladit.
 • Zviditelnění – Vybuduji online reputaci vaší značky: vyberu relevantní portály, srovnávače a platformy vhodné pro váš produkt, vytvořím poutavé prezentace a rozdistribuji je. Bude o vás slyšet.

Deadline je pro mě svatý – vše bude včas a dle domluvy.

Náhled vzorového výstupu (marketingová strategie):

Přehledný výstup marketingové strategie

Status:

k vašim službám

Působnost:

na dálku celý svět, osobně zejména Praha

Kategorie katalogu:

Nedávné projekty, profesní historie a vybrané reference:

 • eM Client – Komplexní marketingová řešení, tvorba obsahu a budování značky pro globálního poskytovatele e-mailového softwaru. Koordinovala jsem projekty pro optimalizaci obsahu, redesign a update obsahu webových stránek, vytvořila veškerý marketingový obsah pro eM Client 8 (texty a design vícejazyčných newsletterů, bannerů, reklam, letáků, blogů, případových studií, video scénáře…) a optimalizovala marketingové procesy.
 • idioma Co. Ltd. – Marketingová řešení, vybudování marketingové infrastruktury a procesů, budování značky a správa obsahu (ve 14 jazycích) pro globálního poskytovatele překladatelských služeb s centrálou v Tokiu. Zastřešovala jsem nejen globální kampaně, ale i návrh interního CRM systému společnosti a založení nového obchodního oddělení.
 • Inspira Group – Efektivní produktové kampaně (Facebook, Instagram), copywriting, grafický design, e-mail marketing (Mailchimp), optimalizace obsahu a optimalizace publika pro cestovní kancelář.
 • Lucie Štasselová – Úspěšné budování značky a volební kampaň (2014–2018) pro městskou zastupitelku a náměstkyni primátora města Bratislavy.
 • SPOLU – občianska demokracia – Strategie značky, tvorba manuálu pro komunikaci na sociálních sítích, budování online komunity a tvorba obsahu pro slovenskou politickou stranu v rámci uvedení značky na trh (2017) a nejefektivnější podpisové kampaně pro založení strany v historii Slovenska.
 • Universität Wien a Ekonomická univerzita v Bratislavě – Spolupráce v rámci výzkumní stáže, jako assistant professor a post-doc fellow.

Kontaktní informace

Ing. Romana Olexová, PhD.
Dalimilova 6
Praha 3
130 00
Mobil:774 573 450
Email:romana@roro.marketing
Web:www.roromarketing.com
LinkedIn:LinkedIn romanaolexova
Behance:Behance roromarketing
Účet:66666657 / 5500 (Raiffeisen)
:03477827 (plátce DPH)

Doporučení z první ruky

Rozhodla jsem se kandidovat do městského zastupitelstva v Bratislavě. Měla jsem na to 6 týdnů a pravděpodobnost úspěchu byla mizivá. Zadání znělo: nastavit kampaň s minimálním rozpočtem a s využitím synergie společné stranické kampaně. Romana navrhla a udělala úplně všechno, co bylo potřeba pro efektivní kampaň - vytvořila celý koncept, slogan, logo, kompletní vizuál a promo materiály. Navrhla a provozovala web a fan page na Facebooku, spolutvořila a konzultovala vhodný obsah. Realizovala všechny technické záležitosti. Nastavila komunikační kanály, navrhovala předvolební eventy a korigovala moje „kreativní představy“, aby všechno ladilo s mou značkou a programem. Romana řídila i background support a byla 24-hodinovou administrátorkou všeho, vždy na lince a k dispozici. Náš společný kamarád mi na začátku kampaně řekl, že "jestli má být upřímný", nemám v tak krátkém čase a bez rozpočtu vůbec šanci. Dne 15.11.2014 byly na Slovensku komunální volby, ve kterých jsem byla zvolena do městského zastupitelstva v Bratislavě se ziskem přes 4000 platných hlasů. UPDATE 2018: Lucia Štasselová opakovaně vyhrála volby a stala se náměstkyní primátora města Bratislava.
Ing. Arch. Lucia Štasselová
Městská zastupitelka @ Bratislava

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS