Mgr. Soňa Šafářová

HR konzultantka, firemní psycholožka a expertka na výběr zaměstnanců

Jako vystudovaná psycholožka s více než 13letou praxí v HR pomáhám firmám zaujmout, vybrat, poznat, rozvíjet a udržet zaměstnance.

Do každého projektu přináším přidanou hodnotu díky svému přístupu a přesahu do oblasti psychologie, také odbornými znalostmi a zkušenostmi z malých i velkých, mezinárodních i českých firem nejrůznějšího zaměření.

Nabízím:

 • Recruitment – Mohu pro vás vyhledávat a vybírat nové zaměstnance jako Headhunter, nebo jako Externí recruiter, případně onsite v režimu RPO (Recruitment Process Outsourcing). Pracuji vždy pouze na omezeném množství pozic, abych vám mohla garantovat kvalitní kandidáty a rychlé obsazení pozice.
 • Výběr pracovníků, diagnostika – Ať už v rámci spolupráce v oblasti recruitmentu nebo jako speciální služba v případě, že máte kandidáty z jiného zdroje, ale potřebujete dobře vybrat. Pomohu vám vybrat nové pracovníky, kteří hladce zapadnou do týmu i firemní kultury. Díky kombinaci profesionálně vedeného pohovoru a kvalitní diagnostiky se vyvarujete špatnému rozhodnutí a tím pádem i značné časové a finanční ztrátě.
 • Koučink a rozvoj pro manažery – Prostřednictvím koučovacích rozhovorů zdokonalím nejen vůdčí schopnosti u začínajících i zkušených manažerů, pomohu jim definovat a následně dosáhnout cílů, nebo překonat stres, který brzdí jejich výkonnost.
 • Psycholog do vaší firmy – V rámci programu pro podporu mentálního zdraví zaměstnanců podpořím jejich duševní pohodu, eliminuji u nich syndrom vyhoření a v případě zájmu jim diskrétně pomohu s jejich pracovními nebo osobními problémy.
 • HR konzultace – Pomohu vám s revizí, nastavením a implementací procesů v jakékoliv HR oblasti, s průzkumy spokojenosti, s personálním auditem atd.
 • Interim HR (Personalista, HR Manager, HR Business Partner, L&D specialista) – Dočasně převezmu vaši personální agendu (onsite/hybrid/remote). Nemusíte mě řídit, stačí mě úkolovat.
 • Rozvoj zaměstnanců – Vytvořím vám kompetenční matice či rozvojové plány, jak zaměstnance profesně posunout. Zajistím také jejich profesionální, ale přitom empatické hodnocení, které je namotivuje k dalšímu rozvoji. I zde nabízím psychologické testy, pomocí kterých definuji silné a slabé stránky a na základě výsledků navrhnu rozvoj v kontextu pracovní pozice a požadovaných kompetencí.

Mohu být pro vaši společnost ideálním řešením, pokud hledáte partnera s hlubokým psychologickým vhledem, bohatými zkušenostmi v oblasti lidských zdrojů v podnikovém prostředí a zájmem o poznání a rozvoj jednotlivce i týmu.

Raději spolupracuji s menšími a středními podniky, které ocení individuální přístup a hledají dlouhodobou spolupráci. Ale spíše, než o velikosti firmy je to pro mě o lidech a firemní kultuře – chci přinášet užitek firmám a lidem, kteří mají blízko k mým hodnotám a mému stylu práce, tj. jsou optimističtí, rádi se učí, mají rádi lidi a hledají cesty, nikoliv překážky. Také s takovými, kteří stojí nohama pevně na zemi, neřídí se předpoklady, ale daty a sami k sobě i ostatním jsou féroví a otevření.

Své služby vám mohu poskytnout také v anglickém jazyce.

Těším se na vaši poptávku a případnou spolupráci!

7 DŮVODŮ, PROČ SE MNOU SPOLUPRACOVAT:

 • Disponuji 13letou pracovní zkušeností v HR v prostředí převážně velkých výrobních korporací.
 • Díky univerzitnímu vzdělání v jednooborové psychologii vám nabízím přesah do oblasti, kterou většina HR specialistů na profesionální úrovni nedisponuje.
 • Pracuji na volné noze bez velkých nákladů a mohu si dovolit přizpůsobit se vašemu rozpočtu.
 • Kladu důraz na kvalitu odvedené práce, dodržuji termíny, pracuji na omezeném množství projektů.
 • Oblast HR a práce s lidmi mě baví.
 • Ráda pomáhám a potřebuji se cítit užitečně, z toho plyne moje vysoká angažovanost v každém projektu a motivace dosáhnout úspěchu a toho nejlepšího možného výsledku.
 • Budete jednat pouze se mnou, budu zárukou své práce, kterou odvádím.
Mgr. Soňa Šafářová

Kontakty

Mgr. Soňa Šafářová
kancelář
Jiráskova 13
Mikulov (Jihomoravský kraj)
692 01
Mobil:739 552 831
Email:info@psychofit.cz
Web:www.psychofit.cz
LinkedIn:sonasafarova
WhatsApp:420739552831
Účet:2627405019/3030
IČ:09211772

Doporučení
z první ruky

Spolupráci se Soňou můžu jen doporučit. Kombinace dlouholetých zkušeností z HR, v kombinaci s jejím backgroundem z psychologie, je k nezaplacení. Má opravdový „čuch“ na lidi, umí je odhadnout, „diagnostikovat“ a tím pádem pak i přesně ví, jak s nimi pracovat - jak je motivovat, rozvíjet. Její rozhodování je vždy „fact based“, ale přitom je její přístup velmi lidský a chápavý. Soňa má také zkušenosti s implementací a zlepšováním HR procesů, podílela se zásadním způsobem například na implementacích HR systémů, je dobrá i v IT - rychle se učí nové systémy, hledá v nich zlepšení a zjednodušení. Zkrátka a jednoduše - pomůže s komplexním HR ve všech jeho aspektech a podobách :-)

Mgr. Tereza Svatková

Regional HR Manager Central & Eastern Europe