Bc. Terézia Palaščáková alias Teryii

copywriTerka a mentorka, se kterou to budeš mít v pitchi

Status: k vašim službám Působnost: remote celý svět; osobně Libštát a okolí, Praha

Jsi copywriter/ka, popřípadě freelancer/ka a potřebuješ popostrčit a přeskočit roky čekání na zkušenosti? Nebo podnikáš a chceš napsat šťavnaté a smysluplné texty pro svůj web či LinkedIn?

Popitchi! Ráda pomůžu. 🤓

Ve světě obsahu se pohybuji už více než 5 let.

Psala jsem pro značky jako Dom farieb, Mapei, Lego, Alltoys, Switchio nebo Sfey a spolupracovala jako externí copywriter s agenturami GroupM (predtým H1.cz), Better a VORTUM.

2 roky jsem také působila jako Content Lead v neziskovce Česko.Digital, kde jsem měla na starosti strategii obsahu, obsahový plán a dobrovolnický tým contenťáků s více než 40 aktivními členy.

A mám za sebou studium na B(lb)c.(e) na NEWTON University v oboru Management a digitální marketing, kdyby tě to zajímalo.

Ale dost už bylo chvástání. 🥱

Co mě naplňuje tak, že ti to s čistým svědomím nabídnu jako službu?

Ukázky mé práce

Copywriting webu | Homepage projektu Nedlužím státu Copywriting pro web – homepage | Sfey Napsání textů pro landing page vánoční sbírky | Učíme online Kreativní texty na Facebook | Dom farieb Texty pro blog | Mapei
Zobrazit všech 51 náhledů

POPITCHI COPY

Pokud chceš získat co nejvíce zákazníků, komunikovat konzistentně a nebojíš se trošku vystrčit růžky, jsem tvůj člověk! 😈

Postarám se ti o texty na:

 • web – jednostránkový či 20stránkový, ještě nedokončený nebo už spuštěný, napíšu ho tak, aby návštěvníka zaháčkoval a už nepustil, doručím ti návrhy meta titulků a popisků, zahrnu do textu klíčová slova a nebojím se ani konverzace s UXákem, grafikem a programátorem,
 • LinkedIn – budu tvůj ghostwriter (neboj, neodstrašuji, ale prodávám 😁) a postarám se ti o tvůj LinkedIn profil a příspěvky, vytvořím obsahový plán, vypublikuji připravený obsah, zanalyzuji vypostovaný a pokud budeš chtít, tak ze sebe vyplivnu i jednoduchou grafiku,
 • blog – vymyslím a naplánuji různorodá témata + pravidelně (ne jednou za pololetí, jak to bývá zvykem) sepíši hodnotné a na potřeby cílovky zaměřené blogové články,
 • newsletter – poradím si s textem pro všechny typy newsletterů, které nebudou lidem lézt na nervy a předají jim potřebné informace.

Proč já?

🤍 Jsem trojjazyčník – napíšu ti to ve slovenštině, češtině i angličtině.

🤍 Mám zkušenosti s B2C i s B2B a vím, že potřebují sakra odlišný přístup.

🤍 Aniž bych o tvém podnikání zjistila co nejmenší detaily, nenapíšu ani čárku.

🤍 Pokud nevíš, na koho cílit, co je tvoje přidaná hodnota a jaký tón značky zvolit, přijdeme na to na společném workshopu.

🤍 SEO, UX/UI, Figma nebo wireframe pro mě nejsou cizí slova.

🤍 Nedoručím pouze text, ale také nápady na zlepšení a otázky, které tě budou challengovat.

🤍 Mám ráda upřímný feedback na svou práci. A ne, nebudu kvůli němu plakat doma do polštáře, ale zapracuji ho s ohledem na potřeby tebe a tvého zákazníka.

👉 Ozvi se mi na e-mail terezia.palascakova@gmail.com a měj to se mnou v pitchi*!

* projev/čin, který druhého přesvědčí, aby něco koupil nebo udělal

POPITCHI MENTORING

V mentoringu získáš během pár hodin know-how, které jsem sbírala roky. Budu tvůj osobní mentoringový Yoda, rozjasním tvé copy dark sides. 🤓 Vyřešíme problémy, které tě žerou, ale nevíš si s nimi rady:

 • vyskládáš si portfolio služeb
 • začneš se více sebepropagovat
 • zjistíš, jak ukočírovat svůj kalendář
 • skamarádíš se s impostor syndromem
 • nastavíš si správnou sazbu a pracovní hodiny
 • dostaneš konstruktivní kritiku na své texty nebo projekt
 • a mnoho dalšího…

Proč do toho jít právě se mnou?

❤️ Vedla jsem dobrovolnický tým contenťáků s více než 40 aktivními členy, kde jsem musela pracovat s různými motivacemi a očekáváními a vytěžit z jejich času maximum.

❤️ Pokud mi něco nedává smysl, řeknu to nahlas.

❤️ Nesnáším teorii, takže z mentoringu vyjdeš s reálnými výstupy a znalostmi, které můžeš ihned překlopit do praxe.

❤️ Vždy budeš vědět, co bude následovat, a všechny materiály budeš mít k dispozici ve svém mentee deníčku.

👉 Yoda one (mentee) for me? Super! Reference, typy mentoringu, jejich cenu a přihlašovací formulář najdeš na www.popitchimentoring.cz.

KOLIK LEDVIN BUDEŠ MUSET PRODAT?

Myslím, že ani jednu. 😁

Sazbu mám nastavenou na 1396 Kč (55,44 €) za hodinu. (A když si mě zaplatíš, tak ti prozradím, proč právě taková částka. No nekup to!)

Beru si zálohy – ne že bych ti nevěřila, ale víš jak… Ty máš jistotu, já mám závazek a víc si toho vážíme, když už v tom jsou ty korunky.

Preferuji dlouhodobé spolupráce – ušetří ti to nejen peníze, ale i nervy (protože po nějaké době už budu tvé téma znát od hlavy až k patě).

 • Weby naceňuji individuálně podle 3 úrovní (low-cost, standard a premium), tedy podle toho, kolik nadstandardních služeb po mě budeš chtít. Low-cost varianta jednostránkového webu tě například vyjde od 20 tisíc Kč (793 €).
 • U LinkedIn, blogu a newsletteru funguji na hodinovku nebo paušálně – domluvíme se na měsíční částce, která nezruinuje ani jednoho z nás. Příspěvek většinou napíšu do 45 minut, jednoduchý blogový článek do 2–3 hodin a newsletter do hodinky. Vše s rešerší a editem.
 • Mentoring mám naceněný samostatně, ceník najdeš na Popitchimentoring.cz ke konci stránky.

PŘEŽIVŠÍ SPOLUPRÁCE SE MNOU

 • Switchio – více než 2 roky správy firemní stránky a 3 osobních profilů na LinkedIn, psaní blogu a newsletteru, v angličtině
 • Sfey – úvodní workshop ke zarámování značky, natextování první verze webu, správa firemní stránky a jednoho osobního profilu na LinkedIn, v angličtině
 • Vyvolej.to – rok a půl psaní blogu v češtině a slovenštině
 • Česko.Digital – content management + copywriting v češtině
 • Nedlužím státu – text na web a pro propagaci projektu, blogové články, příspěvky na sociální sítě, v češtině
 • Dáme roušky – text na (rozlučkový) web, v češtině
 • Učíme online – web a příspěvky na sociální sítě, v češtině
 • GroupM (H1.cz) – SEO texty pro kategorie a produkty e-shopů + SEO články na různá témata, ve slovenštině a v češtině
 • Better – tvorba příspěvků na sociální sítě, PR, SEO a blogové články, PPC texty, claimy, překlady, ve slovenštině a češtině
 • VORTUM – psaní in-store reklamy, překlady, propagační kampaně, ve slovenštině a v češtině
 • Videoreference Veroniky Uhrové na můj mentoring

🕵️ Pošmíruj mě víc na LinkedIn.

S JAKÝM (E)MENTÁLEM MÁŠ TU ČEST?

Kdybych tě už náhodou neuspala tím, co jsem psala výše, tak tady je ještě něco málo o mně.

Vždy mě to táhlo k psaní (totální klišé od copywriterky, ale whatever 😁). Už na základní škole mě bavilo vymýšlet povídky na různá témata. S jednou jsem dokonce vyhrála 2. místo v soutěži a další pak vyšla knižně ve sbírce povídek Keavad.

Na střední jsem si příležitostně přivydělávala psaním článků, ale naplno jsem se do světa marketingu a copywritingu ponořila až v roce 2019. Prošla jsem si marketingovou agenturou a různými stážemi, až jsem si v dubnu 2020 uvědomila, že mi vyhovuje svoboda volné nohy.

V té době jsem také narazila na komunitu Česko.Digital, kde jsem se v srpnu 2021 po rok a půl dlouhé dobrovolnické cestě stala na 2 roky Content Lead v placeném týmu. Tam jsem zjistila, jak moc mě baví rozvíjet lidi a prodávat své know-how.

A co volný čas? Jsem milovnice hudby, vaření a gamingu, protože spojení muziky, jídla a (počítačových a konzolových) her – well, už Římané věděli, že je to popitchi! Mezi to čtu knihy, zalévám rostlinky a lezu svou nekonečnou upovídaností všem na nervy. 😅 Jo, a neskutečně důležitá věc: Vždy spím tak, že knoflíky na peřině mám u nohou.

Tak dobrou noc!

Bc. Terézia Palaščáková

Kontakty

Bc. Terézia Palaščáková
Libštát 257 (Liberecký kraj)
512 03

Doporučení
z první ruky

Pracovat s Teréziou byla opravdu radost. Díky skvělé kombinaci profesionality a osobního přístupu jsme se vždy těšili na další návrhy a nápady, které Terézia přinesla do našeho týmu. Absolutně perfektně pochopila náš nelehký produkt a každým výstupem posouvala naši prezentaci dál a výš :). Budu se na ni obracet i nadále s dalšími projekty.

Veronika Nováková

Product Marketing Manager Switchio