Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Tomáš Soukup

Tomáš Soukup

copywriter a stratég webového obsahu

Tomáš Soukup

Jsem copywriter se specializací na „složité“ obory. Spolupracoval jsem mj. s firmami z oblasti síťových řešení, datové analytiky, potravinových doplňků, průmyslového čištění, energetiky, strojového učení, SaaS nebo automatizace. Díky vysokoškolskému studiu chemie a molekulární biologie jsou mi blízká témata biotechnologií a přírodních věd.

Mé texty přinášejí klientům hmatatelné výsledky. Stavím na bohaté praxi – od roku 2015 jsem pracoval na desítkách projektů. Jsem také spolumajitelem e-shopu s konopnými produkty (Hemps.cz), pro který zajišťuji obsah a komunikaci s externisty.

Kombinací analytických metod a kreativy pro vás připravím obsah, který osloví vaše zákazníky a navýší prodeje. Z morálního přesvědčení nepíšu pro tabákové společnosti, politické strany a firmy nabízející nebankovní půjčky.

Na doporučení mých klientů se podívejte zde.

Vytvořím pro vás…

 • Texty pro web, které vám pomohou navýšit obrat a budovat důvěru mezi vámi a vašimi klienty.
 • Články na blog, které na váš web přivedou nové uživatele, odpoví zákazníkům na nejčastější otázky a podpoří vaši oborovou autoritu.
 • Případové studie, které podpoří vaši důvěryhodnost a potenciálním klientům ukáží, jakým způsobem jejich problémy vyřešíte.

Zpracuji pro vás také newslettery, e-book či PR články.

Ukázky práce:

Textace webu Online MakersTextace webu Eco-stationsCopywriting pro ERA RealityWebové texty pro GallagherObsahový plán a články pro Port 65
Zobrazit všech 7 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně Praha a Středočeský kraj

Kategorie katalogu:

Jak bude naše spolupráce probíhat?

Před tvorbou samotných textů se vás budu ptát: na vaši marketingovou strategii, nabízené produkty a služby, na vaše zákazníky. Proklepnu si vaši konkurenci, podívám se na technické nedostatky vašeho webu.

Výsledkem úvodního kola spolupráce bude kreativní zadání, ve kterém nastavíme cíle obsahu a ujasníme si vaše konkurenční výhody a argumenty, na které vaši zákazníci slyší.

Podle kreativního zadání vytvořím texty a naznačím rozložení jednotlivých prvků stránky. Na činnosti, na které sám nestačím, doporučím odborníky. Spolupracuji se špičkovými webdesignéry, grafiky, marketingovými experty a PPC specialisty.

A cena?

Hodinu své práce si cením na 1.200 Kč. Nejsem plátce DPH. Přesnou cenovou nabídku stanovím dle zadání.

Orientační ceník:

 • texty pro web: od 12.000 Kč
 • článek o rozsahu 2 NS: od 2.400 Kč
 • případová studie: od 6.000 Kč
 • newsletter: od 1.200 Kč
 • e-book: od 30.000 Kč

Vybrané reference

 • Hemps.cz – E-shopu s konopnými produkty jsem skrze produktové popisky, newslettery a články na blogu pomohl dosáhnout 7ciferných ročních tržeb.
 • Folikuli – Pro agenturu zajišťující transplantaci vlasů v Turecku jsem vytvořil texty na web, přes 30 článků na blog, obsáhlý e-book a další bonusové materiály.
 • CzechInvest – Státní investiční agentuře jsem pomohl s přípravou sérii článků o moderní mobilitě.
 • Eco-stations – Pro firmu specializující se na průmyslové čištění suchým ledem jsem (v roli subdodavatele) vytvořil texty na web a blog. Podílel jsem se také na obsahové strategii pro LinkedIn a tvorbě příspěvků.
 • Finex.cz – Pro největší český magazín o kryptoměnách a investicích jsem zpracoval obsáhlé články o problematice kryptoměn a kryptoměnových burz.
 • Boost.Space – Českému SaaS startupu jsem pomohl s úpravou textů na webu. Spolupracoval jsem s nimi i na řadě bočních projektů.
 • DataFriends (ve výstavbě) – Pro společnost zabývající se pokročilou datovou analytikou jsem zpracoval texty na web, případové studie a newslettery.
 • ERA Reality – Známé realitní kanceláři jsem (v roli subdodavatele) vytvořil e-book, prodejní e-maily a texty vzorového webu pro makléře.
 • ComSource – Specialistům na síťovou infrastrukturu a zabezpečení jsem vytvořil texty na nový web a sérii blogových příspěvků.
 • Abacus Themes – Pro dodavatele nadstavby projektové aplikace Redmine jsem (v roli subdodavatele) vytvořil anglické texty na nový web a navrhl rozložení prvků na stránkách.
 • LT Detailing – Pro předního českého specialistu na detailing automobilů jsem napsal texty na nový web.
 • TonerPartner – Pro e-shop s kancelářskou technikou jsem napsal desítky článků a newsletterů, které se překládají do dalších 6 jazyků.
 • Nanoprotech.cz – Úpravou popisků jsem zvýšil konverzní poměr e-shopu s impregnačími přípravky o 67 %.

Kontaktní informace

Tomáš Soukup
Nušlova 2288
Praha 13
158 00
Email:soukupxtomas@seznam.cz
LinkedIn:LinkedIn tomas-soukup
Účet:670100 – 2211576367 / 6210 (mBank)
:03452158 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Tomášovi jsem projekt svěřil na základě předchozích zkušeností z jiných projektů. Pro naši agenturu zabývající se transplantací vlasů v Turecku zpracoval kreativní zadání a texty na web, vytvořil více než 20 článků na blog a především obsáhlý e-book a řadu dalších bonusových materiálů. Samotný ebook je skutečný unikát a je první svého druhu v ČR. Čtenáři naleznout na jednom místě všechny potřebné informace a konkrétní zkušenosti a postupy. Obdivuji, jak profesionálně k tématu přistoupil – jeho práce nezačíná psaním, ale výzkumem daného tématu a jeho porozumění, až následně dochází k tvorbě samotných textů. Bez problémů si poradil i s odbornými lékařskými tématy, čerpal přímo ze zahraničních vědeckých studií a článků, které vhodně nakombinoval tak, aby výsledek byl srozumitelný a pochopitelný i pro běžného čtenáře. Tomáše rád doporučím, protože se jedná o skutečného profesionála, kterých v oboru tolik není. Oceňuji, že je pro něj vždy prioritou porozumění cílové skupině a dané problematice společně s cíli klienta a až pak se pouští do psaní. To je za mě jediný správný postup.
Kamil Prouza
Folikuli.cz

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS