Mgr. Veronika Reicheltová

redaktorka, copywriterka a markeťačka

Status: k vašim službám Místo: Praha Působnost: celá ČR; osobně Praha

🧭 Jsem tu pro ty, kdo jsou na začátku – anebo v koncích.

Pomohu vám ucelit komunikaci od webů přes sociální sítě až po letáky a nastavit obsahovou strategii, abyste věděli jak, kde a co komunikovat. Skrze brandový workshop vyprofilujeme vaši značku a naučím vás prezentovat její jedinečnost. Zároveň působím jako konzultantka či mentorka pro copywriting a aktivně se věnuji práci v redakcích.

 • Marketingové poradenství – Konzultace pro všechny, kdo s marketingem začínají, nebo se zasekli a nevědí, jak dál. Nastavení komunikace značky na základě společného brandového workshopu, nalezení esence značky, její jedinečnosti a způsobu, jak ji komunikovat, tvorba dlouhodobých obsahových plánů atd.
 • Redakční práce – Články, rozhovory, recenze, reportáže a další novinářské texty pro tištěná i online média. Věnuji se širokému spektru témat: technologie, umělá inteligence, psychologie, společenské kauzy, sociální sítě, kariéra, mateřství, umění, filmy či lifestyle. Prohlédněte si mou tvorbu pro deník Metro.
 • Konzultace copywritingu – Psaní je mou superschopností a pokud se v něm potřebujete posunout, ráda vám v tom pomůžu: zhodnotím vaše texty a poradím, jak je vylepšit. Připravím školení či efektivní trénink a poskytnu vám zpětnou vazbu, díky které budete růst.

Profesně se marketingu a copywritingu věnuji od roku 2005. Začínala jsem tvorbou a správou webů a eshopů, SEO texty, pravidelným emailingem nebo překlady POS materiálů z angličtiny v rodinné firmě Golf Gate. Pro první klienty jsem psala PR články. Láska k textu mě mimo jiné přivedla k oboru Mediální studia na univerzitě, zavedla na Erasmus ve Španělsku na Universitat Autónoma de Barcelona či na stáž zaměřenou na správu sociálních sítí v Quacquarelli Symonds v Londýně. Jako asistentka jsem se podílela na přípravě akcí pro Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor regionálního rozvoje. V letech 2014–2015 a 2019–2022 jsem byla odpovědnou redaktorkou obecního zpravodaje pro obce Popovičky, Nebřenice a Chomutovice. V deníku Metro jsem psala články pro noviny a magazíny Metro Extra a Metro Men Women Only, také jsem vymyslela a vedla rubriku Young, která dává šanci mladým talentům – starala jsem se o několikačlenný tým mladých tvůrců, vymýšlela s nimi témata, hlídala termíny, motivovala je a dávala jim zpětnou vazbu.

V roce 2018 mi pod uměleckým jménem Veronika Rei vyšla první kniha Zbožňuju tě navždy. Lásku k psaní a vyprávění příběhů rozvíjím také ve svém Projektu statečných žen – skrze rozhovory s (ne)obyčejnými ženami ukazuji, že všechny jsme jedinečné a máme v sobě pořádnou dávku odvahy, i když si to často nemyslíme.

Má základní hodinová sazba je 1.500 Kč.

Jak může vypadat naše spolupráce?

Ucelím vaši komunikaci tak, aby byla jednotná a pomůžu i s grafickou podobou příspěvků na sociální sítě. Při společném brandovém workshopu pojmenujeme například hodnoty, na kterých vaše značka stojí, vytvoříme základnu vašeho podnikání a strategii, ke které se budete moci vracet ve chvílích, kdy si nebudete vědět rady. Zároveň se podíváme na cestu zákazníků, abyste věděli, jak a kde je oslovit. Z toho všeho vznikne jasný obsahový plán kdy, kde a co komunikovat, který vás nezahltí, naopak vám dá jasné směřování a dost času na přípravu. Do praxe ho zvládnete dát sami, anebo váš social media specialista, kterého ráda vyškolím a zaučím.

Reference

 • Redakční práce
  • Redaktorka a editorka Deníku Metro
  • Redaktorka obecního zpravodaje pro Obecní úřad Popovičky
 • Marketing a copywriting
  • In-house marketing pro Secar Bohemia/Sherlog a Coming Plus/Comcon
  • Vytvoření strategií a správa sociálních sítí pro Donio a ePace
  • Spolupráce s grafickým studiem Butterflies & Hurricanes – vytváření strategií pro klienty, copywriting (například texty na vnitřek krabiček pro čokoládovnu Herůfek), správa sociálních sítí Tierra Verde
  • PPC kampaně pro klienty agentury Kindred (nyní Publicis Groupe)
  • Tvorba článků pro klienty agentury Wunderman a pro Money Mee Prague
  • Texty na web pro Snail Travel, Woxkon, Forpex
  • PR články a produktové texty pro Prodietix
  • Texty pro zákaznický e-mailing projektu Mindset Doctor

Ukázky práce

 • Článek Co s nábytkem, který už člověk nevyužije? Stačí mu dopřát druhou šanci.
 • Článek Madeira, sladký ostrov panoramat.
 • Článek Zbystřete svoji pozornost! Možná i pro vás platí, že vyhořením trpí každý pátý Čech.
 • Článek Zaplatit můžete i příště, pokud slíbíte, že se s penězi stavíte jindy. Přežije unikátní Morbido?
 • Článek Nepřestal fotit bývalou královnu Alžbětu II., tak ho policisté odvlekli za bradavky. Rozhovor s bývalým fotografem anglické královny.
 • Článek Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu.
Mgr. Veronika Reicheltová

Kontakty

Mobil:723 675 674
Email:ahoj@veronikarei.cz
Web:www.veronikarei.cz
Facebook:verurei
Instagram:verurei
LinkedIn:veronika-rei
IČ:07144059
DIČ:CZ9057250455

Doporučení
z první ruky

Veronika je velmi chápavý a samostatný specialista na komunikaci v sociálních sítích a médiích. Stačilo nastínit pár hlavních priorit a vypracovala pro moji firmu strategii a mediální plán, který plně korespondoval s cíli, které jsme si stanovili na začátku. Dotahuje věci do konce, rozumí své práci a je na ni spolehnutí. Pečlivost, s jakou podklady a strategii připravila, bylo přesně to, co jsem si představoval a trefila velmi přesně nabídku svých služeb v souladu s potřebami mé firmy.

Jaroslav Novák

CEO, ePace