Ing. Zbyněk Hyrák, MBA

webový analytik, PPC specialista a lektor

Nabízím individuální služby pro marketing, webovou analytiku a PPC kampaně již od roku 2008:

 • Google Partners – jsem certifikovaný partner společnosti Google
 • marketing – navrhuji marketingové strategie, připravuji i spravuji reklamní kampaně a zhotovuji odborné analýzy
 • výkonnostní internetový marketing – je marketing se zaměřením na výkon webu vycházející z dat Google Analytics 4 (GA4), proto vytvářím výhradně výkonnostní marketingové strategie, vyhodnocuji a reportuji analytická data
 • Google Analytics 4 (GA4) a Google Tag Manager – nabízím komplexní nastavení webové analytiky pro weby i e-shopy a specializuji se na měření i vyhodnocování konverzí, pracuji nejen se základními, ale i s velmi pokročilými metrikami, provádím analýzy webu, reportuji data z Google Analytics 4 (GA4), posléze navrhuji výsledná doporučení na základě relevantních dat z webové analytiky a poskytuji i odborné poradenství či zaškolení ve webové analytice
 • výkonnostní SEO a SEM – je optimalizace webových stránek zaměřená na výkon; poskytuji analýzy klíčových slov nejen na základě webové analytiky (Google Analytics 4 / GA4), ale nabízím i audity stávajících webů a související korektury pro zvýšení konverze, tržeb a výkonu
 • PPC kampaně – nastavuji PPC kampaně pro Google Ads (dříve Google AdWords) a Seznam Sklik na základě velmi sofistikovaných strategií, PPC kampaně následně optimalizuji a spravuji na základě tvrdých výkonnostních dat a podle velmi detailních metrik z Google Analytics 4 (GA4)
 • copywriting – připravuji texty pro webové stránky, provádím výkonnostní analýzu obsahu, textové audity a korektury webových stránek
 • podpora podnikání na internetu – nabízím odborné konzultace pro podnikání na internetu, analýzy, přípravu marketingové strategie a služby zaměřené na zvýšení výkonu s tahem na konverzi, a to nejen při realizaci nového webu, ale i při úpravách současného webu
 • podpora podnikání – asistuji při zahájení podnikání, navrhuji podnikatelské strategie a záměry, pomáhám při obchodních aktivitách
 • přednášky a semináře – přednáším a školím na témata výkonnostní internetový marketing, webová analytika (Google Analytics 4 / GA4), výkonnostní SEO, PPC kampaně a jak začít podnikat nejen na internetu
 • poradenství a konzultace můžete využít ve všech zmíněných oblastech

Velmi často také publikuji různé články, návody a rozhovory. Snažím se veřejnost i laiky odborně vzdělávat a posouvat tak český e-commerce kupředu.

Zároveň se také snažím upozorňovat na nejrůznější neférové praktiky a levárny, se kterými se v praxi bohužel velmi často setkávám u nepoctivých marketingových specialistů.

Proto jsem připravil článek na toto téma s názvem: Nejčastější levárny PPC agentur a freelancerů při správě PPC kampaní, jež vyvolal na internetu a v odborných kruzích velkou pozornost a diskuzi.

Jsem držitelem prestižních mezinárodních certifikátů Google Analytics Individual Qualification a Google AdWords Qualified Individual, viz galerie.

Ceník: osobní konzultace v Praze 3.000 Kč bez DPH za hodinu, online konzultace a odborné práce 2.000 Kč bez DPH za hodinu.

O mně

Dovolte, abych vám alespoň virtuálně podal ruku. Jsem specialista na výkonnostní marketing a Google Analytics 4 (GA4). Mou vášní se stala práce s tímto analytickým nástrojem.

Patřím dokonce mezi významné partnery společnosti Google pro Českou republiku a Slovensko, ověřené freelancery v rámci Sklik.cz ověření a dokonce i mezi Zlaté Shoptet partnery.

Jsem držitelem prestižních mezinárodních certifikátů:

V oblasti výkonnostního internetového marketingu a podnikání na internetu se pohybuji jako freelancer již od roku 2008. Za tu dobu jsem získal řadu zkušeností, vedl mnoho projektů a zvýšil jsem výkonnost mnoha marketingovým kampaním.

Své první internetové stránky jsem vytvořil již na základní škole v roce 1999. Mnozí z nás zavzpomínají, jakou cestu mezi tím internetové stránky uběhly.

Dalo by se to přirovnat ke zrodu vývoje z maratonu na sprint. Jak rychle se dnešní technologie mění a vyvíjejí. Já se však snažím nezůstat pozadu a spolu s novými technologiemi přináším pro své klienty i nová netradiční řešení v oblasti podnikání a marketingu.

V roce 2008 jsem vystudoval obor „Technické lyceum“ se zaměřením na IT na Střední škole průmyslové a hotelové Uherské Hradiště.

Poté jsem v roce 2011 úspěšně dokončil bakalářské studium státní závěrečnou zkouškou v oboru „Daňové poradenství“ ve studijním programu Ekonomika a management na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.

Studium dvou zdánlivě „nesouvisejících světů“ IT a ekonomie se stalo pro mne úžasným „odrazovým můstkem“ v nově vznikajících a extrémně dynamických odborných specializacích, jako jsou právě výkonnostní internetový marketing a webová analytika. 

Tehdy se ještě nic podobného na žádné střední ani vysoké škole neučilo, a tak jsem si musel cestu k těmto nově vznikajícím oborům najít sám postupnými krůčky a neustálým vzděláváním, ve kterém pokračuji dodnes.

Po symbolických 10 letech jsem se v roce 2021 vrátil k vysokoškolskému studiu, tentokrát na businessové Vysoké škole NEWTON University a rozšířil tak své vzdělání v rámci navazujícího magisterského studijního programu Ekonomika a management s profesním zaměřením na Podnikání v kombinované formě studia. V roce 2023 jsem úspěšně dokončil své magisterské studium státní závěrečnou zkouškou.

Na akademické vzdělání jsem následně navázal profesním vzděláním v rámci MBA studia ve specializaci Marketing pro 21. století v distanční online formě na EDU Effective Business School, kde jsem v lednu 2024 získal manažerský MBA titul. Tím jsem skvěle propojil teoretické znalosti s praktickými a získal know-how od světových lektorů a specialistů na marketing a management.

Výkonnostnímu marketingu a podnikání se věnuji naplno již od střední školy. Jsem autorem mnoha článkůe-knížky, ale i vysokoškolských skript – Webová a datová analytika, ze kterých se učí studenti na Vysoké škole NEWTON University, či dokonce kompletní analytické dokumentace sofistikované webové analytiky pro e-shopové řešení Eshop-Rychle.cz, které používá tisíce e-shopařů v celé České republice.

Jako zkušený marketingový konzultant často poskytuji i rozhovory pro odborná média, či jsem v nich přímo citován.

Přednáším a školím pravidelně o novinkách ve výkonnostním internetovém marketingu a webové analytice Google Analytics 4 (GA4). Prezentace z konferencí si můžete prohlédnout dokonce online.

Jako řečníka mne můžete potkat na mnoha velkých konferencích, jako jsou například: Czech On-line Expo, E-commerce Day, E-shop tour, ShopCamp, Pražský BarCamp, BarCamp Brno, analyticky zaměřený MeasureCamp Czechia, popřípadě v rámci analytických workshopů v E-shop Klubu. Každoročně také působím jako mentor a řečník na Marketing hackathonu v Plzni.

Pokud dáváte přednost intenzivnějším pravidelným kurzům a akademiím, tak se určitě každoročně uvidíme i na E-shop Akademii v tématicky zaměřeném bloku nazvaném Webová analytika s Google Analytics.

Pravidelně se vzdělávám, jezdím na odborné marketingové konference, jsem pravidelným účastníkem konference Marketing Festival a různých dalších školení.

Setkávám se s ostatními odborníky v oboru nejen na volné noze, ale i v rámci neformálních akcí, jako je PPC OFFLINE či analytický MeasureBowling Prague.

Od roku 2008 jsem členem Krajské hospodářské komory Zlínského kraje, kde každoročně pořádám seminář na téma Google Analytics a Výkonnostní marketing. Na KHK Zlínského kraje jsem také mnoho let působil jako mentor, konzultant a lektor v Asistenčním centru pro podporu podnikání žen ve Zlíně.

Seminář Google Analytics a Výkonnostní marketing pořádám také na Hospodářské komoře České republiky v Praze a na Regionální hospodářské komoře v Brně, v níž jsem také členem.

Podporuji dokonce Klub podnikatelek ze Zlínska, z.s., a M.arter – vzdělávací a networkingovou platformu pro ženy na rodičovské dovolené, mentoruji a školím start-upové týmy v Akcelerátoru VŠEM, a v neposlední řadě také vedle podnikání učím na prestižní businessové Vysoké škole NEWTON University.

Mojí vášní je marketing, který se dá měřit! Mým cílem jsou spokojení klienti. Práce s nimi na společných projektech mi přináší radost. Spolupracuji se svými klienty dlouhodobě a aktivně se zajímám o jejich podnikání.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci nad nějakým drinkem či kávou? Ozvěte se mi.

Ing. Zbyněk Hyrák, MBA
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Zbyněk Hyrák, MBA [ mapka ]
Optimalizovaný-Web.cz
Pelzova 1392
Praha 5 - Zbraslav
156 00
Mobil:776 372 361
Email:info@optimalizovany-web.cz
Web:www.optimalizovany-web.cz
Facebook:optimalizovanyweb
LinkedIn:zbynekhyrak
Twitter:optimalizovanyw
Messenger:zbynek.hyrak
WhatsApp:420776372361
Skype:Optimalizovany-Web.cz
Datovka:g9nsg7p
Účet:2301416228/2010 (FIO banka)
IBAN:CZ40 2010 0000 0023 0141 6228
IČ:76316394 (plátce DPH)
DIČ:CZ8806285070

Doporučení
z první ruky

Zbyňka jsem oslovil s žádostí o analýzu sbíraných dat tak, abych získal objektivní vhled do kvality odvedené práce externích agentur. Zbyněk je profík a překvapil mě extrémně rychlou reakcí a následně také zhodnocením jeho zjištění v našich datech. Sdělil mi svůj objektivní pohled na věc bez bullshitu a snahy za každou cenu získat mě jako klienta. Dokázal ocenit věci, které se dělají správně a jeho férový a upřímný přístup mě v dobrém slova smyslu šokoval.

Tomáš Jurka

Bushcraftshop.cz