Auto-GPT

17. dubna 2023

V informování o AI nástrojích se záměrně omezujeme jen na ty klíčové, jako je ChatGPT, GPT-4, Midjourney — nebo právě novinka známá jako Auto-GPT.

Auto-GPT je autonomní „AI agent“, kterému zadáte v přirozeném jazyce nějaký úkol a on se jej pokusí splnit. K tomu využívá API volání ChatGPT (tj. GPT-4 nebo GPT-3.5) pro rozbor zadání, jeho rozdělení na podúkoly či dokonce ladění vlastního kódu. Umí také procházet či prohledávat internet, případně využívat dalších služeb, ke kterým dostane přístup.

Projekt vznikl jako open-source experiment na Githubu, ale vyvolal takové pozdvižení, že už je označován za příští velkou věc v AI. Služby jako tato mohou brzy plnit úlohu samočinného rešeršéra či asistenta, kterému zadáte jednodušší úkol a on vám doručí v krátkém čase použitelný výstup.

Samozřejmě to má ještě spoustu much, ale jisté kouzlo či ohromení AutoGPT experimentům upřít nelze. Vývojáři si mohou svého agenta rozchodit sami. Veřejnost pak může Auto-GPT v omezeném rozsahu vyzkoušet na webech jako AgentGPT či God Mode, případně kouknout na nějaké video:

Poznámka: O Auto-GPT byla také řeč v našem novém 4,5hodinovém rozhovoru s předním AI expertem Janem Romportlem 👇

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

#19 Eva Pavlíková

Eva Pavlíková vedla několik let úspěšný projekt Česko.digital, který propojuje profesionály a stát, aby mu pomáhali s digitalizací a zaváděním inovací. Kromě toho se věnuje rozvoji českého úřednictva v organizaci Byro a studuje teologii. Eva miluje otužování a tak jsme se šli před natáčením rozhovoru vykoupat do ledové lednové Ostravice.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

AI–člověk Jan Romportl

4,5hodinový rozhovor o umělé inteligenci?

S top AI expertem Honzou Romportlem, který je navíc čerstvě na volné noze?

To chceš! — 2. epizoda nového podcastu Na volné noze je zde 🤩

Jan Romportl je AI–člověk. Vystudoval kybernetiku a umělou inteligenci, pak vedl vyhlášené AI centrum O2. Teď je na volné noze jako AI expert a konzultant. V novém rozhovoru si s Robertem Vlachem povídali o nástupu umělé inteligence.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

GPT-4 v ChatGPT Plus

Horká novinka: OpenAI uvolnila napjatě očekávaný model umělé inteligence GPT-4 pro platící uživatele služby ChatGPT Plus v omezené zkušební verzi.

Společnost OpenAI mimochodem nedávno koupila doménu AI.com a každý její nový produkt vyvolává celosvětové pozdvižení. Model GPT-4 nebude výjimkou. Mnozí freelanceři, a zejména ti pracující hlavou jej budou bezpochyby záhy používat jako pracovní nástroj.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

ChatGPT

Letošní AI revoluce nezpomaluje, naopak. Laboratoř pro výzkum umělé inteligence OpenAI, která letos vyvolala obrovský rozruch generátorem obrázků DALL·E 2, uvolnila pro veřejnost další bombu!

S nástrojem ChatGPT můžete volně konverzovat v angličtině i češtině. Zodpoví ledasjakou otázku, nebo vám dokonce pomůže s brainstormováním nápadů či psaním počítačového kódu.

ChatGPT spustil hotovou mánii, kterou náš člen a přední český expert na umělou inteligenci Jan Romportl komentuje na LinkedIn a mj. upozorňuje:

„ChatGPT v žádném případě není náhrada googlení! Ještě ne. Leckde na sociálních sítích uvidíte různé výkřiky, jak tím rovnou můžete nahradit Google. Prosím, prosím, PROSÍM! Nevěřte jim, a už vůbec se k nim nepřipojujte. Proč? Protože ChatGPT se nikde nedotazuje internetu na aktuální stav faktografických věcí. Jeho znalosti o světě jsou zamrzlé v roce 2021. Asi neví ani o válce na Ukrajině nebo o smrti královny Alžběty. A taky protože ho můžete pořád dost oblbnout a přesvědčit ho, aby si začal vymýšlet hrozně rozumně znějící nesmysly…“

Podstatu fungování nástroje vtipně komentuje i vývojář David Grudl v glose Návod k pochopení ChatGPT:

„Jde vlastně o opak Siri, Alexy a podobných asistentů, kteří se snaží pochopit váš pokyn a podle něj dohledat informace nebo třeba ztišit hudbu. ChatGPT nic nedohledává ani nic neztišuje. ChatGPT se jen snaží skládat slova do celků, které nám budou připadat smysluplné. A umí to zatraceně dobře. Přitom jednotlivým slovům z našeho pohledu vůbec nerozumí, neví, co znamenají v realitě. Jen přečetl tolik knih, scénářů, rozhovorů, prostě textů, že toho hodně vytušil a nestydí se to využít. Podobně jako já, když jsem svého času rád vedl dlouhé diskuse o Hře o trůny, aniž bych viděl jediný díl, a když jsem to pak přiznal, mnozí tomu nechtěli věřit.“

PS: ChatGPT v novém videu krátce rozebral i Petr Mára:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Midjourney

Tohle je Hermiona Grangerová nadšená z první zakázky coby čarodějka na volné noze — vytvořená umělou inteligencí nového nástroje Midjourney.

Midjourney obrázky generuje na základě jednoduchého textového vstupu, podobně jako DALL·E 2 či Google Imagen. Stačí se zaregistrovat na Discordu a postupovat podle jednoduchých instrukcí.

Rok 2022 bude zřejmě co do AI nástrojů pro kreativní profesionály přelomový. Mnozí je už dnes používají k testování, prototypování a rozvíjení vlastních nápadů.

Technických a právních otázek k dořešení je ovšem spousta, stejně jako nadšenců do kreativních technologií, kteří zkoumají jejich možnosti:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí