Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Adéla Obermajerová

Mgr. Adéla Obermajerová

terapeutka kraniosakrální biodynamiky a lektorka intimní jógy pro ženy

Mgr. Adéla Obermajerová
Mgr. Adéla Obermajerová - logo

Kraniosakrální terapie (biodynamika) je jemná, zcela neinvazivní, a přesto velice účinná metoda celostní péče o tělo i duši. Využívá velmi specifický, jemný dotek. Citlivými dlaněmi je terapeut schopen zachytit vnitřní rytmický pohyb kostí, orgánů a tekutin v těle, který vychází z pulsace mozkomíšního moku.

Pokud jste zažili úraz, přetížení nebo psychologickou zátěž (i tu, kterou už si ani nepamatujeme), tento volný pohyb byl narušen a v těle dochází ke stagnaci. Důsledkem této stagnace je pak emoční nebo fyzická nepohoda, únava, nemoc. Kraniosakrální biodynamika pomáhá vnitřní tok energie obnovit, aktivovat sebeuzdravující schopnost, a tím navracet radost a životní sílu. Působí tak fyzioterapeuticky i psychoterapeuticky.

Ráda vás přivítám ve své pracovně v Praze 9-Čakovicích, objednání je také možné v Magnolia centru, Praha 2 (poblíž I.P. Pavlova), viz více informací, reference a objednací formulář.

Intimní jóga pro ženy je cvičení k uvolnění i posílení svalů pánevního dna a středu těla (centrum hara). Cvičení propojuji s jemnou jógou a meditací v pohybu, která uvolní mysl. Jednoduché meditace a cvičení vás podpoří v oblasti ženství, zdravých ženských orgánů, hormonální rovnováhy, emoční pohody. Ulevuje od menstruačních bolestí, rozšiřuje a prohlubuje sexuální potěšení a radost ze života. Pracuje se sebe-přijetím a navyšuje naši intuici. Vybrat si můžete ze dvou kurzů; nejvyužívanější variantou je nejprve získat základy v domácím kurzu, a poté přijít na živé lekce.

Jsem také autorkou e-booku Jak se přírodní cestou uzdravit z kvasinkových infekcí o léčbě vaginálních mykóz, když přípravky z lékáren nepomáhají. Publikuji články o moudrosti těla, začínám natáčet videa. Tlumočím z angličtiny a překládám texty z oblasti osobního rozvoje.

Galerie:

Jóga na louceIntimní prostor ženy Magnolia centrumIntimní jóga Magnolia centrumIntimní prostor ženyKraniosakrální terapie Praha 9

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Jaké jsou účinky kraniosakrální biodynamiky?

 • Velice příjemný stav hluboké relaxace a regenerace, vynikající duševní hygiena u zdravých lidí.
 • Uvolnění a regenerace měkkých tkání (svaly, orgány, fascie): při bolestech zad nebo ztuhlých svalech.
 • Obnova imuno-endokrinní rovnováhy u žen: hormonální soustava, menstruační cyklus, štítná žláza, plodnost.
 • U těhotných žen navýší množství všech potřebných adaptačních procesů těla, tj. všeho, co potřebujeme k vyživení sebe, miminka a k přípravě na porod.
 • Zklidnění centrální nervové soustavy: při nervech, úzkostech, stresu, když vám něco bere energii nebo je toho prostě moc.
 • Podpora emočního uzdravování nebo při procházení náročným životním obdobím, posttraumatické stavy (PTSD).
 • Při chronickém únavovém syndromu, adrenální únavě, depresích, chronických a autoimunitních onemocněních (alergie, astma), překyseleném vnitřním prostředí, zánětech, migrénách a bolestech nespecifického charakteru.

Vzdělání a výběr absolvovaných kurzů

 • 2018–2019, Škola vědomého doteku, Michaela Lamana Mazáčová – kraniosakrální biodynamika.
 • 2016, Dům Rukou Světla, Zdeňka Ocelíková – výcvik kraniosakrální terapie, biodynamický přístup.
 • 2015, OSHO International Foundation, Vatayana – facilitační výcvik OSHO meditací.
 • 2010–2013, Meditační centrum Lažánky, MUDr. Monika Sičová – Tantra jóga pro ženy, Mohendžodáro, meditace a masáže.

Kontaktní informace

Mgr. Adéla Obermajerová
Radbuzská 597/8
Praha 9
196 00
Email:info@adelaobermajerova.cz
Web:adelaobermajerova.cz
Skype:Skype adela.obermajerova
Facebook:Facebook adelaobermajerova.cz
:88866017

Doporučení z první ruky

Na setkání s kranio jsem u Tebe, Adél, byla zatím celkem 6×. Velké díky za každé. Pokaždé to byl jedinečný zážitek, zároveň všechna setkání tak nějak zapadala do jednoho celku, který mi dává smysl. Je úžasné pozorovat, jak si mé tělo dovoluje jít do stále větší hloubky a vnášet uvolnění do různých částí mého těla – a s nimi spojených témat mého života. Vždy se velmi těším na ty okamžiky, kdy můžu vnímat i ty nejjemnější části svého těla a tělesné pochody, které se mi v běžném denním životě vnímají obtížněji. Díky kranio si také více uvědomuji potřebu více naslouchat svému tělu, ať už např. z úhlu jeho výživy nebo pohybu. Velmi děkuji za tvůj velmi citlivý přístup, který mi dává 100% pocit bezpečí a důvěry, maximální klid a otevřenost. Je plný úcty a pokory k ošetřovanému. Nikdy nevím, jaké další setkání s kranio bude a jaké sebepoznání a léčení přinese, ale vím, že jsem v dobrých rukách, které ví, co v daný okamžik udělat a to mi dává důvěru v každé naše další ošetření.
Lenka Komendová
masérka a muzikoterapeutka

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS