Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Adéla Obermajerová

Mgr. Adéla Obermajerová

terapeutka kraniosakrální biodynamiky a lektorka intimní jógy pro ženy

Mgr. Adéla Obermajerová
Mgr. Adéla Obermajerová - logo

Kraniosakrální terapie (biodynamika) je jemná, zcela neinvazivní, a přesto velice účinná metoda celostní péče o tělo i duši. Využívá velmi specifický, jemný dotek. Citlivými dlaněmi je terapeut schopen zachytit vnitřní rytmický pohyb kostí, orgánů a tekutin v těle, který vychází z pulsace mozkomíšního moku.

Pokud jste zažili úraz, přetížení nebo psychologickou zátěž (i tu, kterou už si ani nepamatujeme), tento volný pohyb byl narušen a v těle dochází ke stagnaci. Důsledkem této stagnace je pak emoční nebo fyzická nepohoda, únava, nemoc. Kraniosakrální biodynamika pomáhá vnitřní tok energie obnovit, aktivovat sebeuzdravující schopnost, a tím navracet radost a životní sílu. Působí tak fyzioterapeuticky i psychoterapeuticky.

Ráda vás přivítám ve své pracovně v Praze 9-Čakovicích, objednání je také možné v Magnolia centru, Praha 2 (poblíž I.P. Pavlova), viz více informací, reference a objednací formulář.

Intimní jóga pro ženy je cvičení k uvolnění i posílení svalů pánevního dna a středu těla (centrum hara). Cvičení propojuji s jemnou jógou a meditací v pohybu, která uvolní mysl. Jednoduché meditace a cvičení vás podpoří v oblasti ženství, zdravých ženských orgánů, hormonální rovnováhy, emoční pohody. Ulevuje od menstruačních bolestí, rozšiřuje a prohlubuje sexuální potěšení a radost ze života. Pracuje se sebe-přijetím a navyšuje naši intuici. Vybrat si můžete ze dvou kurzů; nejvyužívanější variantou je nejprve získat základy v domácím kurzu, a poté přijít na živé lekce.

Jsem také autorkou e-booku Jak se přírodní cestou uzdravit z kvasinkových infekcí o léčbě vaginálních mykóz, když přípravky z lékáren nepomáhají. Publikuji články o moudrosti těla, začínám natáčet videa. Tlumočím z angličtiny a překládám texty z oblasti osobního rozvoje.

Galerie:

Jóga na louceIntimní prostor ženy Magnolia centrumIntimní jóga Magnolia centrumIntimní prostor ženyKraniosakrální terapie Praha 9

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Jaké jsou účinky kraniosakrální biodynamiky?

 • Velice příjemný stav hluboké relaxace a regenerace, vynikající duševní hygiena u zdravých lidí.
 • Uvolnění a regenerace měkkých tkání (svaly, orgány, fascie): při bolestech zad nebo ztuhlých svalech.
 • Obnova imuno-endokrinní rovnováhy u žen: hormonální soustava, menstruační cyklus, štítná žláza, plodnost.
 • U těhotných žen navýší množství všech potřebných adaptačních procesů těla, tj. všeho, co potřebujeme k vyživení sebe, miminka a k přípravě na porod.
 • Zklidnění centrální nervové soustavy: při nervech, úzkostech, stresu, když vám něco bere energii nebo je toho prostě moc.
 • Podpora emočního uzdravování nebo při procházení náročným životním obdobím, posttraumatické stavy (PTSD).
 • Při chronickém únavovém syndromu, adrenální únavě, depresích, chronických a autoimunitních onemocněních (alergie, astma), překyseleném vnitřním prostředí, zánětech, migrénách a bolestech nespecifického charakteru.

Vzdělání a výběr absolvovaných kurzů

 • 2018–2019, Škola vědomého doteku, Michaela Lamana Mazáčová – kraniosakrální biodynamika.
 • 2016, Dům Rukou Světla, Zdeňka Ocelíková – výcvik kraniosakrální terapie, biodynamický přístup.
 • 2015, OSHO International Foundation, Vatayana – facilitační výcvik OSHO meditací.
 • 2010–2013, Meditační centrum Lažánky, MUDr. Monika Sičová – Tantra jóga pro ženy, Mohendžodáro, meditace a masáže.

Kontaktní informace

Mgr. Adéla Obermajerová
Radbuzská 597/8
Praha 9
196 00
Email:info@adelaobermajerova.cz
Web:adelaobermajerova.cz
Skype:Skype adela.obermajerova
Facebook:Facebook adelaobermajerova.cz
:88866017

Doporučení z první ruky

Teď už vím, proč mi bylo po celý týden tak dobře – byla jsem „vyladěná“ na sebe. Každodenním propojením se s tělem a jóni jsem se dostávala k sobě – do prožívání v těle. Poslouchala jsem pocity, které mi mé ženství sdělovalo. Uvědomila jsem si každodenním opečováváním se, jak málo času jsem před tím své ženě v sobě věnovala. Těšila jsem se „na svůj čas“ jako na rituál. Jako bych v tu chvíli byla spojená s tím, co tu bylo vždy, v dětství, plný prožitek. Při cvičení jsem následovala jemné laskavé Adélčino vedení vepsané do slov, jako by tam byla se mnou a jemně mě podporovala. Dovolila jsem si prožívat vše, co tam bylo skryté, zasunuté, to hezké i to méně hezké. Vše tvořilo mé uvědomování si sebe sama. Kurzem jsem prošla po 7 po sobě jdoucích dnů. Cítím, že si jej však budu opakovat, i doporučeně 3×7 dní. S vděčností za takovou ženskou podporu vřele doporučuji dalším ženám.
Lucie Kubíčková
lektorka na volné noze

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS